Seance

(študentský film)
  • USA Séance
všetky plagáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Příběh není bůhvíjak originální (to i pár dílů Drákulova švagra bylo nápaditějších), ale čert to vem, když je Seance tak dobře natočená. Na studentský film tedy rozhodně dobře. Atmosféra jedna báseň, lekačky prvotřídní, k tomu všechno slušně podbarvující hudba... Dávám tři a půl hvězdy a zaokrouhluji je nahoru, protože jsem vždycky tak nějak zvráceně šťastný, když se lekám a děsím u filmu, který má lekavý a děsivý být. Seanci doporučuji pustit pozdě v noci a se sluchátky na uších. ()

Magyar

Obsah dalšího, netrpělivě očekávaného filmu Robina Kašpaříka "Jsem brána" (2012): "Po návratu z neúspěšné mise k Venuši se astronaut Artur Kolek stáhl do ústraní. Zklamaný, že neobjevil důkaz mimozemské existence, žije stereotypně v chatě u jezera. Až do chvíle, kdy na jeho rukou začne něco růst…" Upřímně doufám, že to nebude Klára Jandová. ()

Sandiego

O jednu hvězdičku zvedám kvůli tomu, že jde o studentský film. Podařilo se vytvořit skutečnou atmosféru, lekačky jsou slušný a pointa funguje. Trochu vadí výkon Kláry Jandové, ale vzhledem pasuje do své role výborně. Oproti minulému filmu jasný pokrok, jsem zvědavý na to, jestli výjde kingovský projekt - už teď se těším. ()

J*A*S*M

Vzhledem k prvním rozporuplným ohlasům mě Seance nakonec velice příjemně překvapila. Řemeslně zvládnuté, klasické žánrové postupy má pan režisér evidentně nakoukány, lekačky fungují, chtělo by se říct lépe než v řadě celovečerních zahraničních hororů. Jasně, není to nic, z čeho by vám spadla čelist, ale podívám-li se na stav současného českého profesionálního hororu (potažmo i filmu), nemůžu snad ani chtít od studentského filmu víc, než zde bylo předvedeno. Čtyři hvězdy dám velmi rád. ()

Rosana

Musím přiznat, že k tomuto filmu nedávám objektivní hodnocení, jsem na ten film prostě naštvaná. Ať je sebelepší, skvěle natočený a dal práci, štve mě, že se drze cpe na amatérské soutěže, kde "kupodivu" vyhrává. Tohle není amatérský film, už jen proto, že rozpočet byl kolem 200 000 Kč! Buď je režisér skromný, nemá odhad a nebo je prostě vychcaný, ale tohle je profesionální krátký film. Za to gratuluji, ale měl by se vyskytovat ve své kategorii a ne bourat české amatérské nadšení! ()

• V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)
  • Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)
  • Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)