Maturitný sex

• Česko Maturitní sex (viac)

Maturant Danny (Steven Kaplan), jehož rodiče se nedávno rozvedli, se chystá na maturitní ples a jediné, co mu schází ke spokojenosti, je dívka. Bydlí totiž ve floridském komplexu důchodců a tam o pěknou mladou holku prostě hned tak nezavadí…  „Jaká jiná noc v životě může být důležitější? Snad svatba, ale u té hrozí, že skončí rozvodem.” mudruje Dannyho kamarád Craig při polehávání u bazénu ve floridské kolonii důchodců, které oba říkají domov. O jakou noc jde? Samozřejmě o maturitní ples. A maturant Danny (Steven Kaplan) chce jenom to, co by chtěl na svém maturitním plesu každý normální mladý muž - prožít s hezkou dívkou trochu lásky. Má už objednaný hotelový pokoj, limuzínu i smoking a jeho nedávno rozvedení, poněkud dysfunkční rodiče, kteří sami hledají lásku (William H. Macy a Cheryl Hinesová), mu ze všech sil drží palce. K dokonalosti večera ovšem chybí jediná, leč zásadní věc - dívka. (oficiálny text distribútora)

Bobik9

Žádná pecka to není. Příběh, vtipy, herci - nic extra. Ale příjemné na zvednutí nálady to je v každém případě. Takových 50% by si to zasloužilo, protože ten film se nesnaží hrát na nic víc než čím skutečně je. Jenže tady všichni, co to hodnotí tak nízko asi čekal převratnou komedii, u které se nepřestanou smát. Já dostal, co jsem očekával. ()

iXtr3m3

Mám rád Macyho, ale toto sa mu fakt nepodarilo. Nemôžem tvorcom uprieť snahu s dobovou atmosférou, ale celkové vyznenie je viac ako rozporuplné. Toto bola fakt komédia alebo len slabý film s trpkou príchuťou? Neviem ani sám bližšie špecifikovať, aký žáner skutočne tento snímok zasiahol, ale komédia to nie je určite... ()

messi@h

Myslím si, že takových poctivých 60 % si tenhle film zaslouží. Nejedná se o žádnou komedii "k popukání", jaké nabízejí filmy typu Prciček, ale je to klidný, pohodový snímek. Nedočkal jsem se fekálních vtípků, za což jsem vděčný. Nejde tady dokonce vůbec o sex (což je pro mě příjemné překvapení a pro někoho nejspíš zklamání), jak už ostatně napsal honajz, který podstatu filmu vystihl skvěle. Je to takový úsměvný pohled na život jednoho maturanta, kterému se rozvedli rodiče, ale přesto má pořád rád oba dva (a oni jeho, i když každý z nich má své slabé stránky), a který si neuvědomuje hloubku citů, které sdílí se svojí dlouholetou kamarádkou. A to vše je zasazeno do rámce hledání partnerky na maturitní ples, se kterou bude zvěčněný na fotce. ()

freddy

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení překvapivě dobrá komedie o tom, jak těžké může být, pokud žijete v Americe, sehnat holku, která s vámi půjde na maturitní ples. Musím říct, že já jsem se u filmu bavil, sice nebyl nějak přehnaně vtipný, ale na druhou stranu nebyl ani trapný. Tohle je zcela jasně nenáročně komedie střihnutá stylizací někam do 70. či 80. let, a mně to naprosto vyhovovalo. Žádný trapný humor nebo humor za každou cenu se zde absolutně nekonal, celé to bylo v mezích slušnosti a dá se říci, že film se spoléhá spíše na inteligentnější humor, nežli ostatní tuctové teenagerovské komedie. Tím se naprosto vymyká průměru a já si ho tak za nějakou dobu vybavím mnohem snadněji než mnoho jiných podobných komedií, kde jde právě jen o ten trapný humor. Takže u mě převládají příjemné a sympatické pocity k tomuto filmu, navíc méně známí herci tomuto filmu dodávají na sympatiích. Takže já jako divák jsem spokojený a jsem rád, že se nedostavil další trapný fekální humor nebo nahá těla či něco jiného. A jsem rád, že stanice HBO tento film pojmenovala jinak, nežli Bontonfilm, který ho distribuoval na DVD a pojmenoval ho zcela nelogicky jako "Maturitní sex", kterého se navíc divák ani nedočká a ani o něj v tomto filmu vůbec nejde. V HBO se drželi originálního názvu a to je z mého pohledu velmi sympatické. Takže já byl s filmem spokojený a uděluji čtyři hvězdy. ()

atmen

Překvapením pro mě jsou hlavní postavy. Vypadají neholliwoodsky. Jsou to obyčejní lidé, které potkáváte na ulici. Jenže se o nich nic nedozvíte, nevíte jaké mají životní sny, jaké koníčky. Jsou to jen figurky, jejíchž jediným motorem je sehnat někoho na maturitní ples. Není proto žádným překvapením, že to co se děje na plátně, je vám lhostejné... ()

• Keď pred koncom Danny tancuje so svojou matkou na židovskej svadbe, je možné za ním vidieť člena štábu s mikrofónom a slúchadlami. (maros336)