Hľadač talentov Frankie Christopher (Victor Mature) narazí na krásnu servírku Vicky Lynn (Carole Landis) a rozhodne sa z nej urobiť slávnu modelku. Sotva sa stihne jej kariéra rozbehnúť, je nájdená mŕtva a hlavným podozrivým sa stáva práve Frankie. Hlavne pre detektíva Eda Cornella (Laird Cregar), ktorý má na jeho usvedčení eminentný záujem. Jediná, kto verí vo Frankieho nevinu a rozhodne sa mu pomôcť vypátrať skutočného vraha, je Vickyna sestra Jill (Betty Grable)... (Dale)

Rob Roy

Noirovému fanouškovi občas stačí velmi málo. Tohle je ještě jeden z těch raných, učesaných, studiovými dekoracemi vonících produktů. Samé interiéry a řečičky, fyzická akce žádná. Jenže je tam starej známej "pan podpantoflák" ze Zabíjení, toho tlustého poldu jsem taky někde viděl, Vic Mature už pro mě taky začíná být dobrým sousedem od vedle :) Scénku v bazénu 99%diváků odzívá, zatímco noirový fanoušek padá málem ze židle a přemýšlí jestli něco tak "odvážného" (Vic Mature si vysazuje Betty Grable v plavkách pod fontánku) ve filmech filmech z tohoto období viděl, natožpak koupání v noirovce. Prostě přidané hodnoty pro zasvěcené. Nic, co by strhlo, ale na jakž takž spokojené vrnění to stačilo :) 70%. ()

Slasher

Parádní noirový mix žertovné romantiky s detektivkou, absence slabších míst, umí překvapit a zvlášť mě bavilo herecky - bod za charisma hlavní dvojice, dva body Cregarův obtloustlý policejní podivín. K dojmu tu přispělo i speciální intro (x) od milf dcery Victora Mature. ()

EdaS

5.4.2008: Z Betty Grable se mi srdce rozhodně nerozbuší (tuctová hollywoodská kráska), stejně tak Victor Mature je moc velký slizoun, než aby získal nějaké mé sympatie, naštěstí situaci vylepšuje opravdu půvabná Carole Landis (mimochodem v devětadvaceti spáchala sebevraždu) jako zavražděná hrdinčina sestra. I Wake Up Screaming - název z děje opravdu nevysledovatelný - je vcelku zábavný noir, na němž je nejzajímavější krásná kamera a pak ty Robem zmiňované detaily. 6.11.2021: o třináct let později, v parádní kvalitě na velké obrazovce, to vidím jinak - vizuálně úchvatná záležitost, plná expresionistického svícení a kompozic, Betty Grable mě už bere a Mature už mi taky nepřijde jako takový slizoun. Jako vždy potěší i Laird Cregar coby zákeřný policejní ohař a oceňuji i nečekaný finální twist. ()

Rogue

Pěkně nasnímané ale pohříchu neakční, krásná Carole Landis ale málo cigaretového kouře kolem ní, uhlazené a čisté ale hraje do toho Somewhere Over The Rainbow... A tak pro mě celý film zůstává někde na půl cesty mezi třemi a čtyřmi. S přihlédnutím k tomu, že Laird Cregar vypadá skoro stejně ďábelsky jako Orson Welles v Touch of Evil půjdu nahoru ;o) ()

JohnnyD

Priama noirovka so všetkými základnými atribútmi vrátane viacerých skvelo nasvietených scén, či ostrých uhlov kamier. Príbeh až taký zaujímavý nie je, resp. scenár a herci zďaleka nestačia utiahnuť jeho slabšie časti, ale rozuzlenie bolo fajn. ()

Flego

Jednoduchý noir s istými nedostatkami, kde púta pozornosť vedľajšia postava policajného detektíva v podaní Lairda Cregara. ()

liquido26

Příjemná jednoduchá detektivka s přesně trefenou stopáží, takže se žádná nuda nekoná. Nejlepší byl Laird Cregar, coby zlej polda. ()

erased

Začátek sliboval hodně. Start ve stylu Sbohem buď, lásko má, nádherná slečna a příjemně nepříjemný hrdina, to já můžu. Nakonec ale největší klad filmu leží úplně jinde. Zmíněný začátek zůstal v budování napětí někde v půli cesty, role Carole Landis je také nevyužitá a povaha hlavního hrdiny se projevuje až příliš uměle a nepřesvědčivě. Překvapil totiž výborně zahraný detektiv Cornell a těžko nezmínit Elishu Cooka. ()

kaylin

Je škoda, že je to v současné době takový spíš tradiční noir, protože ve své době to mohl být - a byl - film, který některými scénami docela překvapil, i když to není rozhodně nic explicitního. Jsou lepší noir filmy, ale ani tenhle by si nezasloužil zapadnout. Přece jen, je to film s dobrými hereckými výkony. ()

Martin741

Tuctova hollywoodska kraska je pre mna Betty Grable - a stale tvrdim, ze nemala herecky talent Glorie Swanson, a ani Grety Garbo. Noir je to vsak fajny, s poctivymi kulisami, vysperkovanymi dialogmi, trochu zamrzi chybajuca akcia a exteriery - exterierov je tu zufalo malo. Pomerne neznamy reziser H. Bruce Humberstone /Zazracny muz 1945/ sa ukazal ako schopny filmar : 83 % ()

vitekpe

...ano, castecne usmevne, krasne noirove, s pokusem o prekvapeni, atd. Ale proc ne.... Carole Landis prekrasna. Ostatni ucinkujici mi prisli trosku "divadelni". ()

Gastovski

Noirovka přesně podle mého gusta. Detektivní zápletka, kterou táhne charismaťák V. Mature, ne jedna, ale hned dvě ségří femme fatale a démonický detektiv obr L. Cregar - to jsou hlavní pilíře filmu. Avšak kolem toho jsem s chutí vyzobával jednotlivé maličkosti: Cregar, který si jen tak motá na prstech šibeničky, scéna z veřejného bazénu či snad nejvíc badass zapálení cigára v dějinách noiru. Nutné je zmínit i vizuální stránku, která nejednou vyčaruje parádní stínohry. Očekával jsem tak trochu béčko, ale dostal jsem plnokrevně vymazlenou noirovku. Za mě nejlepší film na NoirFilmFestival 2021. ()

Kenneth

Krásná čtyřicítková atmosféra, pár naivních, ale také humorných momentů, záhadný policista a málo pravděpodobný vrah. Akorát tomu možná chybí napětí, protože tam vlastně celou dobu nikomu nehrozí žádné nebezpečí. ()

Atron

Úžasně odpudivý policajt je boží. Na druhou stranu docela nezajímavé hlavní postavy. Dvě krasotinky s dokonalými účesy, i když třeba vylezou z bazénu nebo z postele a V. Mature celou dobu vypadá, jak kdyby mu ulítly včely. Hra s noirovými stíny tomu ale bodík přidává. BTW nedávno jsem viděl remake tohoto (Vicki, 1953), obojí má něco do sebe. Jo a s křikem se tady nikdo nebudí, nebo jsem si toho alespoň nevšiml. ()