Desetiletý Edward žije v domově důchodců, který jeho rodina provozuje. Čas tráví nejraději o samotě a potkává bývalého kouzelníka Clarence. Netrvá dlouho a stařík se s chlapcem spřátelí... Tento příběh se odehrává v osmdesátých letech na pobřeží Anglie a vypráví o Edwardovi, neobvyklém desetiletém chlapci, který vyrůstá v domově důchodců. Jeho rodiče provozují dům pro seniory a všichni společně v něm bydlí. Zatímco se jeho matka snaží udržet rodinný byznys nad vodou a jeho otec bojuje s krizí středního věku, malý Edward je zaneprázdněný nahráváním stárnoucích obyvatel domova, ve snaze zjistit, co se stane, až zemřou. Chlapec je odmalička samotář, nyní navíc posedlý duchy a posmrtným životem. Do jejich domova důchodců se však nastěhuje Clarence, bývalý kouzelník s osvobozujícím smyslem pro anarchii. A právě o této nepravděpodobné dvojici vypráví tento film – o chlapci a staříkovi, kteří společně čelí životu a učí se jeden od druhého. Edward poznává, jaké je to žít v přítomném okamžiku a Clarence se snaží vyrovnat s minulostí. (HBO Europe)

akisha

Film zase s ničím tak převratným nepřichází, ale funguje dobře, tak by se mu to mohlo odpustit. A hlavně mě dojal, což není věc zrovna obvyklá a zároveň i rozesmál (výborná krátká scénka chlapce, vyprávějícího učiteli o gilotinovém kouzlu). Mix dramaXčerný britský humor se opět jednou povedl. K tomu samozřejmě nesmím zapomenout připočíst bezchybný výkon Michaela Cainea, bez něj by tenhle snímek pravděpodobně zapadl do hlubin zapomění. Hodně se mi líbilo, jak film neustále balancuje mezi utahováním si ze stáří a respektováním stáří, ovšem dělá to citlivě a nepořádá vyděračské útoky na slzné kanálky. Konec se dal tak nějak předpovídat, možná byl až moc "happy" ale jednou za čas - proč ne. ()

MA.KI

Životní pravdy zabalené do černohumorných replik v příběhu z rodinného domova důchodců, v němž se mísí hořkost s dojemností, ztráta iluzí s nalezenou touhou žít. Smysluplně žít. ~ Vynikající Michael Caine v roli cynicky bilancujícího kouzelníka Clarence je středobodem hereckého ansámblu, jenž ztvárňuje postavy primárně životem otrávené, bez jiskry v oku, postavy, které ono světlo na konci tunelu ani za nic nejsou schopny spatřit. Výjimkou není ani sociálně vyloučený Edward, desetiletý Clarencův parťák, jejichž přátelství přináší nejednu nezapomenutelnou scénu. ~ V Is Anybody There? zároveň najdeme silný stmelující prvek v mezigenerační oblasti. ~ ~ Vzepři se umírání světla. ()

Radko

Niekedy zafúka vietor. V bezvetrí. Inokedy počuť zvláštne zvuky. Racionalista, ateista alebo agnostik - tí všetcia majú svoje nespochybniteľné vysvetlenia. No dozrejú, majú vlastné rodiny. Príbehy okolo rodinného stola začnú pripomínať, čo je napísané v knihe kníh. Mnohí z nich si spomenú na bezvetrie a náhly poryv vetra v ňom. Na zvláštne zvuky. A možno ani nie. Možno sa len prekvapia, ak im pri prechádzke lesom cestu skríži šuchotavý jazvec. ()

Subjektiv

Scénář k tomuto filmu je mistrovský tím, že jen pár náznaky vám dokáže přesně sdělit, co se odehraje do půl hodiny a své ústřední sdělení vyplivne už zamyšlení se nad složením ústřední dvojice - starý nad hrobem a mladý, trochu zlobivý, od vrstevníků odtržený. Nejdříve se nemají rádi, pak se mají rádi, ale úplně si nerozumí, pak si začínají rozumět a skoro to vypadá, že se kvůli tomu nebudou mít rádi, ale nakonec si rozumí a mají se rádi. Jelikož však máme k dispozici hodinu a půl, můžeme přihodit nějaké zatraktivňující prvky, které samozřejmě budou jaksi taksi souviset se sdělovaným a dějem (např. pátrání po paranormálnu jako "metafora" nesmíření se s definitivností smrti - touto větou jsem o ní ale bohužel vše podstatné řekl a ten film se v tom nimrá půl hodiny). Ne snad, že by se film vůbec nedotkl nějaké té pravdy o stáří, ale IMHO tak učinil povrchně, jak přes kopírák odjinud, nevhodnou formou sladkobolného melodramatu. Rakvička není malá rakev, pánové, jen se podobá tvarem. Slabé **. ()

predators

Je tu někdo? Halooo?! Tak nevím, jestli má cenu psát nějaký komentář, když se nidko neozývá. Ale vždyť jsme ještě tady, na zemi a dýcháme. Michael Caine je dobrák od kosti, zde si však trochu zakřičí a zabručí. Jen na malý okamžik, než mu do žil vteče mladá krev...taky na chvíli. Is Anybody There? je citový snímek, ale nejde až tak do hloubky a sráží jej i poměrně jednoduchý scénář. Taková průměrná kouzelná pohodička... 60% ()