Oktavianus

Divím se všem Vernerům a dalším egyptologům, že do té podivné země na Nilu ještě jezdí. Kdykoli vykopou nějakou mumii, ta ožije, snaží se své objevitele zabít (což se někdy i podaří), protože mrtvé vyrušili z věčného klidu. Musí to být pravda, říkali to v Hollywoodu. Ačkoli tady je to s "oživením mumie" trochu komplikovanější (nebudu spoilerovat), film jinak trpí na lacinost béčkových produkcí, kde jde daleko víc o postavy, které se hádají navzájem, než o hrůzu budící vysušenou mrtvolu někdejšího Egypťana. Dočkal jsem se i tradičně nechtěně směšných scén: když čapnete po klátící se mrtvole, její ruka vám zůstane v prstech a je evidentně plastová, zatímco stařeček se potácí dál pryč, nejde o hrůzu, ani když se snažíte sebevíc. A je to škoda. ()

corpsy

Mini filmík, využívajúci už ( v tej dobe ) dávno vyhynutý subžáner o múmiach ( a ich prekliatiach ) s kvalitnými maskami ( počítam aj tú dámsku, factorovskú Zivi Rodannovej ) a samozrejme prehnane naivným scenárom ( ak sa to tak dá nazvať ) a slnečnou kalifornskou lokáciou ( Egypt bol ďaleko - či drahý ? ). ()