Pokračování jednoho z největších kasovních trháků v dějinách filmu. Na obrazovce zuří těžké boje a držitel Oscara Lee Marvin se vrátil, aby vedl ještě špinavější tucet. Další držitel Oscara Ernest Borgnine se objeví v roli chladnokrevného generála Wordena, který dá povel ke zřízení speciální jednotky složené z drsných zločinců. Marvin představuje prohnaného majora Reismana, který má jedinou šanci, jak uniknout válečnému soudu. Má velet šílené sebevražedné akci v nacistickém Německu. Cílem je zlikvidovat jistého německého generála. Tento napínavý a odvážný nervák se stal klasikou mezi dobrodužnými akčními filmy. (oficiálny text distribútora)

Juto

Oneskorené televízne pokračovanie sa snaží poskytnúť plynulý prechod od prvého filmu a takmer sa mu to darí, ale dej je bez inšpirácie, dokonca hlúpy (zastaviť atentát na Hitlera? Nepravdepodobné v druhej svetovej vojne, ale OK...) Film funguje rovnako dobre aj vďaka dobrému obsadeniu. Vôbec to nie je zlé, ale sotva potrebné! 6/10 ()

Greg25

60% Nebrala jsem to jako pokračování slavného filmu, ale jako samostatný film. Občas jsem se zasmála, ale to bylo asi tak všechno. Přesto kdybych měla srovnat s jedničkou - chyběl tomu šmrnc, v menší míře vtip a především tak vynikající herci jako v jedničce. Lee Marvin sice značně zestárl, ale je stále skvělý jako v předchozím filmu. Také mě mrzelo, že výcvik byl tak krátký a také závěrečná scéna nepatřila mezi ty obzvláště zdařilé. ()

drankeryth

Druhe pokracovanie o tucte odpisanych ludi zo spolocnosti armady ma podobneho ducha ako v jednotke, ale nemoze sa mu rovnat, ale tiez nemozem napisat, ze je to nejaky brak, co sa neda skuknut aspon jedenkrat. Tentokrat film neni taky dlhy ako jednotka a ma klasicku stopaz filmu a to hodinu a pol, co je norma vo filme. V tomto diely ide len o jedneho generala, ktoreho treba sprovodit zo sveta. Dokonca aj ukazali samotneho stryka Adiho:) Toto dobrodruzstvo za generalom dycha takym nizkym rozpoctovym dojmom, kde to skripe skoro vo vsetkom. Da sa to prehltnut a preto hor sa proti Nackom s bandou skrachovancov:) ()

gogos

Skoda... Nebyt tady Marvin o nejakych 20 let starsi, tak by to bylo asi o chloupek lepsi... presto mi pripada hloupe natacet po 20 letech pokracovani neceho, co se zapsalo do dejin svetove kinematografie... Zase na druhou stranu, kdyby tam Lee nehral, pravdepodobne bych ten film ani nevidel a nemohl ho posoudit... ()

SOLOM.

Téměř dvacet let je téměř dvacet let. Šlo to dost poznat i na kvalitě výkonu samotného Lee Marvina, ale pořád patřil k tomu lepšímu, co nám tento televizní film nabídl. Oproti jedničce je to minimálně o třídu a půl horší, navíc nelze přehlédnout, že se v mnohém tvůrci opičili po svých předchůdcích (nejen některými scénami, ale i hláškami). Druhá dvanáctka (no na chvíli třináctka) byla rovněž o poznání horší (hlavně co se charakteristik postav – ale i hereckých výkonů týče) a jediný kdo mi dělal opravdu radost, byl „Billy z Predátora a bývalý pornoherec“ Sonny Landham. Jejich následné vlakové dobrodružství se nese v duchu mnoha přemrštěných scén, nelogických kopanců (to jako měli čas během přestřelky hrát na piano…?), ale zas na druhou stranu se tu dá najít i několik pěkných situací a záběrů. Dvojka je tak o poznání slabší než původní film, ale pořád se ještě zuby nehty drží průměru. 50% ()

• Několikrát během filmu si lze všimnout, že ústí hlavní je "zašpuntované". (karda1)