Jane Morton, mladá psychiatrička, se stará o Dorothy Mills, čtrnáctiletou dívku bydlící v malé irské vesničce. Jane zjišťuje, že dívenka trpí na stav zvaný „osobnost mnoha“ (rozdvojená osobnost). Dorothy začíná promlouvat hlasem zemřelého Janenina syna.... (LIVINGDEAD)

Fr

Jaký je skutečný problém s Dorothy? ,,To je stará historie….. Místní historie“..... Představte si ostrov, kde lidé žijí zdravím a čistým životem, páč je chrání víra. Jste psycholog a máte na pozorování holku, jenž má víc osobností (což je zajímavý). Venku chčije a chčije a místní lidé (takové panoptikum, které by mělo zůstat izolované) se chovají podivně, tajemně mluví, nebo mlčí a čumí (což je hnusný). A pátráte a pátráte, až vám začne hrabat a na konci nemáte být šokováni vy, ale diváci. A to dvakrát! Film chce šokovat, ale nedaří se mu to. Nemůže za to Dorothy, ani vy, ale rejža. Dovedu si představit, že zručnější řemeslník by to na 4* hravě vytáhl. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Žiju na malém ostrůvku uprostřed rybníka. 2.) Přitahují mě nevysvětlitelné věci. 3.) Taky mě bude zajímat, proč představitelka Dorothy (Jenn Murray) není uvedena v hercích. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

*CARNIFEX*

Jane prichádza na malý ostrov , kde má vyšetriť Dorothy Mills. Dievča obvinené z týrania dieťaťa, ktoré opatrovala. Už po pár stretnutiach mladá psychiatrička zistí, že Dorothy trpí zriedkavou psychickou chorobou "rozdvojenej" osobnosti. Nič sa však nedeje bez príčiny, Dorothy je kľúčom k odhaleniu krutého tajomstva všetkých obyvateľov žijúcich na opustenom ostrove. Priznám sa, že táto téma ma vždy zaujme. No označiť tento film za horor, len preto, že má nádych mysterióznosti, mi príde prinajmenšom trúfalé. Divák si príde, ako tak na svoje v úvode a jadre filmu. Záver je však patetický, nudný, bez napätia či výrazného, neočakávaného, prekvapivého zvratu - 50%. ()

eraserhead666

Skvělý psychologicko horrorový rozjezd ve skvělém prostředí, se zajímavou zápletkou, zajímavými a dobře zahranými postavami (psychiatrička, naprosto skvělá Jenn Murray coby "schizofrenní" titulní Dorothy Mills, ostrovní policista) a neustále drtící stav nechtěnosti - opravdu, sledovat pobyt na ostrově někoho, koho na tom ostrově nikdo nechce a dává mu to různými způsoby (od naprosté ignorance až po verbální útoky) najevo, je dost dobrá část filmu. Je jen velká škoda, že se konec zvrhne v neoriginální (přesto ne nezajímavě natočenou) a konvenční pointu. To trochu zamrzelo. Obecně však velmi milé překvapení. ()

pornogrind

Tak za mě velký ANO. Velice zajímavej počin. Psychiatrička Jane Morton se dozví o případu Dorothy Mills kterej jí natolik zaujme, že se rozhodne na ostrov na kterým Dorothy žije vydat. Hned po příjezdu má na ostrově Jane nehodu a skončí i s autem ve vodě. Naštěstí přežije. Ani její další setrvávání na ostrově však není pozitivního rázu. Ostrované jí nevidí zrovna rádi a dávají jí to všemožnými způsoby jasně najevo. Ani to Jane neodradí a začne se postupně s Dorothy setkávat. Čím více Jane Dorothy poznává tím více se začíná odkrývat pravda o Dorothy i o místních obyvatelích. Víc už prozrazovat nebudu. Na to, že jde o film z roku 2008 má tady film jen 293 hodnocení což je celkem málo a určitě by si zasloužil daleko větší pozornost. Na druhou stranu podle procent si na tom snímek nestojí zase tak špatně. I přesto si troufnu ale tvrdit, že snímek nemusí sednout každýmu. Příkladem je hororový kolega EvilPhoEniX kterýmu očividně tenhle film absolutně nesedl. Mě třeba právě naopak. Za mě to jsou velmi silný 4hvězdy. ()

LIVINGDEAD

Obyčejný TV psychologický film. Zpočátku to vypadalo nadějně - uzavřená komunita na ostrově, žijící podle vlastních pravidel........podivné pohledy obyvatel, žena vařící v restauraci pouze jídla bílé barvy, podivné hluky, které nikdo neslyšel..... Hmmm, říkal jsem si : "opět nějaký horror o pošahané komunitě, to bude fajn." Jenže pak se to zvrtlo a pozornost se upnula na náctiletou dívku, která se každý den chovala jinak. Proč? Protože měla 5 rozpolcených osobností a tak jsme ji jeden den viděli jako děvčátko, druhý den jako brutálního sadistu, třetí den jako kurvičku.... atd. Jak jsem již psal pouhý TV film, který ničim nezaujme! ()

• Film se natáčel v hlavním městě Irska Dublinu, dále pak ve městě Bray a u Blessingtonského jezera v okrese Wicklow a také v okrese Donegal od června až do půlky srpna 2007. (Trajektt)