Mimozemský kontakt. Mars. Rok 2200. Zlý vojevůdce, velitel Grathan ze souhvězdí Zaboom, pronásleduje krásnou princeznu Rominu. Její jedinou nadějí je bojovník s duchem nindži. Osud jí na pomoc seslal Joea Mayu. Věk: 16 let. Status: uprchlík. Velí robotům nindža – měnícím se strojům, řízeným mysteriózní silou Létajícího Stínu. Spolu chrání Rominu. Spolu chrání celý vesmír. Boj začíná. (Jack_6428)

Subjektiv

Jak rád bych pohovořil o zápletce tohoto seriálu. Jenže ono je to zbytečné, když nakonec jde jen o souboje obřích ninja robotů vedených rukama jakýchsi usmrkanců. A ti roboti jsou strašně silní. Každý boj vyhrají. I mě porazili, již ve 13 díle. Asi jsem zlý, protože oni bojovali se zlem... ()

• K seriálu existuje, kromě původního japonského znění, také anglický, ruský, španělský, francouzský a arabský dabing. (Jack_6428)
  • K seriálu vznikl anglický dabing, který byl ve druhé polovině 90. let vysílán na stanici Cartoon Network v Indii, Austrálii a několika dalších vybraných zemích ssijsko-pacifického regionu. Přestože stanice odvysílala seriál celý, oficiálně se dochovalo v anglickém znění pouze prvních 20 epizod, které vyšly v omezené australské distribuci na DVD. Po zbylých dílech pátral současný distributor Discotek Media, který vydává anime na Blu-Ray ve Spojených státech, a požádal o pomoc i fanoušky. Ti mohou mít tyto epizody nahrané z vysílání na VHS anebo znát někoho, kdo se na výrobě dabingu podílel. (Jack_6428)