Egon Olsen a jeho dva nejlepší kamarádi Benny a Kjell jsou partička kluků, kteří se nebojí žádného dobrodružství. Když se v jejich městečku ztratí korunovacní klenoty, které mají nesmírnou hodnotu, Egon a jeho parta se rozhodnou klenoty zachránit. Kluci se vydávají po stopách zločinců, které je dovedou až do města Kongsberg a do blízkých královských stříbrných dolů. Když se však ke zlodějům klenot začnou přibližovat, zjistí, že nejsou jediní, kdo se do dolu vydal. Podaří se Egonově partě získat ukradené klenoty a uniknout nebezpečným zločincům a policii, kteří jim jsou v patách? (oficiálny text distribútora)

Hillock odpad!

Je pro mě záhadou, v čem tkví úspěch řady Crazy Gang, jelikož nezůstalo jen u prvního filmu a bylo natočeno několik pokračování. Původně jsem chtěl napsat jiný komentář, ale rozmyslel jsem si to, neboť nevím, co mě čeká v dalším filmu. Budu stručný. Za prvé: Nezavřel bych se do kufru auta s kamarády, kteří měli na večeři hrachovou kaši. Za druhé: Než na tento film se raději podívám na Harryho Pottera po čtyřiceti letech. Byl jsem dostatečně stručný? ()

Rodriguez odpad!

Dostál jsem svého přesvědčení, že skouknu všechny díly tohohle "severského" pokračování a stalo se. Čekal jsem, že si tvůrci trochu víc pohrajou a tu "pošahanou debilitu" nechají od prvního dílu zavřenou někde v kufru. Omyl! Nic takového se nestalo a partička (kterou mimo jiné vyměnili a z původní sestavy nikdo nezbyl, krom jmén) spolu s duem policajtů a buranskou partou hledačů pokladů vyrážejí vstříc dobrodružství. Bohužel dabing zašel už tak daleko, že pubertální kluky mluví děcka ze školky. Věřím, že úspěšnost bude stále tahle série mít a možná dostane i oscara! *** Za zmínku stojí znak na bráně sídla boháčů. *** 0% ()