Glee - Série 6

(séria)
Komédia / Dráma / Hudobný / Muzikál
USA, 2015, 10 h 3 min (Minutáž: 45–47 min)

Lea Michele, Chris Colfer, Darren Criss, Jane Lynch, Kevin McHale, Matthew Morrison, Chord Overstreet, Amber Riley, Dot-Marie Jones, Brian Stokes Mitchell (viac)

Po neúspěchu v L.A. se Rachel vrací zpět domů do Limy. Dozvídá se, co všechno se stalo. Blaine a Kurt se rozešli. Sue na škole řádí ještě víc, než když tam kdysi studovala. Will vede Vocal Adrenalin. Aby něco změnila, rozhodla se na škole znovu založit Glee klub – jako za starých časů. (Varan)

Gelaos

Návrat ke kořenům. O co je 6. série kratší, o to víc se snaží nahonem vše uzavřít, přihodit něco nového a k tomu si i trochu zablbnout. Někdy to jde (Rachel a reboot New Directions), jindy méně (Rachel a Sam) a někdy vůbec (Beiste). Nové a kupodivu vesměs sympatické postavy bohužel nemají mnoho prostoru, jelikož centrem dění jsou - opět - Glee veteráni. Nakonec se skoro všechny možné staré i nové tváře sejdou a s nostalgickým pomrkáváním dojdou až do povedeného a důstojného finále. Oblíbené epizody: 04-05 The Hurt Locker 1 & 2, 09 Child Star, 11 We Built This Glee Club, 12 2009, 13 Dreams Come True. Oblíbené písničky: Home, Take On Me, It Must Have Been Love, All Out Of Love, The Final Countdown, Come Sail Away, I Lived, (+12 dalších). ()

Streeper

Nové postavy dostaly strašně málo prostoru a celkově ten konec byl dost uspěchaný. Proto si myslím, že poslední díl měl být už v předchozí sérii, tohle už bylo zbytečné. Na druhou stranu to ale bylo krásně napsané a natočené a i s budoucností postav jsem spokojená. Jen mě mrzí, že tam neukázali třeba ještě budoucnost Santany, Quinn nebo Pucka. ()

• Epizóda s najmenšou sledovanosťou v histórii seriálu. Počas premiéry ju videlo 1.57 milióna divákov. (dwdb)
  • Rachel (Lea Michele) mala v tejto epizóde spievať pieseň "Karma Chameleon" od Culture Club. Nakoniec bola vystrihnutá. (dwdb)