Proti proudu

• USA Against the Current

Paul Thompson (Joseph Fiennes – Zamilovaný Shakespeare) se usilovně snaží vypořádat se svou tragickou minulostí, proto se rozhodl uskutečnit svůj celoživotní sen – přeplavat řeku Hudson po celé její délce. V doprovodu svých přátel Jeffa (Justin Kirk – TV seriál “Tráva”) a Liz (Elizabeth Reaser – Twilight sága) se Paul vydává na emotivní cestu, která otestuje hranice přátelství a právo každého zvolit si vlastní osud. Ve vedlejších rolích provokativního příběhu o ztrátách a touhách se představují Michelle Trachtenberg a Mary Tyler Moore. (oficiálny text distribútora)

gogo76

Na slzy a smútok občas vo filmoch dôjde a často je to účinné. Tento prvoplánový útok na city bohužiaľ vôbec nevyšiel. Určite nebudem spoilerovať ak napíšem, že náš hlavný hrdina sa už v úvode netají tým, že plánuje spáchať samovraždu. Problém je dívať sa takmer 2 hodiny na jeho priateľov, ako sa ho snažia odhovoriť. Ak je od úvodu všetko jasné, film nemá čím prekvapiť, ako gradovať, preto sa všetko iba tak nejak vlečie. Dosť nuda a nezachráni to ani J. Fiennes. Užívateľ Avalon 820 to vystihol presne. Určite by z toho bol lepší dokument ako film. 40%. ()

peetriss

Snímek sice na téma, které má vysokou vážnost, bohužel však líčený způsobem postrádajícím hloubku a schopnost emočně zasáhnout. Neustálé prázdné řeči o sebevraždě a právu na ni, ještě samy o sobě nedokáží diváka přinutit k zamyšlení se na tímto tématem, k tomu je potřeba něco víc! Proti proudu je tak filmem zajímavým líbivými exteriéry, než příběhem, který diváka s přibývajícími minutami spíš odráží. ()

milancecil

Skromné, komorní, drobné dílo, přesto poutavé svým výrazným námětem, pomalu, poklidně plynoucí tempem jako mohutný tok řeky Hudson, v níž, jen obklopený chladnou masou vody a svými myšlenkami na sebevraždu, plave odhodlaně směrem k ústí řeky, k mostu Verrazano, mladý muž, před pěti lety ztratil tragicky těhotnou manželku a právě v ten samý den chce i on na konci své dlouhé plavecké cesty zemřít, den za dnem, míli za mílí se přibližuje ke svému konečnému cíli, je v sobě pevně rozhodnutý, ale jeho dva průvodci na motorovém člunu, přátelé Liz a Jeff, to přece jen nevzdávají a zkouší ho během dlouhé plavby od smrti pozvolna odradit, tak se před námi odehrává velmi citlivé, uvěřitelně vystavěné existenciální drama, plné významných myšlenek, postupně se nám odkrývají momenty a hlubší souvislosti, které ovlivnili životy těch tří, všichni mají důvod k zamyšlení, jak dále žít, jak své životy naplnit, opravdu skvělé dílo, s řadou podnětů k zamyšlení, blízké spíše lidem, kteří v životě stejně jako Paul hodně trpěli a dokáží tedy bolest a jeho motivy, skutečně niterně pochopit. Zajímavý komentář: Fridecka ()

ecceHOMMO

Nevýrazný snímok o zmysle života a jeho konci. O trápení nad stratou tých najbližších a najdení cesty ako z toho von. Treba podotknúť, že Callahan sa zameral viac na slová a spôsob podania, než na strhujúci príbeh ( ktorý strhujúci neni). Je to len akási dôležitá spoveď, idúca proti prúdu, na konci ktorej je sebautopenie. Nie je to zlé, ale aby to zaujalo viac, chcelo to niečo "navyše"....a Proti prúdu to "navyše", nemá. **/*** ()

papaJA21

Ačkoli by děj filmu v celku předvidatelný, díky různým zastavením po cestě byl docela pestrý a nenudil. Ani té tragičnosti nebylo zas tolik a chvilkami byl i vtipný. Kirk a Reaser byli dobří, Fennesovi jsem věřil tak na půl. Flashbacky do minulosti na šťastné období by si režisér mohl klidně odpustit. Náladu filmu perfektně dokresloval industriální ráz krajiny pod věčně zataženou oblohou. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Jersey City, v USA. (dyfur)