Americký psychiatr, který se stal úspěšným a žádaným spisovatelem, se vrací zpět do Španělska. Návrat ovšem není snadný, čeká na něj hrozivá minulost, kterou tam zanechal a její nepříjemné důsledky. Kevin je americký psychiatr, který se stal úspěšným a žádaným spisovatelem. Během propagačního turné své poslední knihy jej navštíví sestra jeho bývalé pacientky a požádá ho, aby se vrátil zpět do Barcelony a znovu otevřel případ její sestry. Kevin ji léčil před třemi lety, tehdy byla zavřena do ústavu duševně chorých a v téměř katatonickém stavu upoutána na lůžko. Když se Kevin vrátí do města, začnou ho pronásledovat stíny jeho minulosti, které se celá léta snažil z mysli vytěsnit. (HBO Europe)

MickeyStuma

Velice temný a depresivní snímek s napětím až do samého konce. Televizní film, jaký tu dlouho nebyl. Scénář je napsán tak solidně, že by mohl s přehledem sloužit jako ukázka, jak má takový dobrý scénář vypadat. Chválu si samozřejmě zaslouží i veškeré herecké výkony. Příběhy z psychiatrickými pacienty byli vždy velice slibnou výzvou. Ve většině případů není o překvapení nouze a dokážou až šokovat. A to je i tento příběh. Tempo je sice pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Jinak by to totiž takovou atmosféru nevytvořilo. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo. ()

Tommassi3

"Ona je přece duševně chorá !!" - "To vy taky, když si myslíte, že bych jí chtěl pomoct !!" Rozhodně si nemyslím, že by ten laciný televizní look právě tomuto typu filmů nějak zvlášť škodil, navíc Španělé patří už léta k mistrům napětí, ačkoliv tady mluvit o Španělích jako tvůrcích by bylo dost zavádějící, ať už se jedná o thrillery či hororové kousky, a nutno říct, že právě Tajemná minulost je toho dostatečným příkladem !! Téměř neznámý americký režisér Bryan Goeres dokázal snímek orámovat velmi dobrou tajemnou atmosférou, a diváka tak doslova přikovat k sedadlu, byť je vlastně od začátku zcela zřejmé, kam bude celý film směřovat !! Ostatně očekávané finále snímku mě donutilo jít s hodnocením až na čtyři hvězdičky, mně se i přes jeho průhlednost velmi líbilo !! Nerad bych příliš spoileroval, ačkoliv to už jsem vlastně udělal prostřednictvím toho vypíchnutého dialogu, a tak už raději nic dalšího neprozradím, nicméně samotná příběhově stavební myšlenka spojená s mnohočetnou poruchou osobnosti příliš originální není, zde ji však jinak převážně seriáloví scénáristé Dan Dworkin a Jay Beattie uchopili poněkud netradičně !! ;) K hereckému obsazení nemám příliš výtek, Armand Assante si odehrál svůj standard a musím říct, že jsem mu to všechno prostě zbaštil, krásná Dina Meyer mě nikdy nemůže urazit a roztomilá Lacey Chabert pro mě byla jedním velkým překvapením !! Jako nejsilnější stránku The Lost však zcela jistě vidím úžasnou kameru žánrového rutinéra Jacquese Haitkina, jehož jméno mají jistě všichni hororoví fanoušci spojené s Noční můrou v Elm Street, a částečně i dost slušný soundtrack, v jehož banálnosti je síla, Seana Murrayho !! ()

Rockerman

Vcelku napínavý a dobře vystavěný televizní triler, který však trpí značnou nevěrohodností a logickými chybami. Děj diváka udržuje v napětí celý čas, ale nad některými scénami jsem kroutil hlavou (např. nad postupem policie při hledání-nehledání obětí před těmi třemi lety). Dějové zvraty miluju, ale tady to bylo dost násilné, protože v průběhu jsme dostali jen málo indícií, že by vše mohlo být jinak. Dívatelné to ale je. ()

IdaHutt

Armand Assante byl důvodem, proč jsem si tento thriller vybrala. Assante mě nezklamal, snímek však ano. Jakmile dokulhal k závěrečné pointě, došlo mi, že pointa je zcela mimo mísu. Ne, nespáchám spoiler. Pouze musím podotknout, že pokud by měla platit pointa, musel by se přepracovat předchozí děj. Ouvej, ouvej. ()

Lacike

Taky klasicky psychiatricky thriller v ktorom sa cely film rozprava psychiater s pacientkou, aby ju vyliecil a popritom zistil aky zahady sa ukryvaju v jej minulosti. Plusom je charizmaticky Armand Assante ako psychiater. Lacey Chabert je pekna a mam ju rad vdaka serialu Party of Five, ale nema herecky na to, aby utiahla postavu so 4 osobnostami. Dina Meyer tu hra jej otravnu sestru. Aspon ze je minulost tej pacientky natolko zaujimava, ze som bol zvedavy ako to dopadne. Miestami to malo az nadprirodzene prvky. Bohuzial pointa je uplne na hovno a vôbec nesedi s celym predoslym dejom. Uplne znicila celkom solidny film. 4/10. ()