Kouzelnická rodina Russoovic bydlí v New Yorku, vlastní restauraci a žije navenek obyčejný a spořádaný život. Skrývá ovšem jedno velké tajemství – je to rodina kouzelníků. Otec, sám bývalý kouzelník, učí své děti čarodějnickému řemeslu. Alex, Justin a Max jsou ale v pubertě a tak není divu, že se jim občas nějaká ta kouzla úplně nepovedou. Jako třeba Alexe, která ve vzteku pošle během dovolené zlé kouzlo na celou svou rodinu. Zatímco se Max snaží udržet své rodiče pohromadě, Alex s Justinem musí najít bájný Kámen snů, který jediný může toto kouzlo překazit. Hlavní tváří příběhů z Waverly Place je vycházející americká hvězda Selena Gomez. (oficiálny text distribútora)

heyda

Velmi milé překvapení. Běžný kritik může říct, že to bylo stupidní, ale já říkám: "bylo to stupidně krásný" :-))) Opravdu fajnová podívaná s příjemným (někdy spíše ironickým) humorem. A vůbec, kritiku nechám na ostatních. Já vám můžu jen povědět, že do tohoto filmu jsem šel s minimálním očekáváním a dostalo se mi velkého potěšení. 75% ()

Terva

CITÁT - Kouzlo, což tašku chránit mělo, zruš se a propusť babí tělo............... CITÁT - Proč bys popužívala něco, co se jmenuje "Zakázaná kouzla?"................ Na mě je to strašně dětský, prostě Disney. Je to určitě zábavné, ale pro mladší generaci. Dlouhé, mnohdy nudné dialogy, hudba, která mě moc neoslovila a příběh průměrně natočený. Bojím se druhého příběhu. CITÁT - Takže teď nemáme rodiče?............. Jsem rozporuplný, je to prostě dětský příběh a děti se baví. ()

judy

Překvapujeme mě tak nízké hodnocení....asi proto, že film určený dětem recenzují dospělí. Myslím, že cílovým dívákům má být max. 10 let (starší už asi zajímají upíři a podobné nesmysly) - a pro ně se mi to zdá dost dobré. Příběh je poměrně jednoduchý, ale hezký je motiv soudržnosti rodiny - to jak se všichni její členové (aniž by matka a otec věděli, že do ní také patří), zapojují do záchrany rodiny a vzájemně si pomáhají. Když jde do tuhého, tak dokonce Alex a Justin odložili vzájemnou nevraživost. Celkem se mi to líbilo. Jménem dětského diváka dávám 4 hvězdičky. ()

kaylin

Tak v první řadě mě potěšilo, že tu není smích v pozadí. Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděl druhý díl, docela mě to překvapilo. I když mám pocit, že se ani tolik nejednalo o druhý díl filmu, jako spíš navázání na původní seriál. Nemůžu si pomoct, ale Selena Gomez mi přijde neskutečně vtipná. Mám pocit, že skončit v jednom pokoji s ní a Chloë Grace Moretz, změním se ve slintajícího debila. Je výborná a těším se na něco přece jen lepšího, kde si zahraje. Jinak je tohle nenáročné a méně vtipné než sitcomově laděný "Návrat kouzelníků: Alex vs Alex". ()

Rudyamon

Když film začal a já viděl první scénu, fakt jsem nevěděl jestli to vydržím, protože už od prvních vteřin to vypadalo dost beznadějně. Ne že bych v průběhu filmu změnil názor, ale řekl jsem si, že se tedy podívám jak to skončí. Je fakt, že pokračování, hlavně když jsem si už zvykl na nezvykle vlažný scénář, mě trošičku zaujalo a já to vzal jako dokonalé vyčištění hlavy od pracovního dne. Scénář byl hodně vlažný, výkony herců o kapku lepší a nehrát tam Selena Gomez snad bych ani nepsal komentář. Takže, co se mi na filmu líbilo kromě Seleny, která je docela milá, za což ji dávám hvězdičku? Aha, no vlastně skoro nic ... Ale účel to splnilo a já šel spát s prázdnou hlavou a za to je ta druhá hvězdička :-) ... ()

• Natáčení probíhalo v Portoriku a Kanadě. (Terva)