Alpské městečko Vent je obklopené zasněženými horami. Jenže tohle krásné místo se může velmi rychle proměnit v nejhorší noční můru. Za poslední dny napadlo extrémní množství sněhu a hrozí sesuv lavin. Záchranáři doporučují evakuaci, ale starosta je zásadně proti, spoléhá na nejmodernější protilavinové zábrany. Jenže ani ty nedokáží zastavit ohromnou masu sněhu, která se valí na město a zabíjí a ničí vše, co jí stojí v cestě. (oficiálny text distribútora)

Campbell

No teda nic moc, katastrofický béčka mám rád(viz. můj profil), ale tohle mě teda dostalo, plno keců okolo pak "BAne bože lavina". všechno spadlo a pak kecy a pokusy o záchranu. Teda dobře já bych to bral ale vždyt to bylo takové vyumělkované, pokus o drama který nevyšlo. No prostě jsem byl zklamaný. Opáčko už si asi nikdy nedám. ()

Smok

Už dlhé roky mi je jasné, že zomierať v aute zavalený lavínou, to by som sa asi zbláznil, posral a ošedivel naraz, preto som toto dvd vkladal do prehrávača s mierne stiahnutým konečníkom. Hneď po úvodných záberoch na akciu v štýle Medicopter a lacnú "deutschlandsproduktion" sa mi troška uľavilo a ku koncu už bolo celkom veselo. Smrtiaca lavína mi priniesla do obývačky len kopu polystyrénového snehu, chladnú nudu a kopec nelogických filmárskych zvratov. Prečo vôbec takéto tv filmy dávať na dvd? Die Jahrhundertlawine, bitte? Nein, scheiße! ()

MickeyStuma

Německý televizní katastrofický snímek, který se za nic nemusí stydět. Televizní kanál RTL může hrdě Asylumu a SYFY ukázat, jak se to dělá. Scéna padající laviny je zatím to nejlepší, co jsem měl možnost na Tv obrazovkách vidět. Překvapením je účast Vincenta Pereze. V německém Tv filmu bych ho opravdu nečekal. Začátek příběhu silně připomíná 'Cliffhangera'. Pak spadne lavina a snímek už jen sleduje záchranné práce. Děj neřeší soukromé problémy hlavních postav, jak je ve zvyku v podobných amerických počinech, a stále se drží tématu. Občas tu něco ulítne (co se týče logiky), ale jinak se na to dobře dívá. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. ()

tatka

Videla som celovečerný dokument o lavíne vo Vente, tak som si pustila toto dielo, myslela som, že na sfilmovaní nejakých skutočných udalostí sa nedá tak veľa pokaziť. Dá sa, bratia Nemčúri sa naozaj posnažili. Zato Rakušania a menovite Otztálania, kde Vent leží, boli pekne nasratí. Ani sa im nedivím, ja by som bola tiež rada napichla filmový štáb na lyžiarske palice a nechala ich sušiť na ľadovci. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Rakousku (ledovec Dachstein a obec Vent), dále pak v německém městě Mnichov a francouzské Paříži. Točilo se od 1. února do 17. března 2008. (GASTON73)