Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahově. A tento příběh z doby německé okupace je Hanibalem rozvíjen nejen originálně, ale nese v sobě i silný emocionální náboj. Dívka, položidovka, která se skrývá v podzemí vesnického hostince a cítí se za to být hostinskému zavázaná, se nechá přemluvit potulným kouzelníkem a muzikantem, který tam náhodně vystupuje, aby skrýš opustila a pustila se s ním na cesty. Jejich cesta se však spíše mění v cestu jednoho k druhému, ke sblížení lidskému i osobnímu, kdy dívka i kouzelník objevují nejhlubší smysl takových pojmů a pocitů jako je například tolerance, odpovědnost a láska. A to vše je u autora zasazeno do období protektorátu, do prostředí českého venkova, v němž, jako kdekoliv jinde, nalézáme strach, zbabělost i hrdinství. Během své dramatické a riskantní společné cesty českým venkovem se oba hlavní hrdinové (ale nejen oni) dozvídají více nejen jeden o druhém, ale především sami osobě - o hranicích své lidskosti, statečnosti, tolerance a lásky. (oficiálny text distribútora)

TV spot

pakobylka

Svatá prostoto ! Je mi jasné, že život ve skrýši musí být ubíjející a traumatizující, naprosto chápu, proč dívka s kouzelníkem odešla. Ale ráda bych viděla sedmnáctiletou židovskou - nebo položidovskou - dívku, které Němci odvedou rodiče a ona se přesto chová jako malé, umíněné, mírně dementní dítě. Jakoby žila v jiné dimenzi a o válce a okupaci slyšela poprvé v životě. Závěr mi taky moc neseděl, zdál se mi divný a zoufale nepravděpodobný - ne proto, CO se stalo, ale JAK se to stalo - přesněji řečeno, jak to bylo zfilmováno. Za zmínku stojí naprosto excelentní výkon Ivana Trojana, ale jako celek mě film nenadchl. ()

KatRi

Zpočátku to vypadá na neobvykle dobrou televizní jízdu - milé obsazení, zajímavá zápletka. Ovšem po čase jako by se veškerá nápaditost a energie vytratila, děj se točí v kruhu a hozeného lana v podobě poznámek odkazujících na mnohem zajímavější vedlejší dějové linie se nikdo nechytá. Přitom by se pak kouzelník nemusel většinu stopáže plahočit lesem, vařit v kotlíku, potkávat stále stejné lidi, vracet se neustále do jednoho města a dělat, že tam dlouho nebyl. ()

Kroupa

Příjemný film s atmosférou zneklidnění v očekávání závěrečné tragédie, ke které film nevyhnutelně směřuje. Cítím se trochu podveden, protože příběh rozhodně není originální a v kontextu české (televizní) filmografie není film originální ani zpracováním. Výborné herecké výkony ovšem nedokážou vytáhnout zcela neuspokojivý závěr. 70% to dá i tak. ()

Big Bear

Duo Trojan - Kubařová udělalo z tohoto Tv filmu svým nasazením velmi slušnou záležitost. A stejně jako okouzlovali protektorátní diváky po hospodách a náměstích i já se nechal okouzlit jejich čísly i jimi samotnými. Trojan mně nepřestane dostávat. Jeho vyzáblý iluzionista s knírkem v černém fraku a cylindru s povlávající vázankou, sázící před publikem jeden trik za druhým byl prostě dokonalý. Krásnou partnerkou mu byla zubatá, nosatá hnědoočka Veronika Kubařová, která už když se jen usměje má mužského diváka na lopatě. K tomu zápletka s okupací, židovstvím a čecháčkovském udavačství ... parádní film. Snad jen výhrada ke zvuku a k německy předabovaným vojákům, tam to s tou synchronizací občas kulhalo... Ale i tak - ČT - jen tak dál ! * * * ()

Rosana

Ach jo, proč jste mi zamordovali mýho milovanýho Trojana?! Celý film jsem čekala, že to špatně dopadne... ale tak čekala jsem, že to odnesou všichni, nakonec jenom chudák kouzelník. Trochu mě zamrzelo, že občas to řvalo a občas jsem musela zasilovat na plny ovladač - nějak se vám ty postsynchrony nepovedly. ()