Alien Trespass

• USA It Came from Beyond Space (pracovný názov) (viac)

Príbeh začína v roku 1957. Sústreďuje sa na postavy astronóma Teda Lewisa a čašníčku Tammy. Ted sa chystá osláviť výročie svadby so svojou milovanou ženou a Tammy si chystá plány do budúcna. Ani jeden ešte netuší, že ich život sa výrazne zmení príchodom mimozemskej lode. Z tej vykráča mimozemšťan Urp, ktorý pomocou Tammy a Teda chce chytiť zlé monštrum, ktoré taktiež bolo na palube vesmírnej lode a utieklo. (Skleni)

jonyyy

Tak chobotničák Ghota, nebo jak se jmenoval, mohl být maličko míň odfláknutý, ale jinak je to parádni retro pocta sci-fáckým padesátým letům. Parádní kostýmy, herci, rekvizity a prostředí, některý výkony a přehrávání už byly horší. Po zhlédnutí jsem dostal stašnou chuť si pustit originální The blob. 60% ()

Hellboy

No, tvůrci tohoto snímku by si měli vzít příklad z Garth Marenghi's Darkplace. Jinak samozřejmě pokud divák zná filmy, ze kterých si Alien Trespass utahuje, tak si to užije trochu víc...ale ne o moc. Jedná se především o snímek It Came From Outer Space / Návštěva z vesmíru (1953). Prostě pořád se zamýšlím nad tím, proč to nevyšlo, ale nejsem si jistej, čím to je. Protože na papíře, teoreticky, by to měla bejt skvělá sranda. Jenže je to prostě nezábavná nuda.... ()

Sobis87

Chápu, o co se tvůrci snažili, jen se jim to moc nepovedlo. Alien Trespass měl být pastyšem, či snad přímo parodií sci-fi filmů z 50. let, přičemž je vtipný snad jen tím, že je úmyslně stejně "hloupý" jako tehejší filmy, herecké projevy jsou stejně toporné a monstra směšná. Tvůrci, zdá se, důkladně nastudovali dobové filmy a tak svůj film zasadili do americkýho předměstí 50. let, které jakoby vypadlo z instruktážních filmů té doby, zaplnili ho šablonovitými postavičkami, bohužel se jim ale nepodařilo vytvořit atmosféru tolik typickou pro své předobrazy a celé to navíc pohřbili příliš nažehleným a technicky dokonalým vizuálem. Aspoň toho technicoloru mohli využít, film by hned vypadal mnohem lépe. Potenciál tohoto díla je značně nevyužitý, pro diváka neznalého kinematografie, na kterou se odkazuje, se může jednat o těžce stravitelný film, přesto si ale tvůrci získali mé sympatie, že se o něco takového pokusili...škoda že celou dobu jeli jen na půl plynu a vznikl ne až tak vtipný brak, u kterého jsem se chvílemi i dost nudil. 50% ()

bartias

Naprosto nevážně myšlená parodická komedie a lehká pocta v jednom sází na to, že se hned od začátku naladíte na smích, který dnes vyvolávají klasická sci-fi béčka z 50. let. Pokud ne, jde všechno do háje. Pokud ano, dobrá nálada chvíli vydrží. Ale ani přes zábavnou výpravu nebo krutě nevyužitého Roberta Patricka ve vedlejší roli se často nezasmějete tam, kde se režisér a spol. nejspíše za břicho popadali. ()

Campbell

42%? Ale no tak tohle je zábavná pocta béčkům z 50 let. Všechno je tu správně ulítlé a béčkové. Kostými a efekty jsou prostě úžasn a ty dialogy byly vypilované i ty manýri byly dobré režisér si všechno dobře udržel. Atmosféra je silná a působívá a celej film díky tomu rychle uteče, nemám výtky. Rozhodně překvapení. ()

• Film má rovnaký audio-vizuálny tvar, ako pôvodný film The War of the Worlds (1953). Ide totiž o obľúbený film režiséra R.W. Goodwina. (Skleni)