Ping Pong Summer

(festivalový názov)
  • USA Ping-Pong Summer

Píše se rok 1985. Rad Miracle je třináctiletý kluk, který je posedlý dvěma věcmi: ping-pongem a hip-hopem. Rad během rodinné letní dovolené v Ocean City ve státě Maryland nejen získá nejlepšího přítele, ale také zažije první milostné vzplanutí, stane se terčem šikany a rasismu od místních bohatých vrstevníků a čeká jej nečekané setkání s učitelkou v sousedství, ve kterém si připadá jako vyvrženec. Film je o životním období, kdy na člověka všichni nahlížejí jako na mimozemšťana, i když on sám v hloubi duše ví, že je borec a víc „cool" už být nemůže... (Zlín Film Festival)

MMR

Hlavní hrdina nevypadal na 13, a jeho hra se mi celou dobu zdála dosti směšná. Příběh je až vnuceně umělý a moc toho nenabídne. Takovýhle filmy už se do této doby nehodí a dle mého názory by se točit neměly. ()

ABLABLABLA odpad!

"Insaminate him." je evidentně normální věta znamenající "Rozmrdej ho" ve smyslu, ať s ním vytře podlahu a evidentně vůbec nemá skrytý podtext. Už delší dobu jsem neviděla film, jenž by začínal titulky... takové ani nemám moc ráda (výjimku tvoří snad jen Catch me if you can - tady jsou úvodní titulky natolik dokonalé, že mi to nevadilo). Ono je to i docela nelogické - dle mého mínění. Nejlepší moment filmu? Rozhodně asi ten minutový záběr, kdy kamera přejížděla po nekonečně dlouhém pásu jídla... mňam.. dala bych si. To bych však potřebovala ještě tak další 3 žaludky, abych vůbec aspoň ochutnala vše, co bych chtěla. Jinak byl film nehorázná sračka. Trailer mě zaujal, vypadalo to dobře.. nýbrž, co jsem včera viděla, byl děs a hrůza. Otřesné herecké výkony a to bych vůbec pochybovala o použití slova herecké výkony, otřesné dialogy - jestli se ty divné nesmyslné věty tak dá vůbec nazvat. Naprosto vyhozená hodina a půl, které lituju. Prostě to ani nedává smysl - do letního letoviska přijede otřesný ogar (ano otřesný je prostě jediné slovo, které vyjadřuje vše ve filmu, není to z nedostatku mé slovní zásoby) a zdejší kráska ho už balí, nehledě na to, že je tak o 3 roky starší (ta holka). Nosí s sebou furt pálku, někdy rádio, hrozně debilně se snaží "tančit" a hraje si na největšího borce, ale jakmile přijde nějaký vypatlanec, sklopí hlavu a nechá si vše líbit. ()

Aljak

Dosť biedny film, pritom vo svojej podstate by nebol až tak úplne na zahodenie, lebo mal celkom fajn atmosféru. Avšak po scenáristickej príbehovej stránke to bol riadny podpriemer s predvídateľným vývojom a nepochopiteľnými zmenami postojov niektorých postáv. Najväčším prekvapením pre mňa asi zostáva to, že akým zázrakom sa Susan Sarandon dala nahovoriť na hereckú úlohu v takomto podpriemernom filme. Aj keď Stacy (Emmi Shockley) mi prišla vcelku sympatická mladá dievčina - teda výzorom, pretože správaním bola miestami fakt na úrovni tých dvoch dementov. ()

Vančura

Devótní filmová oslava osmdesátek, která je nevtipná a trapná. Film jsem nedokázal dokoukat do konce, po půl hodině přemáhání jsem otráveně odešel z kina a vzdávám se hodnocení. Při sledování se mi chtělo střídavě zvracet z děsivých hereckých výkonů a střídavě protáčet oči k nebi nad trapností scénáře. Zbytečnější film aby pohledal - PING PONG SUMMER je poskládaný z ohraných motivů, nad jejichž fádností si musí povzdechnout každý, kdo už podobných filmů viděl tuny. Susan Sarandon si jistě vybrala svou slabší chvilku, když kývla na roli v tak buranské hipsteřině. K čertu z celou tou retro módou už. ()