Na světě jsou tři druhy podvodníků. Ti, kteří okrádají druhé lidi o peníze – Shirosagi; ti, kteří manipulují s city druhých – Akasagi; a pak je tu největší podvodník ze všech, který se živí "pojídáním" prvních dvou druhů - Kurosagi.
Kurosagi je mladík, který kdysi ztratil kvůli bandě podvodníků rodinu a teď je odhodlán se pomstít. Nebude to mít ovšem snadné, od jeho cesty se ho pokouší odradit nová sousedka Yoshikawa Tsurara, mladá studentka práva, která chce být státním žalobcem. Snaží se ho přesvědčit, že pomsta nic nepřinese a Kurosagi by měl raději začít znova. Navíc je Kurosagimu v patách neúnavný detektiv Kashima, který ho v žádném případě nenechá vydechnout. (Vavča)

Tsuki

Tohle že je dorama, které zabírá jedno z předních míst žebříčku oblíbenosti japonských seriálů? Upřímně mě to docela zklamalo (bude to samozřejmě i tím vysokým očekáváním). Sledovat Yamapiho jako podvodníka v různých převlecích bylo sice fajn, naskytlo se tam i dost různých nápadů a zajímavých podvrhů, ale to je tak vše. Tsurara (Horikita Maki) si mě jako hlavní ženská postava příliš nezískala, její kamarádka Yukari mě vysloveně štvala, a další z předních postav - Katsuragi - mi přišel nechutný, jak pořád žvýkal to svoje tsukemono. A co víc, konec byl dost divný a naprosto nicneříkající (což bych u tohoto typu seriálu nečekala - kde je nějaká pointa?) Ani mezi Kurosakim a Tsurarou nakonec vůbec nic nebylo. Nevím, co si o tom mám myslet. Na film se asi ještě podívám, abych zjistila, jestli tam náhodou nebude nějaké lepší završení, ale už si od toho moc neslibuju, což je možná jenom dobře. ~(3,4)~ ()

Cracker

Tomohisa Yamashita a Maki Horikita sa po zaujímavej Nobute opäť stretávajú, tentoraz má projekt však diametrálne odlišný charakter. Skvelá vec je, že na tom vôbec nezáleží. Tento hereckí párik má medzi sebou totižto dokonalú chémiu a človek si ich okamžite obľúbi. Čo sa ešte týka hercov, vždy keď sa na scéne objavil Shō Aikawa a spustil ten svoj ''ironický'' smiech mal som chuť vraždiť... Kurosagi stojí na vrchole potravinového reťazca a žiadny iný Shirosagi alebo Akasagi sa mu nevyrovná. Je totižto kráľ podvodníkov. Bohatým kradne a chudobným(poškodeným) dáva, vlastne je taký Robin Hood alebo Jánošík. Každopádne všetky podvody sú kvalitne vymakané a inteligentne spracované. Seriálu nechýba ani humorná stránka a taktiež skvelý opening a OST vôbec. Jednou z takých smiešnych-nie vtipných vecí, ktoré som si všimol je počet policajtov, ktorí sa chystajú nasadiť niekomu želiezka. Vždy ich bolo dokopy aspoň 20 na jediného človeka. Vo filme dokonca mnohonásobne viac. A keď som už pri filme, neviem čím to je, ale s tým to tvorcovia jednoducho prepískli. Fanúšik čakal rozuzlenie, no dočkal sa len natiahnutého 45 minutového dielu na dve hodiny a nejaké drobné. Po perfektnej dorame Zenigeba, zatiaľ najlepší japonský hraný seriál aký som videl. ()

Zíza

Je to dobré, protože jsem se ani jednou nezačala ni trošičku nudit. Hrdinové sympatiční, policejní komisaři dostávající záchvat smíchu v nejnevhodnějších situacích, závistivá mrcha, spousta podvodníků a hlavní postava, která svou "držku" z obrazovky neodlepí :oD, je kupodivu přeze všechno přece jen ještě dítě, což je fajn. Bang! :-) Přeloženo. ()

loveless

Kurosaki ztratil rodinu kvůli podvodníkům, rozhodl se proto se pomstít, sám se stát podvodníkem a zničit všechny ostatní, které jen bude moci. Do sousedního bytu se nastěhuje nová sousedka Tsurara, která se chce stát státní žalobkyní a snaží se Kurosakiho odradit od cesty zločinu. Ale je Kurosaki opravdu ten zlý zločinec, kterého je třeba zavřít za mříže? Ani chvilku jsem se nenudila, přestože všechny díly mají víceméně stejné schéma lovu na dalšího švindlíře. Tomohisa Yamashita je v titulní roli opravdu výborný, Maki Horikita bohužel nemá moc prostoru, což mi bylo opravdu líto. Ostatní herci byli každopádně dobří, Katsuragi nechutně pojídal okurčičky, kamarádka Yukari byla značně otravná, stejně jako policejní inspektor. Škoda jen, že to nemělo nějaké lepší zakončení. Soundtrack určitě stojí za poslechnutí a hlavní téma je báječné, stejně jako zpívající Yamapi. Moc se mi líbilo a doporučuji všem, kteří mají chuť na pomstu či podvod - bang! ()

Vavča

Moje oblíbená série, hlavní hrdina Kurosaki alias Kurosagi má rozhodně nabitý program a nedámu vydechnout ani jeho dohazovač informací Katsuragi, natož jeho okolí. Tomohisa Yamashita v roli Kurosakiho je naprosto fenomenální, jeho charisma by odtáhlo vozový park města Prahy. Navzdory stejnému schématu dílů, jsem se nenudil. Paradoxně nejvíce seriál ztrácí v hlavní ženské hrdince. Yoshikawa Tsurara, je vskutku někdy tak velký idealista a dobrák až to bolí, Horikita Maki dělá, co může, aby působila věrohodně a vypadala, že těm bludům co někdy vypouští z pusy věří, ale přesto mě to mrzí, scénaristé mohli na její postavě více zamakat, aby byla uvěřitelná a ne pouze modelová. V seriálu se poučíte, jak lze všemi možnými způsoby podvádět.Je to napínavé, někdy i vtipné, o drama není nouze a dejme tomu, je tam troška romantiky, hlavně však kvalitní obsazení. Hudba je výborná směs orchestrálních motivů, jazzrocku, popu, výborný opening, po této stránce je sériál velmi povedený. O dva roky později vyšel film Kurosagi - The Black Swindler, taktéž ho odporučuji. ()