Glee - Série 5

(séria)
Komédia / Dráma / Hudobný / Muzikál
USA, (2013–2014), 15 h (Minutáž: 45 min)

Lea Michele, Sara Radle, Daniel Amerman, Jacob Artist, Melissa Benoist, Blake Jenner, Chris Colfer, Darren Criss, Jane Lynch, Kevin McHale, Matthew Morrison (viac)

Rachel se na konkurzu na „Funny Girl“ dozví, že podle režiséra nemá tolik zkušeností, aby hlavní roli mohla hrát. Artie začne randit s Kitty. Kitty si chce udržet svoji pověst a nechce se na veřejnosti s Artiem ukazovat. To jim překazí Bree – nová holka z roztleskávaček, která pošle jejich společné fotky na Instangram. Blaine hodlá Kurta požádat o ruku. Sue se stane ředitelkou McKinleyovi střední. (Varan)

Gelaos

Lepší než posledně. Neduhy předchozí série (z palce vycucané zápletky, slabá práce s postavami, rozpolcenost děje do McKinley a New Yorku) sice stále přetrvávají, ale jsou o něco méně výrazné. Linky původních členů jsou většinou OK, zato nováčci (kromě Kitty) jdou opět odnikud nikam. Vrcholu řada dosahuje v polovině, kdy Glee klub nostalgicky končí (a nováčci jsou nedůstojně odsunuti). Zbytek série v New Yorku bohužel za moc nestojí. Oblíbené epizody: 07 Puppet Master,  08 Previously Unaired Christmas,  09 Frenemies,  11 City Of Angels,  12 100,  13 New Directions,  18 The Back-up Plan. Oblíbené písničky: Brave,  Mary's Little Boy,  I Believe In A Thing Called Love,  Vacation,  More Than A Feeling,  Mr. Roboto / Counting Stars,  Raise Your Glass,  Don't Stop Believin',  Downtown,  Story Of My Life,  Wake Me Up,  Take Me Home Tonight,  , (27+ dalších). ()

Streeper

Mě to v tom New Yorku prostě nebaví a bohužel pátá série se tam odehrává skoro celá. Chápu, že nemůžou napořád zůstat na střední škole, ale možná to měli ukončit když ještě byla příležitost. Takhle se všechno opakuje pořád dokola. Navíc Rachel byl nejraději dala facku, aby se probrala, protože ta její rozhodnutí jsou na hlavu. Opustit NYADU, zariskovat vyhazov ze své vysněné role na Broadway jenom kvůli nějakému pitomému seriálu. Trošku mě štve, že je její role tak moc lehkomyslná a možná moc ambiciózní. ()

• V epizóde mala pôvodne zaznieť pieseň "Don't You (Forget About Me)" od Simple Minds. Tá však bola použitá o tri epizódy neskôr. (dwdb)
  • Skoro všetky scény boli natočené na prvý pokus. (dwdb)
  • Naya Rivera nahrala pre túto epizódu piesne a taktiež natočila pár scén. Všetky boli z epizódy vystrihnuté. (dwdb)