Marguerite by ani ve snu nenapadlo, nakolik může její život změnit banální krádež kabelky. Zloděj totiž z kabelky odhodil peněženku s doklady na parkovišti nákupního centra a ta byla nalezena Georgesem, spořádáným manželem a otcem od rodiny, jenž však po navrácení cenností oprávněné majitelce je stižen nezvladatelnou touhou blíže se s Marguerite seznámit... (claudel)

Max-Wesslo

Seznámení se slavnějšími filmy Alaina Resnaise mě teprve čeká, nicméně tímto svým snímkem mě velmi mile překvapil. Komedie ve francouzském stylu, která je lehká jako vánek čeřený vruty britské klasiky mezi letadly - spitfirem. A tak jako starý dobrý stroj ani po letech nezklame, tak ani Resnais není žádný páprda a i přes úctýhodných téměř 90 let se mu senilita vyhýbá. Film je prošpikován různými odkazy, scény nejsou na jedno brdo, nýbrž někde pobaví rychlý střih a jinde pokochá série jeřábových záběrů. Ve druhé polovině snímek trochu ztrácí tempo, ale jinak jsem se po celou dobu dobře bavil a ve výsledku si dokonce můžete vybrat filmový závěr, který bude vašemu naturelu bližší. ()

zencitizen

Tenhle film se dá směle postavit vedle kanonizovaného Resnaise vysokého stylu v době Hirošimy nebo Marienbadu. Úvodní sekvence o zloději kabelky se stylistickou brizancí dá srovnat právě s úvodními jízdami a montážnictvím v Hirošimě. Zbytek je ale těžko popsatelný. Fenomén náhody. Sabine Azéma přepálená jako vždycky, Dussolier jako roztomilý stalker s výbuchy nekontrolovatelného vzteku. Almaric jako dobrácký policajt... Naprosto podivné rakursy a všemožné úhyby kamery stranou ve chvíli, kdy se to čeká nejmíň. Poťouchlý a potutelný humor. Volně "jazzově" plynoucí příběh. Nadšení. ()

totalySICK

Strašná slátanina. Celej ten neuvěřitelnej příběh by mě možná štval o něco méně, kdyby byl v hlavní mužské roli obsazen někdo přijatelnější, ale sledovat takhle odporného dědka bylo skutečně nad moje síly. :D Snad kdyby se z něj opravdu vyklubal jen úchyl a stalker, to by bylo v pořádku. Ale to, že by jeho city byly opětovány (jakoukoli zde vystupující ženou, včetně jeho šmrncovní manželky), se prostě pochopit nedalo. ()

sochoking odpad!

odpad! udeľujem filmom nie nezáživným či nudným, ale takým, ktoré ma navyše aj serú. Tento si to zaslúžil partiou mne nesympatických hercov na čele so samotným hlavným hrdinom, ktorého som nemohol vystáť už len kôli jeho furt otvorenej a udychčanej papuli. Celá tá banda akoby sa nevedela dohodnúť, že čo vlastne každý chce a neuveriteľne dlho im trvalo, kým sa "vymáčknú! " Sˇpeciálne na polícii teda. Tam som myslel, že vyhodím laptop cez okno ! Uf, nemôže byť každý deň stopercentný. Už v robote ma blbeček majster vytočil, takže tento film je vlastne súčasťou konštalácie hviezd predpovedenou na dnešok! ()

• Tento snímek byl natočen podle knihy L´incident od Christiana Gailly. (claudel)