Nahoru a dolů

• USA Eastbound & Down
Komédia / Športový
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andy Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera (viac)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

P1tr

Až na poslední epizodu první série jsem velice spokojený. Radost, odhodlání a zábava ze seriálu je cítit na každé minutě stopáže. Parta tvůrců kolem Eastbound a Down se sešla naprosto ideálně a těžko byste hledali slabé články. Pro mě osobně se nepříliš vyvedl šestý díl, ale předchozích pět je velice povedených. Uvidíme, co nás čeká dál. Zatím spokojené čtyři. ()

LakiyL

Nezvyčajná komédia plná nadávok typu shit, fuck, motherfucker, cocksucking motherfucker atď :D ...Kenny, o ktorom sa v rýchlom úvode dozvedáme, že dostal padáka z prvej ligy a jeho sláva je už dávno za ním, si to nepripúšťa a správa sa ako niekdajšia hviezda. Pomaly sa však "prebúdza" a uvedomuje si svoje miesto. Komédia, kde hlavná postava dostáva samé "kopačky" a pomocou drog a chlastu sa snaží uniknúť realite...HBO obnovilo E&D pre štvrtú sériu!! Kenny fucking Poweeers! :D ()

Segrestor

Tento seriál má snad reflektovat současný americký život, ukazovat tu jeho horší stránku. Člověk by až nevěřil, jak to může být zábavné. Potom, co jsem se překousal přes hnusáctví hlavního hrdiny a zvykl si na jeho způsoby, začal jsem mu fandit a zároveň se těšit, kdy si to zase zavaří, kdy někoho zase poníží a kolik přátel zase ztratí. Tento antihrdina je mi v podstatě dost blízky. ()

kinghome

Kenny je ten největší čůrák a nezaslouží si obdiv ani slitování, jenže ho prostě musíte milovat. Danny McBride si zahrál ukázkovou svini a hláškovací mašinu, což mu jde ze všeho nejlíp. Co díl to hláška, přemýšlel jsem jak vymyslí další série a série v Mexiku je snad ještě lepší než ta první. Mioval jsem ty narážky a nekompromisní humor. Čistokrevná černá komedie a můžu konečně říct, že se nějaká televize nebojí natočit černočerný komediální seriál a nebojí se toho, že je nějakej Mexikánec zažaluje. Další věc je debilní Stevie, kterej je příšernej řiťolezec a situace do kterých se sám naveze jsou úžasný. Zatím mám shlédnutý 2 série a budu pokračovat ve 3. a finální 4. sérii, snad nebudu muset snižovat hodnocení. Nejlepší hláška: " Nespadni do řeky, aby si někdo nemyslel, že tam plave hovno" ()

Slasher

S01: Výtečný. Léta jsem EASTBOUND vnímal, ale paradoxně mě k němu dokoplo až úžasný VICE PRINCIPALS. McBride je šarmantní génius v tom být totální sebestředný arogantní hovado, ta série měla spád, dějový drive, emotivní momenty, spoustu nekorektního humoru ("Let's fuck the kids." ) a super hlášek. Katy Mixon je roztomilá osudová. Přičemž je to celý tak krásně kreténsko-buranský. 85% S02: Ač mě to minule bavilo o malinko víc, mexická (neboli análu Ameriky) sezona nemůže zklamat žádnýho fandu Powerse. Obsazení nových rolí potěší, stejně jako cameo McConaugheyho, stejně jako furt stejně mamrdí nesvatej humor. Jo a jo, miluju ty úderný intra s "Going Down". 80% S03: Vyladěný a bez chyb - Myrtle Beach sezona je plná super vtípků a vychytaných roliček hvězdných ksichtů (hlavně tu září Ferrell jako "Old South"), je tu vděčná nová postava rusáka, k tomu to pořád příběhově má kam jít a občas mezi vší tou čůráckou srandou i dojímá. 90% S04: Završení ságy Kenny Powerse, ač bych mohl lamentovat nad tím, "jak už to nebylo úplně ono" a umírněný, pořád končí ve velkém stylu a s camey jako Sacha Baron Cohen, Marilyn Manson nebo Lindsay Lohan. Super seriál - skvělý hrdina a ten nejlepší americký humor jak ho mám rád. 80% "The end. Cut to black. Audience goes fucking ape shit." ()

• Když je Kenny (Danny McBride) u April (Katy Mixon), tak jí vezme DVD. Na stolku, u kterého stál v předešlém záběru, ale DVD nebylo. (Duoscop)