Džúšin enbu: Hero Tales

• Japonsko 獣神演武 - HERO TALES - (viac)
Japonsko, (2007–2008), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hiromu Arakawa (komiks)

Ken'iči Suzumura, Acuko Tanaka, Ken'iči Ogata, Júki Tai, Fumihiko Tačiki, Šó Hajami, Bandžó Ginga, Takajuki Sugó, Júko Kaida, Mai Aizawa, Akemi Kanda (viac)

Bylo předurčeno, že sedm hrdinů s neuvěřitelnou silou bude vést lid v těžkých dobách. Dva z nich, Hagun a Tanrou, nemají nikdy žít ve stejnou dobu. Avšak osud tomu nepřál. Tanrou, silný a vlivný vojenský velitel, touží po velké moci a odplatě, a Hagun, mladý ale odhodlaný Taito, se mu musí se svými pěti přáteli postavit. Postupně se odhalují Tanroovi důvody a hlavně Taitova minulost. Příběh plný přátelství, boje a trochy lásky se odehrává ve starém Japonsku, v jehož čele je mladý a nezkušený císař. (Lulubell)

Subjektiv

Hvězdy jsou mocní páni, řídí drze osudy, aniž by na ně měly řidičák. To takhle v jakési říši předurčily, že přijde na svět sedm mocných bojovníků, dva budou bojovat o vládu či co mezi sebou, těch pět je do počtu a můžou si vybrat, kterému z dvou budou dělat poskoka. Jeden, říkejme mu A (jméno jsem bohužel zapomněl), je sice trochu vztekloun, ale jinak hodný kluk. Poněvadž ten druhý, B, mu pozabíjel nějaké sousedy, ovládla ho touha po pomstě a tak A vyrazil za B do hlavního města. Cestou při tom páchá různé nudné, dobré skutky a sbírá zmíněné poskoky. A taky trénuje, aby na drsňáka B měl... I k drsňákovi příběh občas se zatoulá. To aby divák věděl, že samým čekáním a nudou ještě neumřel. Slabé **. Viděny díly 1-16. ()