Radovánky v Mexiku byly fajn, ale bujarý dívčí prázdninový víkend skončil a nadešel čas vrátit se domů. Proto také nyní Jules (Cameron Goodmanová) a Mel (Peyton Listová) stojí promáčené deštěm na téměř liduprázdném, do tmy se halícím letišti. A to někomu, kdy by se rád ke své rodině dostal živý a zdravý, navíc když je ten někdo dvojice velmi pohledných slečen, rozhodně nepřijde jako nejbezpečnější místo k přenocování. A jelikož nikde nejsou ani taxíky, rozhodnou se dívky ještě s několika dalšími spolucestujícími přijmout lákavou nabídku na první pohled sympatického a neškodného řidiče transportního minibusu, který je ochoten všechny opozdilce odvézt blíže k městu. To, že někdo vypadá neškodný, ale neznamená, že je takový i ve skutečnosti. A stejně tak není nikde psáno, že noc, která začala obyčejně, musí nutně i obyčejně skončit. Tenhle spoj totiž míří přímo do pekla v děsivém americkém autorském thrilleru Edwarda Andersona z roku 2008. (oficiálny text distribútora)

kingik

Dvě sympatické kamarádky Mel a Jules přijmou lákavou nabídku řidiče autobusu nechat se v noci odvézt v lijáku z prázdného letiště. Spolu s dalšími třemi pasažéry nasednou do autobusu, z kterého se vystupuje výhradně nohama napřed, anebo pokud máte to štěstí a jste atraktivní dívka, tak vystoupíte až ve východní Asii, protože zmíněný autobusák je obchodník s bílým masem, a proto, aby jeho zboží zůstalo nepoškozené, je ochoten riskovat vše. Tenhle thriller mě překvapil a pro nepřipraveného diváka je tohle soda. Byl velmi napínavý, měl zajímavé herce a ústřední trojice Peyton List, Cameron Goodman a psychopatický Tony Curran své party zvládli na jedničku. Přitom film není nijak extrémně přehnaný, má celou řadu zvratů (ten s komplicem v autobuse neměl chybu) depresivní stísněnou atmosféru, nečekaný konec a debutující režisér a scenárista v jedné osobě Edward Anderson dokázal, že bude-li mít v budoucnu šanci režírovat nějaký film s vyšším rozpočtem, než je tenhle, tak to může dotáhnout daleko, proto filmu odpouštím nižší technickou kvalitu. ()

mysiak

Pomalé, zdĺhavé ale s dosť dobrým koncom...samo o sebe je film tuposť, pretože hrdinovia sa chovajú ako čistí debili, pri nomálnom myslení už by bol hlavný padouch dávno mŕtvy...chýbala tomu nejaká razancia, videokliposť a hlavne lepšie filtrovanie a strihy..je to len obyčajný nudný thriller, s fajným koncom... ()

jenik71

Ať přemýšlím jak chci, je to prostě průměrný thriller. Holky měly několik možností jak se zvrhlíka zbavit, ale neudělaly to. Vlastně mi vůbec dost vadilo naprosto nelogické jednání všech postav. Nějak jsem v duchu počítal s tím, že když Mel nechala cestou v obchoďáku vzkaz na průmyslové kameře, vše se nakonec v dobré obrátí. Ale ukázalo se, že to nemělo v dalším ději vůbec žádný smysl. Kdyby scénárista trochu přitlačil na pilu, mohlo to být hodně zajímavé. I tak dávám přijatelných 50%. ()

M.Myers

Tak nějak nechápu, proč je v tom filmu tak nechutně snížený kontrast, je to takové celé šedivé, prostě absence barev. Thriller je to však celkem povedený, jen si myslím, že bych z toho busu utekl levou zadní. Ta posádka měla mnoho příležitostí toho parchnta sejmout, jednomu sundaj ko uplně s přehledem a druhej je zřejmě nezničitelnej, jinak si nedovedu vysvětlit, jak přežil průstřel palice asi z půl metru. No jo no, je to hold béčko se vším co béčka mají. Hodnotím za 3* , koukatelné to vcelku bylo. ()

J*A*S*M

Dokavaď se děj odehrává v autobuse, je Shuttle velmi sympatickým nízkorozpočťákem, ale jakmile se ke konci přesune do jiných lokací, tak svůj element zábavnosti pozbývá. Opravdu, poslední půlhodina je už vyloženě otravná. Ona je taky stopáž 102 minut na v ideálním případě zábavné béčko tak trochu přestřelená... Jinak mě ten film celkem příjemně překvapil, čekal jsem daleko větší amatérštinu (samozřejmě, chyby se najdou, ale kde ne) - jako za pár šupů natočený debut je to velice slušné. Každopádně zamrzí pár takových těch klasických okamžiků, kdy by hrdinkám stačil jeden řez (dostupným) nožem do hrdla únosce a "hurá, jsme volné", ale to by mohl být tak po 20 (a pak 30, 40, 50 ... ) minutách konec. Ve výsledku je však Shuttle stále o kus lepší, než většina velkorozpočtových hororových usa-remaků poslední doby. ()

• Natáčení probíhalo převážně v americkém Bostonu. (Terva)
  • Při výměně kola nejsou utaženy šrouby. Auto ale přesto odjede. (Duoscop)
  • Snímek měl premiéru 8. března 2008 na hudebním a filmovém festivalu v Austinu v Texasu. V omezeném vydání na dalších festivalech až v roce 2009. (Terva)