Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

JASON_X

Wow! Omlouvám se za tohle extrémně imbecilní citoslovce, ale odpovídající český ekvivalent mě nenapadá. Po prvním zhlédnutí tohohle kousku byla před lety definitivně zpečetěna moje fascinace vyšinutou japonskou popkulturou, která má už navždy mou nehynoucí lásku a obdiv. Myslím, že od mé srdcovky True Romance, jsem neviděl úžasnější a ujetější love story, než je tenhle japonský skvost. A od mé další srdcovky Life of Brian, jsem neviděl vytříbenější satiru na křesťanství, respektive na sektářství. Ale teď trochu zjednodušuju, Ai no mukidaši je film ještě mnohem pestřejší a mnohovrstevnatější... Navíc Hikari Micušima je vrcholně sladká a fantastická, sladký jako cumel je i Takahiro Nišidžima, hudba je krásná (nejen ten "náš" Beethoven a Ravel, ale i "jejich" Yura yura teikoku)... Nemá cenu to tu nějak víc rozpitvávat - nenechte se odradit dlouhou stopáží, kdo má uši k slyšení, slyš, kdo má oči k vidění, hleď... a "Ježíši, odpusť těm kreténům". Amen. ()

Naslund

První polovinu filmu bych označil za jednu z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Když se pokusíte sami sobě převyprávět příběh, tak se taky dáte do smíchu, ale lepší nespoilerovat. Nejradši mám tu část na jejímž pozadí běží Bolero. Tu jsem viděl tak čtyřikrát. Sice je to chvílema drsnější, ale super. Druhá část už na komediálnosti hodně ztrácí a přichází něco, co jsem nebyl schopen akceptovat... doufal jsem, že to bude stejné po celou dobu a ne že dojde k takovému bizardnímu zvážnění. Ale stejně je to super na to, že to má takovou stopáž. ()

Bachy

Rozložili jsme si Love Exposure na tři části a hlásíme, že by to šlo. V podstatě i jednotlivé třetiny jsou dostatečně odlišné a hlavně nadupané. Hodně nadupané. Originalitou by jste naplnili osm lavorů a ještě by trochu přetejkalo. 4 hodiny nabídnou epos se vším všudy. Přijde mi, jako by někdo chtěl dát obrovskou facku těm, kteří tvrdili, že na lásku už se nic originálního natočit nedá a vůbec, že dneska film zabředá do bahna. Jenže, když se agresor připravoval k facce, rozmyslel se a nakopl všechny ty kritiky přímo do rozkroku. Uznávám, že během poslední třetiny už jsem si říkal, že zřejmě nápady došly a teď už to jen tak nějak dotlučeme (abych byl přesný, tak jsem nebyl zrovna nadšen z "kapitulací" "záporáka") , ale finální scéna mi naznačila, že nemám zlobit, jinak ten kopanec taktéž schytám. ()

JFL

Dynamický čtyřhodinový epos o lásce, víře a dovednosti nepozorovaně fotit spodní prádlo kolemjdoucích žen. Dost bylo líbezných romancí, kde se outsideři nakonec poslušně zařadí do společnosti. Japonský režisér Shion Sono přichází s uhrančivou vizí perverzního světa prosvětleného nepřemožitelnou láskou._____Recenze na Rejže.cz ()

sniper18

Je to fantastický flm od Shiona Sona. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý je každý deň svojim otcom, farárom nútený sa vyspovedať, za čo môže otcov nevydarený vzťah, s čím sa ťažko vyrovnáva a keďže je mladík slušným človekom a už ho nebaví klamať, pri hľadaní príležitostí na stále nové hriechy sa zblíži s partiou, vďaka ktorej sa stane odborníkom na fotenie dievčenskej spodnej bielizne, čo mu každý deň pomôže k novým hriechom. No raz sa mu podarí stretnúť svoju osudovú lásku, ktorá práve o neho moc nestojí a tak ho čaká len množstvo problémov a za tie môže aj novovzniknutá cirkev nula. Spracovanie je ale niečo neskutočné, ale len v tom najlepšom slova zmysle. Samotná zápletka na prvý pohľad ani nepôsobí až tak dokonalo, ale spracovanie je niečo úžasné. Love Exposure je jeden neskutočný rozsiahly epos o láske, ale aj náboženstve, rodine, dokonca aj rôznych úchylkách a mnoho iného, tu sa o ničom inom, ako maximálnom nadšení hovoriť nedá, jedna perfektná situácia strieda druhú, je tu množstvo vynikajúcich postáv, originálnych situácií, dokonalých hlášok, všetko je tu tak úžasne prepojené, náboženstvo, čakanie na prvú erekciu, láska, rôzne formy úchyliek a nespočet iného, celé je to podané takou zábavnou a inteligentnou formou, tu nemám čo vytknúť. A čo sa týka tejto dĺžky, nie je ani najmenším problémom, práve naopak, po skončení by som chcel ešte pár hodín, tohto sa nedá nasýtiť, síce za absolútny vrchol filmu považujem časť približne medzi tridsiatou a stopäťdesiatou minútou, ale ten zvyšok zaostáva len minimálne, stále patrí medzi to najlepšie, čo som vôbec videl. A preto sa tu ani nedajú vymenovať všetky tie skvelé zaujímavé nápady a situácie, keďže je ich nespočet, od tréningu na fotenie spodnej bielizne až po pôsobivé čítanie listu Korinťanom. Herecké obsadenie je výborné, síce tu ani tak nejde o jednotlivých hercov, ktorým ale tiež pre potreby filmu nemám čo vytknúť, ale v prvom rade o ich perfektné postavy, výborný hlavný hrdina Takahiro Nishijima, no v tomto filme musím pochváliť hlavne dievčenské postavy, úžasná Hikari Mitsushima ako jeho vyvolená a Sakura Ando ako členka cirkvi nula, pri nej ma hlavne vždy dostával len dokonale podaný záber, kde so svojimi priateľkami posedáva v dodávke, no tých zaujímavých postáv je tu dosť. Réžia a technická stránka sú dokonalé, Shion Sono tu dosiahol svoj absolútny vrchol, perfektná atmosféra, ladenie jednotlivých scén, množstvo nápadov, úžasné. A k tomu ešte tá perfektná hudba a jej dokonalé dosadenie do konkrétnych scén. Love Exposure je jeden z najlepších filmov, aké som vôbec videl. Originálny, zaujímavý, nápaditý, nesmierne zábavný a skutočne geniálny, toto je filmový zážitok na celý život, ktorý sa nedá správne popísať, to sa musí vidieť. 95% ()

• Při chvílích erekce hlavního hrdiny byl použit umělý penis. (Frajer42)
  • Původní verze filmu byla 6 hodinová, ale na přání producentů ji režisér Sion Sono musel sestříhat na 4 hodiny. (DailyDreamer)
  • Film byl natočen podle skutečných událostí. (Frajer42)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz