Krimi zasazená do současnosti, vyprávějící příběh dvou mladých lidí Veroniky a Michala. Michal je lékařem u letecké záchranné služby, Veronika ještě studuje. O její atraktivitě svědčí titul Miss Haná. Stane se ovšem obětí únosu závistivého podnikatele. Michal je ochoten udělat cokoli, aby svou dívku zachránil a to se mu nakonec také podaří. (oficiálny text distribútora)

Prubner odpad!

Neskutečně amatérské, či spíše diletantské dílko, jehož autoři nejen že nemají ani stopu talentu, ale chybí jim jakákoliv znalost těch nejzákladnějších pravidel filmového řemesla, jak v oblasti scénáře, tak v režii. Většinu rolí hrají naprosto neschopní neherci, které by nevzali ani do ochotnického spolku v Dolní Lhotě. Byl jsem na tom (bohužel) v kině a diváci se smáli od začátku do konce, i když to mělo být drama s tragickým koncem. Tragédie to opravdu byla, ale v jiném smyslu, než tvůrci zamýšleli. Helena Růžičkova se synem Jiřím vystupují jen v jedné scéně a Jirka vypráví veselou historku, přičemž má na sobě tričko s logem jedné ze sponzorských firem, včetně adresy a telefonního čísla (!!!) a kamera ho zabírá v detailu asi pět minut. A s podobnou nenápadností jsou tu prezentováni i ostatní sponzoři. Nejlepší je scéna, kdy hrdinka navštíví svou kamarádku, která pracuje v pojišťovně, a kamarádka jí podrobně vysvětlí výhody pojištění u tohoto ústavu. Nejvíc ale asi přispěla Záchranná služba města Olomouc, která tu hraje skoro jednu z hlavních rolí. Pro informaci: Honza Rosák hraje ředitele záchranky a taky vypráví "vtipnou" historku, Jan Přeučil hraje docenta na univerzitě a naštěstí nevypráví nic. No prostě tento film je naprostý blábol, nejhrubší diletantismus, úplné dno porevoluční české kinematografie. Režisér Bartoň to naštěstí pochopil a už nikdy nic nenatočil. A tento film zamknul do trezoru, odmítl poskytnout kopii do Národního filmového archivu a nedal ten film ani do televize, ani na video. Což je trochu škoda, protože tento film by diváky určitě pobavil. Dodatek k oficiálnímu textu distributora: krása je relativní pojem a Veronika mi moc atraktivní nepřišla. Kromě toho Michal ji sice zachrání, ale Veronika nakonec umře. Neptejte se mě proč. ()

nwx

Wow. Chci ten film zas vidět! Nepatří do trezoru, je to dnes už devadesátková klasika. Má své kouzlo! ()

wosho odpad!

Tu část co jsem před mnoha lety měl tu čest vzhlédnout mě o tom filmu řekla vše. Myslím si, že Hořké léto je nejhorším porevolučním filmem co se u nás kdy natočil. Děsivá ukázka amatérizmu a neskutečného plýtvání peněz. Opravdu humus na celuoidu. ()

vegetol.mp

Upřímně, myslel jsem, že to bude horší. Tenhle film má tak strašnou pověst, že od něj člověk čeká naprostou tragédii. Té se mu částěčně dostane, ale je prostě fakt, že hysterický záchvaty mohla kvalita tohohle filmu budit možná tak před 20 lety. Doba mezitím pokročila a díky filmů jako Poslední výkřik nebo Čepel smrti je Hořké léto možná filmem nepovedeným, ale zase ne tak strašným, aby se o něm vyprávěly legendy. Prostě 90 minutovej díl Ordinace v růžový zahradě, kterej má špatný postsynchrony a je zoufale nudnej. ()

• Pracovní název filmu zněl Miss Haná v nesnázích. (Zdroj: Hanácký kurýr 2/1995). (Ony)
  • Film bol natáčaný v meste Olomouc. (dyfur)