Dva kamarádi se vrhnou do riskantního podniku, aby ochutnali svobodu toužebně očekávané dospělosti. Realita však překoná jejich představy.  Příběh dvou kamarádů, kteří se pustí do riskantního dobrodružství, aby zakusili chuť svobody a dosud zapovězené dospělosti. Naskočí v noci na nákladní vlak a po vzoru westernových hrdinů se nechávají unášet do neznáma. Nejdřív jde jen o trochu nebezpečnější výlet, ale postupně se začínají dít věci, se kterými nikdo z nich nepočítal. Ve vlaku se zjeví podivný cestující připomínající tuláka z Divokého západu. Zcela proti zdravému rozumu začne svojí přítomností přetvářet vnímání reality obou hlavních hrdinů i nás diváků. Bezpečná česká krajina se zvolna mění na americkou prérii a výlet za hranice běžného světa se stává životu nebezpečnou iniciační cestou. (oficiálny text distribútora)

J*A*M*A*L

Naprosto debilní film.Přišel jsem na něj na stránce s horrory a tam stálo ,,dobrodružství se strhne v boj o život,, při tom tam o život kluků vůbec nešlo a pak nakonec z Prahy se během jednoho dne dostanou do Ameriky.No není to trošku debilní?Fakt neuvěřitelná bejkárna česká kinematografie prostě mysteriózní příbehy točit neumí zde nám to dali znovu najevo.10% ()

honajz2

Na naše poměry dost dobré. Navíc takhle napnutý jsem u českého filmu už sakra dlouho nebyl. Pravda, začátek je takový nijaký a oba hlavní herci neumí pořádně hrát (zato Schmitzer je ale skvělý), ale příběh mě zaujal, na televizní film byl zpracovaný tak nějak uspokojivě (ačkoli výhrady bych měl), líbila se mi i pointa a koukalo se mi na to skutečně dobře. Navíc takový námět se v té naší zemičce jen tak nevadí a já jsem za to jen rád, že s ním někdo přišel, protože přesně to je to něco jiného, co mi v české kinematografii chybí. A já jsem rád, že jsem na Daleko do Nashvillu narazil. Slabé 4* ()

Aldebaran

30minutový dobrodružný film. Je to vůbec možné?...očividně ano, protože tohle se dle mého názoru opravdu povedlo. Atmosféra filmu je díky kameře a režii opravdu vynikající, také herci odvádějí dobrou práci. Jen ten závěrečný záběr z ptačí perspektivy na loď plující po "moři" je trochu navíc. Jinak velmi příjemné překvapení. ()

Disk

Mladý Tomáš Bařina vstoupil do žánru, který jsem už dlouhá léta v české kinematografii považoval za mrtvý (trapný Maharal nepočítám). A navíc se třicetiminutový filmeček Bařinovi nerozpadl na sled scének, jako tomu bylo u Bobulí. Tomáš Bařina u mě filmařsky povyrostl a teprve teď ho mohu označit za nadějný režisérský talent. Navíc zde prokázal režisérský čich na herce. Výborný Jiří Schmitzer, stejně tak oba představitelé hlavních chlapeckých rolí. Že by se v původní tvorbě ČT začalo blýskat na lepší časy? ()

igi B.

Svatá prostoto... Hradlo hráblo... Ono je to celé asi takové, jako ti klucí pražský, co jim ani nepřijde, že ten snový hobousák na cestě do teho Nešvílu by mohl - aby to mělo teda aspoň trochu nějakou pointu - třeba mluvit engliš, že... :-( . . . Tak tohle je prosím pořad, který zařadí >veřejnosrajdní< televize do nejlepšího nedělního vysílacího času... Nevysílají hoši janečkovský, vysírají... Jedna hvězdička tedy za ten všechnu předchozí bídu trochu napravující závěr a alespoň technicky řemeslnou zdatnost autorů... - - - - - (Poprvé viděno 22.3.2009 na ČT1, komentář zde jako první - 22.3.2009) ()

• Záměrem České televize bylo natočit krátký TV film čerstvě absolvovanými filmaři z FAMU a s minimálním zásahem dramaturgie. To znamená, že film vznikl nezávisle, pouze podle představ autorů. (GANOUSEK)