Ramona Quimbyová (Joey Kingová) je malá školáčka s obrovskou bujnou fantáziou. Ramona si ustavične vymýšľa, čo ju často dostáva do problémov s jej triednou učiteľkou. Kvôli jej bláznivým žartíkom musia byť v strehu aj všetci členovia rodiny vrátane jej staršej pubertálnej sestry Beezus (Selena Gomezová). Ktorá sa snaží prežiť prvý ročník strednej školy. Ramonin otec (John Corbett) však príde o prácu a odteraz bude otcom v domácnosti. Praktická matka Dorothy (Bridget Moynahanová) sa musí postarať o ďalší chod domácnosti. Všetky dohromady vymýšľajú najrôznejšie spôsoby, ako zarobiť peniaze, ale problémy pretrvávajú. Malej Ramone nezostáva nič iné, ako sa obrátiť na tetu Beu (Ginnifer Goodwinová). Až potom sa nájde spôsob vyriešenia zlej situácie. Napokon Ramona s Beezus pochopia, že v živote môžu dokázať čokoľvek, keď si budú navzájom dôverovať a spoliehať sa na seba... (TV JOJ)

Olík

Trochu mne zaráží nadprůměrné hodnocení udělené mými drahými kolegy a kolegyněmi. Ano, rodinná komedie nepříliš zkušené Elizabeth Allen se zpočátku jeví mile rozvernou a malou Joey King by jste si nejradši namazali na chleba a snědli…..to je bez diskuze. S přibývajícím časem však společně s Quimbyovic rodinou začnete přešlapovat na jednom místě, až dojdete k závěru, že z onoho místa nevede žádná cesta a film je vlastně tak trochu o ničem. ()

kerkulka

Skvělá, příjemná oddechovka. Není to úplně TOP, ale člověk se pobaví a Ramona je super:) Je to vlastně obyčejný život podán a brán trochu neobyčejným stylem... který se mi líbí:) snad bych hodnotila ty hvězdy tři, ale skvělé herecké obsazení (i s výkony) a hlavně kuli tomu fešákovi, kterým Josh Dunhamel nesporně je, mě donutilo k těm čtyřem, které má ale zasloužené:) ()

Michelle75

Jééé to bylo tak hezké, občas se ráda podívám na nějaký rodinný film a tenhle kousek, kde jedna malá holka /Ramona/ žije ve svém světě je natočený hrozně mile. Všechny postavy kolem jsou tak nějak skutečné a blízké normálnímu světu, bez přetvářky a s problémy, které běžný život přináší. Představitelka Ramony je takové správné střevo. Jednou by snad i slza šla vytlačit, ale to prostě ve filmech pro děti my "rodičové" najdeme skoro vždy. ()

pepa3rd

Příjemná oddychová podívána bez velkých překvapení, zvratů a šťastných či nešťastných náhod, prvoplánově zlých sousedů, karikatur dospělých a přemoudřele okatých ponaučení. Prostě příjemně plynoucí pohled do života jedné lehce střeštěné holčičky. Jen možná toho klidu bylo až příliš a neni tu tak nic, co by vám opravdu utkvělo v paměti. Nejen za skvělé obsazení. 70 % ()

coinneach

Další z řady rodinných bláznivých komedií, bohužel téhle chybí to, co je pro filmy podobného ražení nesmírně důležité, Ramona postrádá nápad. Hlavní postava, devítiletá, nesmírně nadaná, chytrá a bystrá dívenka je zdrojem všemožných ztřeštěných situací, ať už více či méně vtipných. Absence nápadu je o to viditelnější, že jsme svědky bezdějové linky, která nemá jak zaujmout. Podobně laděný, starší, ale mnohem lépe podaný snímek, Postrach Denis, má děj, o který se může opřít, a do něj pak jako koření celé podívané vkládat humorné situace. Tohle téhle místy až trapností zavánějící komedii chybí jako sůl. Na druhou stranu je výkon hlavní představitelky Joey King vskutku obdivuhodný a budeme ji určitě ve filmech vídávat i nadále, snad ale s lepším, chce se napsat alespoň s nějakým, scénářem. 40 % ()

• Joey King (Ramona) získala v roce 2011 cenu za nejlepší dívčí herecký výkon v hlavní roli ve věkové kategorii do 10 let (včetně). (heyda)
  • Jméno stavební firmy, která přistavuje k domu novou místnost se jmenuje Bendix. V knížce "Beezus and Ramona" se Bendix jmenuje panenka Beezus, kterou Ramona zapekla do jejího narozeninového dortu. (bfa)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (heyda)