Sitcom FM sleduje neurotického indie DJ Lindsay Carola a jeho povedené kamarádíčky při každodenní práci v jejich vlastním indie rádiu FM 86.5 (též Skin FM), kde všichni neustále dychtí po slávě. V každém díle se objeví jedna méně známá anglická kapela, která naživo zahraje jednu písničku.
Lindsay se snaží proslavit jako DJ a má neustálé problémy s ženami a především sám se sebou. Jeho problémy mu usnadňují jeho kolegové - Jane, která je typickým příkladem ženy ženoucí se za sexem a využíváním mužů, a Dom, který v seriálu vystupuje jako největší pařmen - probuzení se na trajektu uprostřed oceánu nebo vykonání potřeby do klobouku frontmana Subways pro něj není problém, kamarádi naráží i na jeho historii v "boybandu". Ač se to zdá neskutečné, jemu i Jane se daří protloukat životem bez větších problémů, jediný, kdo selhává na všech čarách je Lindsay, kterému nepomohou ani upnuté jeany.
V každé epizodě uvidíte naživo jednu z anglických skupin - The Charlatans, The Wombats, Guillemots, Ladyhawke, The Subways a Sway. V FM se také mihnou známé osobnosti jako Justin Hawkins, Marianne Faithfull, Toyah Wilcox, Jamie Theakston, Konnie Huq a Tim Westwood. (Wild_man)

Alojs

Chris O'Dowd a tak trošku jiná variace ajťácké postavy. Tím to však hasne. FM je nezvykle naspeedovaný britský sitcom. Živá kamera, barvitější hudební pohon a mnohem více uncensored. Aklimatizační doba? Jeden díl. A i ten hned chytne. Škoda, že je zatím k dispozici jen jedna sérka. Vrcholem třetí a čtvrtá epizoda. ()

MarekT

Rozhodně celkem dobrá zábava, i když mi prostředí není zrovna blízké. Přesto se mi však zdá, že podobný sitcom tu ještě nebyl - z filmařského hlediska je zajímavé, že seriál není až tak statický, jak bývá vůbec u těchto komedií zvykem (díky tomu ale absentuje tradiční bavící se obecenstvo). Prostředím mi také neevokuje žádný známý seriál, v podstatě jedinou podobnost vidím s britcomem "Mladí v partě" - tím mám na mysli vystoupení známých britských skupin. Humor je ale takový ojedinělejší - sice na ostrovní poměry nezvykle vulgární, ale díky postavám se na to dá celkem zvyknout - sice mi Jane a Dom ze začátku neseděli, ale po čtvrtém díle už je tak nějak beru. Jedinou jistotou už od začátku byla postava Lindsaye a velkou zásluhu na tom má určitě jeho představitel Chris O´Dowd - asi není překvapení, že je stejně skvělý, jako v Pirátech na vlnách a IT Crowd (ostatně, kvůli němu jsem si seriál stáhnul). Jeho herectví / komika mi čím dál více sedí a něco mi našeptává, že tento mladý Ir má určitě před sebou slibnou budoucnost (a myslím, že to není jen zbožné přání, v nejbližší době ho uvidíme ve dvou nových filmech). Závěrem bych akorát řekl, že absolutně nechápu hojné srovnávání s IT Crowd - humor je úplně jiný a i ten Lindsay je úplně jiný smolař, než jakým bývá Roy. Včera po shlédnutí prvních dvou epizod jsem sice uvažoval o třech hvězdách, ale pak jsem byl překvapen stoupající úrovní (doufám, že v posledních dvou dílech nastavená laťka zůstane) a hodnocení se tedy u mě vytáhlo na krásných 70%. ()

Redík

Samozřejmě, že po vystoupení Chrise O'Dowda v seriálu IT Crowd čekal každý obrovskou komediální pecku. Každý čekal seriál, který bude IT Crowd zdatně konkurovat a šlapat mu na paty. O to větší zklamání teď všichni cítí. To se bohužel projeví i na jejich hodnocení seriálu. Ač se jedná o seriál kvalitní, slávy a popularity IT Crowd určitě nedosáhne. Na mě FM působí ale velmi příjemně. Po pilotu jsem si sice říkal, že to nebude uplně to pravé, ale druhý díl mě vyvedl z míry. S každým dalším dílem mám postavy raději a seriál u mě stoupá na oblíbenosti. Po pilotu bych hodnotil 60%, po druhé epizodě 70%, ale po třetí epizodě to je už 80%. Velmi příjemných 80%. Myslím, že hodnocení už se dál zvedat nebude, ale i tak jde o povedený kousek, jež budu rád sledovat a bude mě bavit i nadále. ()

swamp

Jak jsem říkal kamarádovi, který mi FM doporučil, dal bych 3,5*. V těchto případech dělám většinou to, že se podívám, zda je na ČSFD film/seriál dle mého spíše podceňovaný (v tom případě jdu o půl nahoru), nebo přeceňovaný (v tom případě o půl snížím). Tady se jedná spíše o druhý případ. Chris O'Dowd, Kevin Bishop a Nina Sosanya tvoří výborný tým, který svou peprnou mluvou s těžkým irským (O'Dowd) a britským (ten zbytek) akcentem drtí posluchače svého rádia Skin.. a jsou vážně vtipní. Dobrým nápadem je i to, že v každém díle se v rádiu objeví opravdová kapela, která tam zahraje či má alespoň nějaké cameo (Guillemots, Marianne Faithfull, The Wombats, The Subways či The Charlatans). Je to příjemné a jak řekl můj výše zmíněný kamarád, "myslím, že 'dobré' je to správné slovo - stálo zato to vidět". ()

Greg25

70% Je to trochu jiný styl sitcomu či spíše komediálního seriálu než na jaký jsme zvyklý od britských tvůrců. Ale ačkoliv je to trochu netradiční a ne zase tolik hlášek, na které byste jen tak nezapomněli (lépe řečeno ty v tomhle seriálu moc nenajdete), je to přesto velmi dobře natočené a v konečném výsledku dost zábavné. Navíc můj oblíbenec z IT Crowd - Chris O´Dowd je pořád stejně charizmatický. 70% jsou i lepší seriály z britské produkce, které můžete vidět, ale to rozhodně neznamená, že by tenhle seriál nestál za to. ()