Autíčka

Vzdělávací animovaný seriál pro děti, který získal několik prestižních televizních cen Emmy.
Jednotlivé příběhy učí děti hravou formou poznávat hodnoty, rozeznávat, co je správné a co ne. Svět dětské fantazie nezná hranic... V jednom malém městečku žijí zvláštní obyvatelé, oživlá autíčka: Odvaha - Miles Miles nechce s Johnym soutěžit. Velmi moudře se rozhodne závodění jen sledovat a prokáže tak jiný druh odvahy. Podnikavost – Tajemná síla Ej ví, že jedině s pomocí nových pneumatik může vyhrávat závody. Nemá na ně ale peníze. Pomůže mu vlastní nápad a snaha. Spolehlivost – Země šancí Johny si myslí, že být spolehlivý znamená být nudný. Když se však díky profesorovu vynálezu dostane do Země příležitostí, rychle a rád změní názor. Dochvilnost – Narozeninová oslava Izzi má narozeniny, a tak se všichni jdou podívat na její oblíbený film. Ale co když kvůli opozdilci Johnnymu nestihnou přijít včas? Rychlost – Dokonalá fotka Všichni mají rádi oslavy, je to zábava, hry a také společné fotografování. Jenže jedna velká špinavá louže překazí jejich plány. Důvěra – Síla přátelství Tři kamarádi, tři názory. Co vlastně drží přátelství pohromadě? Připravenost – Všichni společně Je tu den D – velká oslava. Všichni pilně pracovali, aby bylo vše dokonalé. Ale splnil i Derek svou část povinností nebo zkazí všem radost? Laskavost – Zvláštní úkol Protože se EJ popere, všichni dostanou zvláštní úkol. Stihne i on úkol dodělat než skončí víkend? Pochopí význam kamarádství a laskavosti? Vděčnost – Pomoc od přátel Izzi má špatnou náladu. Oceňuje pomoc přátel, ale raději si vystačí sama. Nehoda během umělecké přehlídky jí dá šanci, aby zazářila. Izzi zjistí, které věci mají smysl a jsou důležité. (oficiálny text distribútora)

petaspur

Různobarevná autíčka rozličných zevnějšků hrají fotbal, závodí, chodí do kina a v těch chvílích je to naprosto v pořádku. Jakmile začne mudrlantství, o jehož hravé formě si dovolím pochybovat, o čítankových postojích, tak přichází záchvěvy nudy. Ovšem Franklinovo učené povídání o patriotismu a občanství se mění v trapnou hodinu občanské nauky, při které autíčka třeští reflektory a mluvící nárazníky jim padají údivem na zem. ()

DJ Obelix

Zajímavý pokus stvořit městečko, které je svým způsobem předchůdce Kardanové Lhoty z Pixarovských "Aut". Bohužel to je asi první a poslední klad. Seriál je cílen na nejmenší diváky a každý díl většinou nese nějakou morální hodnotu. Co mě ovšem dodělalo, když jsem náhodně shlédl díl, ve kterém uvědomělé auto - starosta chtěl ostatní přesvědčit, že stahování mp3 je zločin!!! :-) Dvě hvězdy nejspíš za to, že to v drtivé většině případů skutečně apeluje na dobré vychování dětí. ()

Omnibus

Seriál s plnou nádrží... Mojemu klukovi se tenkrát ta oživlá autíčka moc líbila, jeden čas je „sjížděl“ denně a tudíž mám nakoukáno i já. Naštěstí jsem se ale do žádného z autíček od Kardanové Lhoty u Dálnice 66 nezamiloval ;-). Nespolehlivý Johny, soutěživý Ej, rozvážný Miles, ambiciózní Blesk McQueen (synův favorit), ošuntělý Burák, Profesor, dokonce ani autice Sally, ani EMMY - ta ovšem není auto (?), to je ta baba, od které několikrát dostal tento seriál cenu..., ti všichni mě nechávali citově chladným (a nejen kvůli tomu amíkovsky nabubřelýmu moralizování a otravnýmu mlácení pantem, pardon, vlastně kapotou...). Nechali mě prostě chladnějším než chladič odstaveného vraku. Snad jen skromná ale tajnosnubná Bludička, s tou bych si možná dal říct ;-) P.S. malý T.E.S.T. pro filmové echt- kinofily: dvě z výše jmenovaných autíček nepocházejí z tohoto seriálu, ale z pozdější konkurenční Disneyovky Auta 1 (a Auta 2). Máte na odpověď 100 VTEŘIN: Tik ... Tak, Tik ... Tak, Tik ... Tak, TIK – TAK! Tak co? ...?...Nic ? Pche... ! Prej odborníci... ;-) ()

