Čudný čávo

• Česko Divnej týpek (viac)

Prebuďte svoju mužnosť, pripravte si pukance a čakajte na salvy smiechu. Benjamin Purvis je sympatický samotár. Jeho doterajší pokojný život sa obráti naruby po tom, čo mu namyslený autor fantazijných románov na festivale spisovateľov ukradne jeho vlastný príbeh. (TV JOJ)

Nin

Bohužel ne taková pecka jako Napoleon Dynamit, ale zase znatelně lepší než Nacho Libre - čili výborná švihlá komedie, kde největším plusem je sympaťák Michael Angarano a loserovský egomaniak Jemaine Clement. Jinak ono se těžko popisuje, co se mi na tom přesně líbí. Hlavně tu jde o jakousi poetiku spojenou s těmi bizarními postavami, které jsou tou svou švihlostí opravdu originální a chovají se jinak, než je zvykem v drtivé většině amerických filmů. Člověk třeba často neví, jakou absurdnost zrovna vypustí z pusy nebo co provedou, a tak je větší zábava je sledovat. P.S. Oficiální české titulky dost osekaly jazykový humor filmu. (7/10) ()

J. T. Kirk

Bylo to divné, ale to neznamená že je to taky špatné. Některé scény jsou naprosto boží a jiné zase jenom bezvýznamné slátaniny. Rád bych viděl zfilmované Muže kvasu :D. Dopadlo to tak jako každá pohádka. Héctor Jiménez vipadal jak ta nejvypatlanější buzna pod sluncem (doufám, že to byl záměr). Boží zápasník byl lepší, možná díky Blackovy. ()

Ravenous

Wow, tak to byl parádní úlet. Myslím, že mám novou filmovou lásku. Filmek jsem si pro jistotu asi za deset hodin pustila ještě jednou. Eee, nejsem úchyl, vlastně asi jsem, ale to je nepodstatné. Potřebovala jsem se jen ujistit, že to co jsem viděla bylo opravdu skutečné. Hehee, a bylo. I napodruhé jsem se smála na celé kolo, jak naprostý idiot. Jared Hess je geniální magor a já před ním smekám. Film nemá jediné hluché místo, postavy jsou mistrovsky napsané i zahrané a věřím, že i herci si své role nadmíru užívali. Každá scéna je promyšlená do největších detailů a jako velký bonus k tomu hrají staré, většinou rockové pecky v čele s Black Sabbath a jejich Paranoid. Co dodat...tuhle úchylnou pakárnu rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

Hellboy

Tenhle druh humoru mám rád. Ale z filmu je cítit křeč. Tvůrci se snažili udělat zábavný snímek o outsiderech a zopakovat úspěch Napoleona Dynamita. Takže si za hlavního hrdinu zvolili outsidera-geeka, který se snaží psát sci-fi knížky a stejně tak bez výjimky všechny ostatní postavy jsou naprosto ujeté. (To by nevadilo, ale oni jsou ujetý špatným směrem). Příběh začíná na konferenci začínajících spisovatelů, kde náš hrdina potká svůj idol, ze kterého se vyklube hajzl, dívku, ze které se vyklube mrcha a jejího kamaráda, který se neustále rádoby vtipně šklebí. K tomu tvůrci filmu přimíchali natáčení amatérského magorského filmu a obrovskou spostu nezábavných scén... Ze začátku je film ještě poměrně zábavný, ačkoliv dost sterilní, ale s přibývajícími minutami jsem si stále více uvědomoval, jak je to hloupé, křečovité a můj seznam výtek se začal neúprosně zvětšovat (a hodnocení klesalo ze 60% na 20). Hlavní hrdina je jako jediný z herců sympatický, ale je velmi nevýrazný a má postupem času čím dál méně prostoru. Ten si pro sebe kradou vedlejší postavy, které jsou odpudivé svým vzhledem, hereckým projevem i snahou o jakože-trapnou komiku. A Jemaine Clement mně vadil už v rovněž podprůměrném Eagle vs Shark... Takže výsledek? Film neurazí, nenadchne, za podívání asi stojí, ale jen výhradně pokud máte rádi tento weirdo styl humoru. Samozřejmě, že tam člověk může nalézt klady, ozvláštněnou variaci na klasické schéma "muž, který musí najít sám sebe a porazit ty, kteří mu v tom brání", ale co naplat, když je to tak nezábavné. Navíc - hrdina ani není hybatelem narace, což je to nejhorší! Nakonec jde skutečně jen o peníze - takže dopadnul stejně jako Chevalier!!! A já, až budu mít chuť na ujetej indie film o loserech, tak si pustím Napoleon Dynamita, u kterého se fakt zasměju, nebo něco od Wese Andersona, protože to nejsou díla tak prvoplánovitá a podbízivá. (PS: odhaduju, že tak po 100 hodnocení bude mít film cca 65%, ale podle mě zasluhuje méně). ()

HMTD

Strašná úletovost je mi jasné že je to naschvál a vlastně v tom vidím část umění ale i tak není to můj vkus a tak hodnotím jen*.Hlavní hrdina hraje svou roli dobře stejně jako jeho "strážný anděl",Jennifer Coolidge je jako vždy naprosto nesnesitelná a hloupá,skoro už jsem si myslel na počátku filmu že umí zahrát i něco jiného a ono ne. Prostě tohle bude hodně o vkusu ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)