Televizní hra o objevení léku inzulinu... Příběh z žánru – hry faktu – o objevení léku insulinu přináší drama osobitého lidského typu, vynikajícího světového vědce Dr. Bantinga, který je tu představen jako člověk neotesaný a sršatý, ale do úmoru pracující a posedlý svým geniálním nápadem, který dokáže realizovat ku prospěchu všeho lidstva. Ve hře je zobrazen proces bádání, který pak vyústí v závěrečné poznání ušlechtile uvažujícího člověka, který klade svůj vědecký přínos nad osobní prestiž a slávu. (Česká televize)

sator

Díky Dr. Bantingovi nejspíš ještě žiju... Frederick Banting (Marek Vašut) byl jmenován profesorem na Torontské univerzitě, získal doktorát věd a mnoho čestných funkcí a titulů v Kanadě i v zahraničí. Kanadská vláda mu navíc přiřkla životní rentu a v roce 1934 byl slavnostně povýšen do šlechtického stavu. Během 2. světové války, při výkonu služby 21. února 1941 tragicky zahynul při letecké nehodě. ()

Aniki

Nebudu ohledně hvězdiček ouplně zlej, páč je mi téma blízké, ale to zpracování bylo opravdu katastrofické. Americké prostředí, zvlášť exteriéry, českým filmařům fakt nikdy nešly, prostě porod. Nelíbily se mi ani dialogy a celé to zkrátka bylo takové devadesátkové, nejraději bych jednu hvězdu ubral. ()

Hombre8

Slušný. Teda až na toho profesorskýho zmrda... :-) A možná to mohlo být ještě lepší, kdyby to točil někdo jiný, než pohádkářka. ()

• Leonard Thompson, první léčený diabetik na světě inzulinem, vykazoval známky zlepšeného zdraví a žil ještě dalších 13 let užíváním dávek inzulinu a nakonec ve věku 26 let zemřel na zápal plic. (sator)
  • Frederick Banting (Marek Vašut) byl jmenován profesorem na Torontské univerzitě, získal doktorát věd a mnoho čestných funkcí a titulů v Kanadě i v zahraničí. Kanadská vláda mu navíc přiřkla životní rentu a v roce 1934 byl slavnostně povýšen do šlechtického stavu. Během 2. světové války, při výkonu služby 21. února 1941, tragicky zahynul při letecké nehodě. (sator)