Tajomstvo tunela

Americký fotograf Luke přijíždí do Maroka, aby uprostřed exotické krajiny a lidí prazvláštních obyčejů zapomněl na svou lásku, která mu zemřela v náručí. Od počátku vnímá odlišnosti zdejší kultury plné tabu a náboženských předsudků, které jsou pro člověka vychovaného západní civilizací jen těžko pochopitelné. Kouzlo krajiny i svérázné povahy zdejších lidí mu však okamžitě učarují. Zasvěcenou průvodkyní se mu stane krásná marocká dívka Zahrad, se kterou se náhodně seznámí. Ta mu chce ukázat všechny půvaby své země, proto jej vyzve k cestě do pohoří Atlasu, z jehož vrcholků lze údajně pozorovat nejkrásnější východ slunce na světě. Zprvu romantická vyjížďka se však změní v noční můru, když v horských stráních objeví tajemné chodby, v jejichž temných zákoutích se skrývá děsivé tajemství. Luke začíná tušit, že nejkrásnější východ slunce by pro leckoho mohl být také tím posledním. (oficiálny text distribútora)

Arkos

Rozjezd filmu byl tedy řádně dlouhý, trval přibližně 50 minut. Za tu dobu se nás tvůrci zřejmě snažili seznámit s místním obyvatelstvem a jeho zvyky a já celou dobu přemýšlel, co z toho vyleze. Nakonec na posledních 40 minut z toho byl dobrý thriler, i když tato část filmu byla dost předvídatelná a nějaké velké překvapení z toho nebylo. Ale celkově na jedno podívání to nebylo špatný. ()

SOLOM.

Průměrný thriller o nástrahách, které v Maroku čekají na bílé cizince. Nedostatek lidských orgánů k transplantaci je všeobecný problém po celém světě a tak se není čemu divit, že se je někdo pokouší získat nelegální cestou. V dnešní době to není nic překvapivého a tohle téma už bylo mnohokrát náplní nějrůznějších filmů. Děj se moc vlekl, atmosféra místy hodně nudná, herecké výkony mě moc nepřesvědčili a jediné co stojí opravdu za to je pěkná herečka. Prostě průměr se vším všudy. ()

darkrobyk

Cestopisný dokument o Maroku s výchovným ponaučením. Krásná kamera, úžasné scenérie, magická hudba. Příběh Luka se jemně odsypává jako písek v poušti, vše je poklidné, příjemné, barevné, až na pár drobných nepříjemností s místními. Luk je ale důvěřivý - nevěř cizí ženské!, je zvědavý - nelez, kam nemáš!, a proto zaplatí. Chudinky Maročané se také musejí nějak živit! A vůbec, stejně v tom maj prsty západní imperialisti, takže copak. Poslední čtvrtina se mění v čistokrevný horror, i když bloudění tunely má také své. V momentě, kdy už asi mnohý divák tuší, ten trumbera neví nic. Nu, do Maroka snad raději jen s Kamerou na cestách... ()

Cement73

Pekne sa nam vracia to ako je zapad schopny zaplatit za veci neuveritelne sumy... Krasny sprievodca Marokom... (kvoli tomu som to zacal pozerat, kedze som sa nedavno z Maroka vratil) sa postupne a nakoniec celkom necakane meni na horor z neodvartným koncom. Hlavne pekny je posledny zaber z Londyna, ked som prestal nadavat na zlych krviziznivych marokancov... Vacsina zla ide od nas. Poptavka <--> Nabídka ... jednoduché. Welcome in reality. ()

Tomo

Nebude vadit, kdyz si z filmu pustite az poslednich 30-40 minut, protoze to, co se deje predtim neni vubec podstatne a navic si to snadno domyslite. Co se deje na zaver je ale pecka, vyzdime z vas emoce, hlavne strach a uzkost a to v takove mire, ze jen tezko budete vzpominat, kdy se vam neco podobneho stalo naposledy.. Jen ta nuda ze zacatku.. :( ()