V tomto filmu hraje Lee Marvin amerického gangstera, který z osobních důvodů přijíždí do Francie, kde přepadne banku. Při akci je zabito několik policistů i náhodných chodců. Na útěku před policií se schová v jedné zapadlé francouzské vesnici. Po čase však zjistí, že vesničané, kteří ho ukrývají, jsou velice divní a že mu od nich hrozí daleko větší nebezpečí, než od samotné policie. Film byl ve své době kasovním trhákem ve Francii. (MVanis)

Courtemanche

Výkladní skříň divných povah, hodně dobrá souhra režisér vs. herci, a ten nečekaný, zinscenovaný sesuv mrtvol během několika málo minut, no, klobouk dolů. Rozhodně jeden z těch nejzajímavějších francouzských filmů 80.let, Blierovsky ujetý, ale na pět hvězdiček to nebude, protože ten ,,dětský film,, -konec byl na mě až neseriozní. ()

curil

Vidět Victora Lanouxe převlečeného za   strašáka, jakoby vypadl z Čaroděje ze země   OZ, a šmírujícího anglické studentky v   kukuřici, to už stojí za to. Celý statek   pozoruhodné rodinky je plný svérázných (což   je slabé slovo) postaviček. V normě je snad   jenom Jessica, která ale po ukončení událostí   na statku bude potřebovat psychologa nebo   hospitalizaci v patřičném ústavu. Od Yvese   Boisseta jsem zvyklý na trochu jiné filmy,   spíše politicky zaměřené na zahraniční nebo   vnitřní politiku spojenou s kriminálními   činy. Ale tohle odbočení se mu velice povedlo a   napínavý příběh natočený s nadsázkou je   vynikající. Pokud se oprostíte od   odpočítávání 40 let od natočení filmu,   budete spokojeni s napínavým příběhem. ()

J.Connor

Uvedeno v rámci cyklu Velikáni světového filmu na ČT (Lee Marvin), což beru od dramaturga jako solidní vtip na divákův účet, protože takovej úlet asi z predispozic čekat nelze. Již dost povadlý Marvin jako gangsta na útěku najde útočiště na francouzské farmě plné úchylů, že by jim zdatně mohli sekundovat snad jen Leatherfacovi. Veselá partička buranů se oddává sexuálním radovánkám různého druhu a chvílemi to celé působí až parodicky, např. když starej Horác šmíruje holky z města převlečenej za strašáka v poli nebo legenda francouzskýho filmu Jean Carmet, zde jako syfilitický strýc Sokrates, nosí žlutý oxfordky, který jsou mu malý, když "velký problémy vyřeší malý boty". Naštěstí se tento výkvět nestihne i přes výše uvedené příliš rozmnožit, protože vše směřuje k vydařenému masakru, do nějž se zapojí i pasáci z města a policejní zásahovka. Jediným dědicem farmářského impéria tak zůstává tradičně nezapomenutelný David Bennent, v první roli po Oskaru Matzerathovi ze Schlöndorffova opusu magnum....Jako exploitation asi průměr, jako exploitationu schovaném za prvotní fasádu solidní kriminálky s hvězdným obsazením tomu však jednu hvězdu přidávám. ()

Martin741

"Jsem tvrdej, moc zlej a mam srdce z kamene .... tak mi reknete ..... proc tohle delate? Nekoukejte na mne tak." Reziser Yves Boisset /priemerny Probud se, Spione/ natocil vyborny film s medzinarodnou hviezdou na cele, a to konkretne s Lee Marvinom /Man Who shoot Liberty Valance, Prime Cut, Emperor of the North/ v roli gangstera, ktory prichadza do Europy vyriesit iste zalezitosti. Marvin bol drsnak vzdy a na francuzsku kinematografiu je film neskutocnym uletom, ale mne to smakuje. Vyborne akcne sceny, genialne dialogy a okrem Marvina aj vyborna Miou Miou /Rabin Jakob, Spalene Stodoly/ a slusny Victor Lanoux /Dva Muzi ve meste, Blazniva dovolena v Evrope, Pripad Dominici/. Vo Francuzsku bol film obrovskym kino trhakom, to je tiez plus snimku. 89 % ()

Tommassi3

"Každej se časem pokazí.." I Yves Boisset, který se patrně musel zbláznit, když to s tím svým tvůrčím rebelantstvím opravdu hodně přehnal.. Špinavý bezúčelný žánrový hybrid, který se snaží tvrdohlavě odkazovat na Peckinpaha či Hitchcocka, jejichž fanoušky, stejně jako ty Marvinovy, jen dost těžko nadchne.. Podivný a nesmírně bizarní film.. ()