Králíček Sameťáček aneb Jak hračky ožívají

• USA The Velveteen Rabbit
všetky plagáty

Králíček Sameťáček je nestárnoucím příběhem o přátelství, lásce, smíření a upřímnosti. Klasická pohádka z pera Margery Williamsové posloužila kanadským filmařům k vytvoření okouzlujícího díla, které kombinuje hrané a animované scény. Příběh se soustředí na chlapce jménem Toby, který je zaneprázdněným otcem poslán na prázdniny k přísné babičce. Tobyho svět se změní ve chvíli, kdy objeví „magické podkroví“. V něm se skrývají tři zapomenuté „magické hračky“, které navždy změní nejen osud malého chlapce, ale také celé jeho rodiny. (oficiálny text distribútora)

fordhont

Už si přesně nepamatuju, jak se film liší od knížky, nicméně hlavní myšlenka je zde dodržena. Dochází zde ke konfrontaci dětského světa plného ideálů ale také zklamání se světem dospělých, kteří zapomínají na fantazii a radosti ze života. Někdy se až moc hraje na city, avšak o tom tenhle film je - rozlousknout tu "dospěláckou" zamračenou skořápku a vypustit ven skutečnou osobnost plnou ideálů. ()

eaglestar

Velmi příjemné, civilní, nepřeplácané, vhodné pro děti i dospělé. No fakani možná budou řvát při grilování králíka, ale gut. Nejvíc mě však baví hnidy, svými rodiči nemilované a do děcáku mezi cigory odložené dětičky, které rády pičují a dávají nízké hodnocení. Ten film nemůže za to, že vás matka narkomanka nechtěla. ()

Natally21

Skvělý film, u kterého jsem na konci koukala s otevřenou pusou.Z filmu mi bylo smutno, když jsem viděla co udělal králíček Sameťáček pro svého Tobyho. Poté, když rodiče pálí pytel s nebezpečnými věcmi pro Tobyho, králíček Sameťáček z něho vyleze, jelikož byl milován a i sám miloval, a proto ožil ve skutečného králíčka. ()

piglit

Tyhlety emocionální sračky mě vždycky dostanou. Šarlatová horečka (Scarlet Fever) je ve skutečnosti spála - v současnosti poměrně snadno léčitelná pomocí antibiotik, dříve byla patrně vyšší úmrtnost. Pálit povlečení a hračky bylo samozřejmě zbytečné - na zničení baktérií stačilo normálně vyprat. To platí i pro králíčka. Přesto na můj vkus bylo ve filmu málo sexu... :-p ()

majo25

Hraný film kombinovaný s animáciou, ešte štastie, že nie súčasne, ale pekne oddelene. Aj keď som čakal nadstavbu príbehu práve v animovanej časti, paradoxne, tá je len doplnková a všetko podstatné obstaráva hraná časť. Typické klišé o osamelcovi, s prísnymi príbuznými a nepochopením sa síce s ubiehajúcim dejom stráca, ale že by bolo to, čo príde potom, o niečo lepšie, by som nepovedal. Únik do tak sprofanovanej ľudskej záležitosti ako je fantázia a z nej vyplývajúci tuctový odkaz. Prvoplánová vydieracia hra na city a nesympatické veľké decko, ktoré sa musí hrať s plyšákmi, inak bude revať a žobroniť celý deň. Všetci sa v závere zmenia o 180 °, aj spočiatku prísna babička sa bude smiať a hrať stickball (pouličná odnož bejzbalu). Plusom je dobré obsadenie a autenticky vyzerajúce historické zasadenie, to je však na ucelený film málo. ()