Melios

Vždy som mal rád príbeh s priamym poslaním, ktoré sa s ničím nemaže. Ako malý som tento príbeh žral a každý nový diel, ktorý som nevidel bol pre mňa požehnaním. Asi som bol zvláštne dieťa, no neskutočne som si to užíval. Zamiloval som si postavy, vtipy ma bavili a ešte k tomu som sa aj niečo morálneho priučil. Doba pokročila a ja som vyrástol. Ale môj názor sa nezmenil. Stále si myslím, že je to super seriál ako určený pre deti, ktoré sa ako ja vymykajú tak trochu normálu. Animácia a scenár mi po tých rokoch nepríde ako najlepšia voľba (hlavne tá animácia, ktorá je na svoju dobu nič moc), ale ani to mi nezabránilo si túto reláciu po tak dlhej dobe opäť užiť. Tento nápad prišiel ešte skôr ako s tým prišiel Disney a táto "alternatíva" sa mi omnoho viac páči. U Áut od Pixaru som sa nikdy strašne nezabavil, pretože ma nikdy nebrali detské "chechtačky" a to je asi aj dôvod prečo na tento seriál nedám tak dopustiť. Tvorcovia sa dokázali pozrieť do záhadného myslenia malého dieťaťa, a i keď je pre veľa divákov seriál strašne generický (postavy alá: starý skúsený muž, zatrpknutý starec, problematický teenager, týpek, ktorý musí vždy a všade flexiť, alebo len chalan, ktorý je až priveľmi zaseknutý vo svojom svete) je to jeden z tých dôvodov, prečo mám ten seriál tak rád. Robí presne všetko totožne ako jeho konkurencia, vďaka čomu nič nepokazil. Nie je to za mňa Guilty Pleasure. Myslím si, že je to naozaj skvelý nedocenený seriál, ktorý netrafil svoju dobu a cieľovku. Známka: B... Nostalgia pri mne nezafungovala.... ()

Paity

Pro malé milovníky automobilů jako stvořené. Jen mám výhrady k mluvě některých autíček, jestli tohle děti pochytí, děsím se, jak budou mluvit například v pubertě. ()

maoc

Ze začátku mi seriál vadil, měl jsem za to, že je to klon Aut a snaží se vytřískat z jejich popularity, teď ale vidím, že to byli spíš lidé z Pixaru, kteří se inspirovali zde. Po čase jsem si seriál docela oblíbil. Každý díl je uzavřený, jen po čase poznáváme lépe jednotlivá auta, které zaplňují škatulky filmových tipů (rošťák, vědátor, moudrý senior, pipina, drobek, kterého má každý rád, atd.). Výchovný apel seriálu je silný, někdy to až přehání, ale na druhou stranu to jako rodič dokážu ocenit. Slabším se má pomáhat, pít palivo kvůli lepším sportovním výkonům je super, ale když ti to kazí motor, tak to asi nebude úplně OK, rozdělit se v nouzi je správné, atp. Je mi jasné, že starší diváci než děti cca 8 let to nedávají, snad až na rodiče. Já se na to kouknu se synkem vždycky docela rád. ()

tyzik

Bohužel hodně slabé když jsou ještě v kině tak je to dobrý ale jak potom začnou pomalu poučovat tak se potom jedná o hodně velkou slabinu no a za chvilku už to vážně néééééé. Možná že se mnou nebudete souhlasit ale bohužel všeho moc škodí a už mě to nebaví, jediné co je na tom dobré že je to nástupce docela dobrých aut ale přesto si myslím že opakování seriálu škodí a pokud tedy chcete tak 1 díl za 2 měsíce. ()