Evanescence: Anywhere But Home

USA, 2004

Réžia:

Hamish Hamilton

Amy Lee

Koncert kapely Evanescence z Paříže z roku 2004.

Seznam skladeb:
11. Tourniquet
12. Imaginary
13. Whisper (poz3n)

kingik

Gotický rock podaný kapelou Evanescence má pro mě několik předností. Je jím perfektně vystajlovaná zpěvačka Amy Lee s nezaměnitelným hlasem, snaha přijít s invenčním stylem skladeb a v neposlední řadě neopomenout dát svým písním nádech alternative rocku. To všechno je plus. Mínusem je pro mě smutné a až depresivní pojetí, které Evanescence mají snad ve všech svých skladbách, a to i když se jedná o písně s pozitivním vyzněním. V tom se kapela dost vyžívá, a kdyby z toho slevila, byl by z toho pro mě lepší zážitek. Takhle je pro mě jejich koncertní show zajímavým příspěvkem do konceptu odlišného hudebního žánru, ale já se na jejich koncertní skladby prostě nechytal. Klipová podoba jejich skladeb je mnohem lepší. 60% ()

blackrain

Evanescence mám jako MP3, denně mě tahle úžasná kapela doprovází na cestě do práce a domů. Nějak se jich pořád nemůžu nabažit. Tak že za pět, ale ne jako ve škole. ()

rionka

Moje asi nejoblíbenější koncertní DVD. Bouřlivá atmosféra a skladby podpořené řevem fanoušků tomu dodávají další rozměr. Zpěv není dokonalý, to ne, ale atmosféra koncertu je živá, upřímná a lidská. Netvrdím, že Evanescence jsou nejlepší na světě, ale nejlepší pro mě? Ano, naprosto. Srdcové momenty: Dynamický cover skladby "Thoughtless" od KoRn a okamžik, kdy v "My Immortal" začne dav sám zpívat refrén. ()

wellbloud

Nejlepší je podle mě klipová část, kde si člověk klipy opravdu vychutná, ne jako malí videjko na youtube. Protože Evanescence má klipy opravdu vydařené. ()