Hrobník a jeho přátelé

(neoficiálny názov)
  • USA The Undertaker and His Pals
všetky plagáty

Karlos80

Opravdu super, morbidní, děsivá, věcička, tenhle starej nízkorozpočtovej grindhouse, nečekané překvapení, hlavně tedy na svůj rok, celé to vzniklo zhruba ve stejné době, jako nejlepší věci od otce splatter/gore filmů Herschell Gordona-Lewise (především "Blood Feast" 63' a "Two Thousand Maniacs!" 64', tady dokonce Undertaker and His Pals byl jakousi parodií na filmy od H. G. Lewise) nebo Teda V. Mikelse, především jeho mnou nedávno viděný "Corpse Grinders" (zhruba stejný obsah, v hlavní roli opět živé lidské amso). Undertaker and His Pals má hrůzný křiklavě barvitý příběh, film je bláznivý, sadisticky ohavný, dominují mu levné speciální efekty spolu s litry sražené průkopnické krve a nějaká ta groovy hudba. Příběh, jestli jde vůbec o nějakém mluvit, je docela intrikářský ale na druhou stranu, vše je tedy hlavně zábavné (černý humor je jedinečný), jinak tento film snad ani brát nejde. Trio do černé kůže oblečených motorkářů, s maskami přes jejich tvář, na hrudi jejich znak, lebka s kříženými hnáty, no vypadalo to neuvěřitelně cool! Scéna nakrájení mladí dívky v kuchyni je skvělá ale hlavně to co ji předcházelo:-) Jinak samotné vnitřnosti byly nejspíš orgány nějakého zvířete. Podobné filmy : "Gruesome Twosome", "Corpse Grinders", "Gore, Gore Girls", "Spider Baby" atd.. ()

Slasher

Černohumorná grindhouseová výstřednost -- místy opravdu až groteskově ztřeštěná, raně goreová morbidnost! Tuším, že moc takových úchyláren by se před rokem '66 nenašlo, krom vyhlášených Lewisovek. Děj se točí kolem trojice zvrhlíků, kteří si přišli na velmi nápaditou živnost. První z nich je vlezle penězchtivý funebrák, další dva pracují v restauraci. Jeden se považuje za doktora a kuchtí, druhý vyřizuje objednávky. Tahle vypečená trojka se převléká za smrťácký motorkáře a vraždí holčiny, přičemž se o ně pak spravedlivě podělí - část jde na o různé extraslužby předražený pohřeb, část rovnou do kuchyně a na tác jako denní specialita (kuřecí prsa, jehněčí kýta, hamburger...). Prostě paráda! S hezkýma holkama a suprovou muzikou, to ještě taky třeba zmínit. ()

Flipnic

Tak tohle je prostě bomba!! Na svoji dobu neuvěřitelně ujeté, morbidní, násilné, ale i vtipné a humorné dílko, které jako by vypadlo z dílny kontroverzního režiséra a neoficiálního zakladatele splatteru Herschella Gordona Lewise, ale jedná se o film jiného šílence, který natočil pouze tento podivný počin a pak už o něm není nic známo ... pan T.L.P. Swicegood. Každopádně kdyby mi někdo řekl, že je to od Lewise, tak bych tomu věřil ... Na rok 1966 se jedná o opravdový skvost a zajímalo by mne, jak to tenkrát publikum přijalo. Ze všech exploiterů a "splatter-gore-horrorů" této doby 60. let je zatím pro mne tento naprosto nejlepší! Ono se jedná zejména o komedii a to fakt neuvěřitelně ujetou a bizardní. Prostě tři chlápci, hrobník vypravující pohřby, kuchař a číšník si okoření živnost tak, že v noci objíždějí na motorkách v černých kožených bundách osamělé dívky a ty vraždí, kuchají a jejich části těl pak využívají jak k servírování zákazníkům v jedné šílené restauraci, tak k vytřískávání peněz z pozůstalých a vypravování předražených pohřbů ... Film má hodně co do grotesky, fakt jsem se často smál a kroutil nevěřícně hlavou co si v 60. letech už dovolili, v poslední třetině film už trochu nudil. Film obsahuje krvavé gore scény jako je nabodnutí holky na špici kovového plotu, probodávání nožem, sekáček do hlavy, rozpuštění v kyselině, rozšmelcování hlavy ženské za živa řetězem, uřezání nohou, rozpárání břicha, hrabání se ve vnitřnostech a následné upečení hamburgrů (okamžitě se mi vybavila téměř identická scéna v The Untold Story (1993) ) atd. A na svoji dobu docela dobře technicky řešené!! Navíc, když někoho ve filmu párají, tak řve jak pominutý, že mu to opravdu věřím ... Ale jak jsem řekl, je to hlavně černočerná komedie, celé to zabíjení je jen podtext pro satiru a dělání si srandy z lidí obecně, profesí, pozůstalých, mezilidských vztahů atd. ... Na svoji dobu naprostá a dobře udělaná pecka!!!! ()

pornogrind

Horor svými krvavými pasážemi a gore připomínající filmy Herschella Gordona Lewise, řízlej černou komedií místy hraničící až s groteskou. Vše je podmáznuto pro mě šíleným ale k filmu se hodícím hudebním doprovodem. Každopádně jde o takovou pohodovou odreagovačku ke který se musí přistupovat s patřičným nadhledem a nelze jí brát vůbec vážně. Příběh o partičce tří kamarádů kšeftujících s lidskými těly. Nebo s tím co z nich zbude. Poctivě si totiž tělo rozdělí. Jeden z nich je totiž pohřebák a ždímá z lidí prachy díky předraženým pohřbům. A ti dva mají restauraci a z lidskýho masa dělají svoje „speciality". Třeba i hamburgery. Na lov lidský flákoty vyráží na motorkách a vybírají si povětšinou mladý fešný holky. Tahle ujetost se mi celkem trefila do nálady ale na víc jak 3hvězdy to u mě není. Vidět to ale v tý době tak mi asi spadne čelist(to zase jo). ()

corpsy

Prepáčte mi vážení a milí. Ale toto je trochu malé sústo na to, aby som to ohodnotil vo veľkom. Exploitaiton je mi milé, ale zase nie všetko. Videl som v tom cormanovky a iné sleazy pictures. Ale nič z toho neprešlo do tohoto filmu. ()

Paesant

Tak tomu říkám kořeny horrorpunku! Tenhle film nabízí opravdu všechno...slasher humor, retro krasotinky, perfektní kostýmy gangu a úžasnej soundtrack...a to jsme v roce 66 přátelé! ()