Shaun and Daz sú dvaja priatelia, ktorí spolu prežívajú detstvo. Shaun má problémy s učením a prežíva svoju prvú lásku, Katy, s ktorou trávi svoje zatiaľ najkrajšie leto. Všetko by bolo dokonalé, keby Shaun nemal sklony k násiliu a problémy so sebaovládaním. V osudnej chvíli sa Shaun neovládne a ublíži Dazovi, ktorý na zvyšok života zostane pripútaný k invalidnému vozíku. Dazov osud Shauna podnieti k zamysleniu nad svojou minulosťou a činmi ktoré vykonal. Podarí sa mu získať svoj život späť do vlastných rúk alebo podľahne chybám minulosti? (Cikinko)

larelay

Tento snimok je vynimocny tym, ze sa v nom zisli vsetky atributy fantastickeho filmu... A nie len nezavisleho. Podmaniva hudba, vyborne herecke vykony, skvela kamera, krasny pribeh a hlavne ludskost, akou je film podany. Robert Carlyle hral ako o zivot, uverila som mu kazde jedno nadychnutie a kazde jedno slovo. Tento pribeh o priatelstve, laske, mladickej nerozvaznosti a dosledkoch je to najlepsie, co som za posledne mesiace videla. Bravo. ()

Krouťák

Neskutečně silný film. Nebudu psát zbytečnosti, vše naprosto perfektně vystihla Larelay, díky které jsem se k tomuto výtvoru dostal, takže jen tímto upozorním na její komentář a jak sama pravila... Bravo - 90%. ()

JANARYBA

Jedinou mojí výtkou k filmu je špatná voba kluka, který hrál Roberta Carlyla za mlada (naprosto odlišný typ), podařilo se skvěle zakomponovat návraty do minulosti (to se málokdy vidí). Silný příběh přátelství dvou looserů , kteří si život přes všechny těžkosti, které si většinou sami způsobili, nejspíš i docela užili. ()

misterz

Ako celok to na mňa zapôsobilo len priemerne. Spätná retrospektíva, striedanie časových línií a postupné dopĺňanie mozaiky udalostí je síce zaujímavé a mám to rád, ale musí sa to vedieť. Ide o náročnejšiu filmarinu a tu sa mi to zdalo pomerne chaotické, neucelené a miestami dosť jednotvárne, čo výrazne uberalo na celkovej emocionálnosti. Navyše nosná téma bola spracovaná pomerne povrchne a lacno. Napriek zmieneným chybám film disponuje aj pár silnejšími scénami, ktoré na poli drámy boli vysoko nadpriemerné, čo celkový dojem trocha vylepšilo. Vidím to na dramatickú jednohubku, prípadne ako vhodného predskokana k niečomu lepšiemu. 65/100 ()

sochoking

Keby nebolo larelay, tak by som prišiel o hodne! Skutočná dráma, pri ktorej začnete pochybovať i sami o sebe, o dôsledkoch svojho konania a následných reakcií podnietených niekedy i na okamžitých ' vzplanutiach' bezprostredných akcií. Robert Carlyle predviedol svoj herecký potenciál. Toto sa musí vidieť! ()

evulienka3

Krása tohto príbehu pre mňa spočíva v jeho jednoduchosti a v tom, ako skvele bolo stvárné to čo sa neodohrávalo síce v prvom pláne, ale bolo tam všade prítomné. Mať zlé študijné výsledky zákonite nemusí znamenať, že je niekto hlúpy či, že je dokonca zlým človekom. Istým ľuďom sa to však ťažko vysvetľuje, či lepšie povedané chápe. Úporný boj mladého Shauna s jeho nezavineným handycapom, ktorý mu príšeným spôsobom komlikoval život. Dokážem si predstaviť, akú zlosť a bolesť to muselo v jeho duši spôsobovať. Narazil však na svoju vznetlivosť dosť tvrdo...lenže práve vtedy naplno vynikla sila jeho charakteru. Tento moment je presne tým, ktorý sa mi v tomto príbehu veľmi páčil a to, že titulnú postavu stvárnil Boby Carlyle je už len čerešničkou na torte. ()

rikitiki

Looseři looserům o looserech. Nezávislý snímek se všemi nemocemi i přednostmi svého žánru. Nijak ohromující, nijak urážející. Rozčilující je téměř neustálá mimózně sférická hudba. To snad byl teremin, či co?! /4. 11. 13./ ()

kajda.l

Nezávislá festivalová nuda. Tyhle historky ze života primitivů jsem nikdy nemusel a nikdy mít rád nebudu. Hloupost, vulgarita, neovladatelná agrese a neodvratný průšvih jako logické vyústění. A co je na tom všem nejhorší, že blbci dál zůstali blbci. Bez progresu v životě a touhy naučit se alespoň vlastní jazyk a nemluvit jako hovado. Ve čtyřiceti nezvládnout napsat bez hrubek alespoň jednu větu v motivačním dopise? Jo aha :) Hluboce lidské a dojemné. Citlivější pláčou, já se nesnesitelně nudím a trpím nad stále se opakujícím hudebním motivem. Díky za závěrečný titulkový song. 50% ()

1frida2

Nepodbízivé love story. Angličané mě umí dojmout, na konci už jsem fakt brečela, jak želva a to jsem si říkala, že ani náhodou. No jo, no, když.... Obsah nahoře je jaksi mimo. ()

rockwoman

"Dnes už nikdo lesy nepotřebuje. Všechny děti mají auta, aby v nich mohli šukat. Stále romantik jako vždy. " ...Nádherný film o síle přátelství, lásce, obětavosti, zodpovědnosti. O vzpomínkách, které jsou věčné. O obyčejném lidském životě se vším co k němu patří. A také o tom, že v každém dospělém muži zůstává už napořád kus malýho kluka. ()

ghatos

Smutné vyprávění o lidské bolesti. Klady jsou hudba a Robert Carlyle. Prakticky není co vyčíst, jenže ve druhé polovině to je klidný dojezd do cíle bez emoci - 3,5 * . ()

DannyBoy80

Drama pachtící se odnikud nikam. Začátek je sice zřejmý, ale konec je příliš volný. Zahráno je to vcelku dobře, Carlyle je dobrý herec. Očekával jsem od toho více, možná by takovému filmu slušelo více emocí. Asi to bylo trochu chladné. ()

Rado-KE

Film ma typicke prvky britskej mladeznickej dramy: kopec britskych nadavok, grazelstvo mladych chalanov, pristup chlapcov k dievcatam je styl pod sa so mnou vyspat no a v neposlednom rade dobra kamera a dobry dej s jemnym nenasilnym zaverom. Vsetky znaky ktore som opisal su pre mna prvky dobreho filmu :) ()

Dubron

Silné, silné. Skotský ztroskotanec z maloměsta hodnotící svůj život. Funguje to nádherně jako zrcadlo doby. Vyvolává otázky na kolik nás při dospívání determinuje prostředí, na kolik geny a co je dílem náhody? A je to vlastně všechno důležité? Minispoiler: Tak 70% použitých slov jsou vulgarismy, ale to je naprosto vpořádku. Drsný sever Anglie, drsné podmínky a omezené možnosti prostě Shakespeara nezplodí. A je velmi lyrický film, děje tu moc nepohledáš. ()

Soubi

Já věděl že v Robertovi je něco víc, než variace kočky Šklíby. Hrál skvěle a stal se mým oblíbeným hercem. Film jako celek je křehký, lidský, smutný, ale i optimistický. Těžko se shrnuje do několika málo slov, snad jen - skvělý nezávislý film :) ()