Po šiestich rokoch v drsnom väzení, kam ho umiestnili za brutálnu vraždu, ktorú nespáchal, sa bývalý člen špeciálnych jednotiek Shane Daniels (Steven Seagal) konečne dostane na slobodu. Vo vrecku nemá nič, len rozlúčkový list od manželky, ktorej sa pred časom odnechcelo naňho čakať a nič nehovoriace chabé ospravedlnenie od štátu Arizona, ktorý ho napriek nedostatku dôkazov pred rokmi neprávom poslal za mreže... Rozhodne sa však nemôže sťažovať na nudný nový štart do života – už v prvý večer na slobode sa totiž neplánovane znovu dostane do problémov! Stane sa totiž svedkom brutálneho lúpežného prepadnutiu a vraždy policajného dôstojníka, ktorým sa nemieni len tak nečinne prizerať a – hoci neskoro, aby zabránil najhoršiemu – zasiahne. Nanešťastie však netuší, že si to práve šeredne rozhádzal s čínskou mafiou! Zrazu má na krku z prežitej hrôzy riadne vykoľajenú čínsku krásku menom Tia (Marlaina Mah), tašku plnú špinavých peňazí z drogových obchodov a za pätami zúrivých prenasledovateľov, ktorí si brúsia zuby na obe! Shane rýchlo pochopí, že ak chce skutočne začať nový život, má len jednu možnosť – odpratať z cesty všetko, čo mu ju skríži! (TV Markíza)

Lacike

O triedu lepsie ako posledne Seagalovky Ruslan a Keeper. Seagalova postava je drsna, nekompromisna a po dlhej dobe aj cool. Miestami mi to pripominalo skvelu atmosferu z jeho prvych filmov. V bitkach sice nepredvadza nic co by sme uz nevideli, ale znova po dlhej dobe sa na ne velmi dobre pozera a kazdu jednu ranu divak citi na vlastnej kozi. Strih pri bitkach je sice dost bleskovy ako je v dnesnej dobe zvykom, ale napriek tomu su prehladne a tentokrat sluzi k zvyrazneniu tvrdosti bitiek namiesto zakrytia fyzickej neschopnosti Seagala ako tomu bolo zvykom v predoslych jeho filmoch. Seagal stale disponuje neskutocnou rychlostou ruk aj napriek medvedikovskej postave. Pribeh je pre Seagala dost netradicny a pre mna dostatocne zaujimavy. Cely cas som vahal medzi 2 a 3 hviezdickami, ale nakoniec davam 2 kvôli domrvenemu finale plnemu prestreliek, ktore na rozdiel od bitiek su natocene velmi amatersky, neprehladne a nudne. Na filme je bohuzial dost vidiet podfinancovanie filmu v podobe maleho mnozstva akcnych scen. S vyssim rozpoctom a schopnejsimi filmarmi by Seagal mal na to, aby tocil kinofilmy. Jednym z najvacsich minusov tohto filmu je absencia Seagala v dobrej polovici filmu. Van Damme v Univerzalnom vojakovi 3 sa tiez objavi len v polovici filmu. Vyzera to, ze tymto B-kovym akcnym hrdinom ide uz iba o prachy a nemaju uz zaujem sa poriadne predviest vo svojich filmoch. Skoda. ()

mzss1

Hodně povedenej film. Sice jak se film vrátí z vězení, tak už se rozvíjí jinej příběh a tak. Soubojů je tu dost, jsou drsné. Nejvíc je tu přestřelek. Film nenudí, furt se tu něco děje. Seagal se později připojí k ruským gangsterům. Konec taky dobrej, sice mě trošku zklamala finální bitka Seagal vs Mann. V Bestii to byl lepší souboj, ale nevadí, i tak skvělej film. 90% = ***** ()

st.verka

Už jsem viděla horší a je škoda, že si režie nedala víc práce. "Duchaplné" dialogy, nepřehledné situace a spousta pěstních soubojů. A opět prostřihy, jakoby Seagal to bojové umění už nezvládl, nebo zapomněl? To vážně nemáme nárok vidět alespoň nějakou neprostříhanou scénu, ze které nedostaneme tik? A co asi dělal s tou figurou ve zvláštních jednotkách? Ale jak už jsem řekla, viděla jsem horší. Tak ty dvě za odvahu... ()

sedm.1

Muž s cejchou smrti film od filmu dokazuje,že se z bývalých akčních hvězd se stárnutím a novodobou kariérou vyrovnal fakt nejhůře. Sice i třeba Dolph nebo Jean-Claude točí sranděry, ale zatím ještě neklesli na takové dno, ve kterém se Steven topí už několik let. K filmu samotnému, Mstitel je špatné béčko. Jediné, za co bych ho nemusel vyloženě zkritizovat, je po celou dobu opravdu nekompromisně nasraný Steven, ovšem jak jeho charisma, tak alespoň minimální herectví je stejně pryč a své bojové umění schovává za mizerný střih, takže je opět vidět jen máchání jeho (tedy doufám, že jeho) rukou a od nich létajících těl malých šikmoočků, ikdyž tedy oproti Stevenovo obřímu tělu jsou malí asi úplně všichni :). Dějově jde pak samozřejmě o nehoráznou spatlaninu, desítky zbytečných postav, vážně "divoká" zápletka, ovšem celému filmu nejvíce,v tom nejhorším slova smyslu, kralují dialogy. Něco tak neuvěřitelně hloupého a naivního se vyskytuje opravdu jen v těch nej... filmech. A opět musím jen konstatovat, že autoři těchto filmů skutečně nemají soudnost,co dovolují vypouštět aktérům z úst. Seagal zkrátka určitě natočil už i horší filmy, ale Mstitelem se z toho pověstného bahna minimálně u mě stejně vážně nevyhrabal. ()

Adaamos21

Steven je člověk, který točí své filmy, protože je má rád a baví ho to (jinak si to nedovedu u jeho poslední tvorby vysvětlit). A tentokrát, na rozdíl od mnoha jeho jiných kusů, jsem se bavil i já. Pocítil jsem jemný závan jeho prvních filmů a přikláním se ke třem hvězdám. I když to přiklonění od 2 ke 3 bylo opravdu mohutné. Naprosto souhlasím s Lateefem... ()

• Počas útoku na dom ruského mafiána policajt s brokovnicou vypáli na kameru a výstrelom ju zničí. Lenže, keď ruský mafián sleduje záznam z iných kamier, po výstrele kamera stále sníma. (johnsnow)
  • Vyjma novomexických lokací, v nichž film z kraje roku 2009 vznikal, byly některé filmové záběry pořízeny i v Kanadě. Na samotný závěr filmu je dokonce záběr na jezero Chateau Lake Louise, které se nachází v kanadské provincii Alberta. (ssfan)