Černé ovce, sem tam bílá

(relácia)
  • Česko Černé ovce
Publicistický
Československo, 1992, 13-28 min

Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993. V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová. Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancl, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků. Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancl nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv. (Stocki)

Raimok

Miluju části, kde se testujou výrobky a služby - od hranolků v restauraci, přes pračky až po cestovní kanceláře. Něco takovyho se, když nepočítám časopis dTest, málokde dozvíte. A zrzatej, fousatej Štancel tomu dodává ty správny grády... Naopak nesnáším ty kecy, kde si někdo pořád na něco stěžuje. 65 % ()

HiddenDragon

Tenhle typ TV poradu mam rad, i kdyz na televizi jinak koukam bytostne nerad. Cloveku jsou nekdy vice, nekdy o neco mene prospesne, ale obecne jsou uzitecne...dozvim se nejakou radu nebo vysvetleni, aby se mnou treba nejaky obchodnik nebo spise podvodnik "nevyjebal" :)) a od toho myslim telka ma byt...pouceni a vzdelavani. Navic se tu rozebiraji vcelku bezne problemy, s kterymi se clovek opravdu setka, obcas nejaky ten test produktu/sluzby, rady jsou fundovane a podane vcelku "cesky", coz je podle me od pravniku zazrak :-D Pravda, moderator Stancel neni zrovna playboy, ale podstatu poradu nenarusuje, takze mi vylozene nevadi. ()

Ravi

Pořad, který je na jednu stranu u nás velmi potřeba, na druhou stranu jsou tu někdy lidé s tak banálními problémy, že člověk zírá, jak s tím může jít někdo do TV (např. ten pes, co nebyl rasa jakou si majitelka představovala, ale když ji prodavač řekl před kamerou, že jí vrátí peníze jen, když mu psa vrátí, tak holka cukla :-))) to jsem se nasmál) No nic. 65% = 3/5 ()

CANNIBAL

Pokud se jedná o nástroj jak informovat o firmách, které májí vůči zákazníkům nekalé obchodní praktiky, tak je to určitě dobrá a užitečná věc jak se bránit, či se jim obloukem úplně vyhnout. Na druhou stranu když ale dělají testy výrobků, tak pouze s dTestem. A za takovouhle čuňárnu mám platit koncesionářské poplatky?! Za nekompletní testy a zbytek si draze shánět u dTestu?! To sou ale sprostý k***y! ()

parabellum

Krátký publicistický pořad ve stylu občanského juda s velmi dobrýma a kvalitníma spotřebitelskýma testama na jakékoliv zboží. Kauzy mě vůbec nezajímají ale už hodněkrát jsem se zastavil nad tímto pořadem abych se juknul jaké víno, med, pračka, kolo, televize je nejlepší u nás na trhu, co do kvality týče:)) ()