Hrdinou je spisovatel Zach, který trpí tvůrčím blokem, příliš pije a kvůli slabosti pro druhé pohlaví přijde nejen o manželku ale i o milenku. Rozumí si víc s barmanem než z kteroukoli ze svých náhodných přítelkyň, a když mu shoří střecha nad hlavou, dostává se až k myšlenkám na sebevraždu. (oficiálny text distribútora)

Oskar

Není to špatný film, ale co mě zaráží, je žánrové označení komedie. Ve skutečnosti je to jeden z nejdepresivnějších filmů, co znám. Tak na to pamatujte, než se na to podíváte. 50 % ()

Tosim

Spisovatel Zach se vrhá do dalších a dalších "vztahů kamikadze." Blake Edwards si k tomuhle snímku napsal scénář, který působí jako ze života a svým černým humorem nezklame. ()

Alf

ani se nedivím hrdinovým problémům - při jeho vzhledu, výkonnosti a prostředí, ve kterém se pohybuje :-), jinak pro mě silně nadprůměrná komedie, na které je vidět, jak si režisér užívá momenty překvapení, kterými diváka zahrnuje... P.S. no, nevím, třeba myslíme pod pojmem "katarze" každý něco jiného, podle mě se jí divák dočká i v tomto filmu, jen mi připadá poněkud křečovitá...jo a nebylo mi z něho smutno ani trochu... ()

Juto

Fyzická komédia Johna Rittera je veselá, napriek tomu túto patetickú postavu vykresľuje s veľkou citlivosťou. Sledujete, ako sa tento muž pomaly a bolestivo krúti nadol a ženy, ktoré sa snažia pomôcť mu vykúpiť sa pomaly nechajú strhnúť spolu s ním. Ale Edwards je majster v tom, že nám umožňuje nahlas sa smiať nad jeho pomalým a tichým sebazničením. 6/10 ()