Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

zuzinka2

Popravdě mi to moc jako komedie nepřišlo ( i když tam pár vtipných scén bylo). Spíš bych řekla, že to je rodinné drama střižený s road movie. Ale jinak nemám příliš co vytknout. Herecké výkony výborné (tak jako ostatním se mi velmi líbil Logan Lerman v roli mladšího syna), příjemná atmosféra 60. let a skvělá hudba. ()

kolodej1

pro mě vysloveně překvapení, myslím tím milé. Film, i když pojednává často o ne úplně lehkých osudech, plyne celkem v pohodě a ani z kritických situací se nedělají tragédie, což je přístup, který je mi blízký. Možná i proto se mi tento film tak líbil. Humor není nijak vtíravý, objevuje se tu spíš jen tak mimochodem, ale takových vtipných momentů, kdy jsem se zasmál různým poznámkám, situacím, tu bylo celkem dost. Výborná Zellweger v hlavní roli ženy, která po odchodu od manžela, hledá své místo v životě a cestu ke svým dvěma synům. Moc hezký, lidský a originální příběh, nemám důvod nedat plný počet ()

LencaN

Občas mám problém, když je u filmu jako žánr napsáno Komedie/Drama. Film totiž vidím vždycky buď jako jedno nebo druhé. Ale u tohoto to opravdu sedlo, protože se střídaly momenty, kdy jsem jen pobaveně koukala, co to tam ta naondulovaná blondýna vyvádí a pak nadešly i momenty, kdy to bylo spíš skličující, smutné a plné zmaru. Renée Zellweger je tady už poněkud jiná, nevím, zda tady už nemá ony plastiky, díky nimž se už v dnešní době ani moc sama sobě nepodobá. Jinak ale na tuhle roli pasovala úžasně. Zestárlejší panička, která odejde se svými syny od nevěrného manžela. Jenže její dosavadní profesní praxí je manželka na plný úvazek a nechání se vydržovat. Proto je pro ni důležité najít si někoho jiného, nejlépe velmi movitého, což je v jejím věku obtížnější než kdysi. Ale konec byl celkem fajn, i když místy to ubíhalo až moc pomalým tempem, "svěžejší sestřih" by nebyl na škodu a filmu by mohl dokonale zvýraznit jeho přednosti. Mimo to je ale atmosféra 50. let vykreslená moc hezky a člověk by až nevěřil, jak nový ten film ve skutečnosti je. Přese všechno dobré film bohužel zapadá do průměru, chybí tomu lepší tah na bránu. ()

jafuska

příjemný film v hlavní roli Renné Zellweger, už dlouho jsem ji neviděla nikde hrát, není to zrovna moje nej herečka, ale rozhodně není špatná, spíš si myslím, že patří do komedií tam jí to nejvíc sedne, a v tomto filmu? manželská nevěra, dvě dospívaící děti, starání se o rodinu, zjištění, že není jen tak jednoduché zajistit sebe a své děti, když manžel je k ničemu, takže docela fajn film. ()

terunka003

Cestovatelské, rodinné, smutné i úsměvné × klišé. Taková rodinná road movie. O rozpadlém manželství, vztazích, ženách a mužích, o sňatcích, o penězích, synech, snech, mateřství, naslouchání, obětování se. Nejvíce byl ukázán asi problém mateřství a naslouchání vlastním dětem, řešení si vlastních problémů. Trochu mi vadila teenagerovská přehnaná reakce na to, že matka si dělá stále co chce po svém a hlavně ten útěk po facce. Ono je to vlastně ve skoro každé rodině, ale už o tom asi moc přemýšlím. Konec happyendovský. Film pohodový, pro některé nic neříkající, pro některé smutný. Hezká hudba.. ()