Stárnoucí hollywoodský akční hrdina Jefferson Steel se zaváže hrát krále Leara v britském divadle ve Stratfordu. Pak se však ukáže, že namísto hlavní role ve Stratfordu nad Avonou, má hrát ve Stratfordu St. John a navíc s partou amatérů... Jefferson Steel (Burt Reynolds) je stárnoucí hollywoodský akční hrdina. Je namyšlený, nespolehlivý a bez práce. A tak tlačí na svého nepříliš schopného agenta, aby mu našel nějakou prestižní roli. Nakonec se to opravdu podaří a Jefferson dostane úžasnou roli - má hrát krále Leara v britském divadle ve Stratfordu. Jefferson věří, že právě tohle je jeho životní příležitost a vydává se nadšeně do Británie. Zde ovšem zjišťuje, že namísto Královské Shakespearovské společnosti ve Stratfordu nad Avonou se zavázal hrát s amatérskou hereckou společností v ospalém městečku Stratford St. John v Suffolku. Následuje střet kultur a řada komických komplikací... (HBO Europe)

playboxguest

Chvilkově poměrně zábavné, ále ono se i to Reynoldsovo vtipné manýrství po čase ohraje, chvilkově nudné, jelikož člověk dopředu ví, jak to všechno dopadne, ále ona tam vždycky zavčasu naskočí scénka, která pobaví. Celkově moc příjemně obsazené (Moneypenny tomu vede) a odpočinkové. Ale na druhé a další shlédnutí to není. Na to tomu chybí originalita a té v téhle Xté verzi příběhu o nadutci, jehož změna prostředí doslova změní, opravdu mnoho nenajdete. ()

pleva

Film je sice příjemný, ale není to můj šálek čaje. Britský humor tak jak jsem ho čekal se nekoná a komedie je to taková neveselá. Něčím mi připomíná komedie Dohola a Smrt na pohřbu, které mám moc rád (smrt na pohřbu má podobnou hudbu, ale je určitě propracovanější, s více dějovými liniemi). Tady najdete jedinou dějovou linii s Burtem, který hraje, ale nijak neopakovatelně (většinou je kožený). Celý děj je hodně předvídatelný, chybí mi tu nějaká jiskra, nebo zápletka. (vtipy s nárazy o trám a psem jsou spíše hodně laciné) Imeldu Staunton mám navždy jako protivnou ředitelku v HP. Jediný, kdo mě jako herec více zaujal je tak Samantha Bond. Příjemně strávených 90min, ale znovu nemusím. ()

Malarkey

Jakmile vidím Velkou Británii propojenou s komedií, v žádným případě neváhám. A ani tady mě nezklamali. Co se týče podpisů, na ty jsou suchaři, ale je fakt, že bavit člověka dokážou. A to nejen scénkami, ale i samotnými nápady vpravenými do takových příběhů jako je právě film Banda Amatérů odehrávající se na typickém anglickém venkově s ne příliš známými, ale o to lepšími, herci. ()

bouncer

A Bunch of Amateurs je příjemná anglická komedie, která má sice předvídatelný děj a víte jak to skončí, ale na druhou stranu přichází s dobrým a dospělým humorem, který si bere na mušku manýry hollywoodských hvězd a adaptování Shakespeara spolkem amatérů (i když Dereka Jacobiho, Imeldu Staunton nebo Samanthu Bond lze tězko považovat za amatéry). Burt Reynolds nemá chybu a skvěle paroduje nejen sebe, ale mnoho svých hereckých kolegů. Líbil se mi moment, kde ho po projekci někdo pozná jako Seana Conneryho (a on mu je zde opravdu podobný). Celkově jde o milý anglický film s vytříbeným humorem a dobrým hereckým obsazením. ()

blackrain

Pohodový film. Takhle se musí na zhýčkané filmové hvězdy a nejen na ně. Tímto filmem si u mě Imelda Stauntonová napravila reputaci a dokonce jí asi začnu mít i ráda, i když ten její úsměv je pořád neprůstřelný. Jak já ji jako Dolores Umbridgeovou v Harry Potterovi nenáviděla a nebyla jsem jediná, kdo ji nemohl vystát. Tam byla fakt baba přímo na zabití. Nakonec jsem ráda, že se film vyhnul jakýmkoliv šílenostem a ve výsledku dopadl právě takhle. Co se týká předvídatelnosti, tak vše je samozřejmě jásné už od začátku, ale mě to nevadilo. ()

• Postava Jeffersona Steela má ve filmu problémy s naučením se svého textu pro roli krále Leara. Hraje jí Burt Reynolds, který měl úplně stejné problémy (především s textem z Leara) a potřeboval během natáčení desky s nápovědou. A i tak se jeho monology někdy liší od originálu Shakespearova Krále Leara. (bouncer)