Jsme v roce 1929 a Hollywood právě objevil zvukový film, což pro některé hvězdy němé éry představuje obrovskou výzvu. Jak se s ní popere Tom Mix (Bruce Willis)?
Píše se rok 1929 a Hollywood právě vstoupil do éry zvukového filmu. Uspějí v něm hvězdy němých snímků? Toto dilemma se týká i filmového kovboje Toma Mixe (Bruce Willis), hollywoodského akčního hrdiny. Tom čelí této výzvě a přijímá roli legendárního právníka Wyatta Earpa v první kovbojce se zvukem. Opravdový Wyatt Earp (James Garner) na filmu spolupracuje jako technický poradce, což není Tomovi zrovna dvakrát příjemné. Earp se zase necítí dobře uprostřed filmového života. Starý a nový Hollywood se střetává a stává se kulisou pro šokující vraždu. Filmová hvězda a právník budou muset překonat své osobní problémy, aby mohli společně vyřešit záhadné okolnosti násilného činu. (oficiálny text distribútora)

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1989 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia réžia - Blake Edwards, NOMINÁCIE (+1) : Najhoršia herečka VR - Mariel Hemingway. ()

honajz

James Garner je jako Wyatt Earp skvělý, ale žel nemá co hrát, Bruce Willis hraje namyšlenou hollywoodskou hvězdu, celé se to odehrává při natáčení filmu v dřevních dobách Hollywoodu, ale ani tyhle kulisy nejsou pořádně využity, resp. jsou, ale tak nějak bez duše a bez nápadu, a navíc to má celé strašně televizní vzhled. Táhne se to jak telenovela a dokonce se občas řeší problémy jak z telenovely (třeba opilecký synek manželky producenta). Všechno je to takové unylé, i to rádoby vyšetřování, a zoufale nevtipné. A tak ještě jediné, co lze ocenit, je kamera a výprava. (První skutečný komentář k filmu zde.) ()

• Scenár vznikol na základe nikdy nepublikovanej knihy filmového a televízneho režiséra Roda Amateaua. (m.a.t.o.)