Je krátce po občanské válce a západ Spojených států se stal centrem neklidu. Krajinou se potulují zdecimované skupinky bývalých jižanských dezertérů, dobrodruzi vydávající se do neznámé země na vlastní pěst, zbytky rozprášených indiánských kmenů neuznávající jakékoliv autority, a mezi tím vším skupiny vojáků, bývalých Seveřanů, jejichž velitelé se místo plnění rozkazů z Washingtonu zoufale snaží udržet v mužstvu aspoň poslední zbytky morálky.
Touto divokou zemí putuje Ben Lassiter (Victor Mature) se svou malou dcerou Abbey vstříc lepšímu životu na západě. (dopitak)

dopitak

Slavného Victora jsem ve westernu asi neviděl. Dává do toho všechno a bojuje vším, co má po ruce. Sice ten chřestýš náhle proměněný ve škrtiče je trochu hloupej oslí můstek, ale jinak napětím může Escort West mířit na nejvyšší mety. Obležení indošů je dokonalé. Přidejte povinnou vlasteneckou polívčičku, tentokrát na téma "občanská válka skončila, podejte si hoši ruce", a dostanete čb road trip mezi keři a kulkami. ()

• Film bol natočený z veľkej časti na filmovom ranči Iverson v meste Chatsworth v Kalifornii, pričom ďalšie zábery boli natočené na neďalekom ranči Bell Moving Picture Ranch, a v ich okolí. (westerns)