Tučniaky z Madagaskaru

• Česko Tučňáci z Madagaskaru (viac)
USA, (2009–2015), 31 h 22 min (Minutáž: 12–46 min)

Hudba:

Adam Berry

John DiMaggio, Tom McGrath, Jeff Bennett, James Patrick Stuart, Andy Richter, Kevin Michael Richardson, Danny Jacobs, Nicole Sullivan, Victoria Justice (viac)

Pro většinu lidí jsou Skipper, Kowalski, Rico a Pěšák jenom čtyři roztomilí tučňáci žijící v zoologické zahradě v Central Parku. A přesně to chtějí, aby si o nich lidé mysleli. Proč? Protože tito na pohled mírumilovní tučňáci jsou ve skutečnosti elitní bojovou jednotkou s výsadkářským výcvikem a tajnou centrálou. Jaká je jejich mise? Udržet v zoo pořádek. A jejich nepřítel? Příšerný nový soused, král Jelimán, samozvaný „všech lemurů král“. Tento vymetač večírků je v zoo nováčkem, a tak si hledá nějaké zpestření. (oficiálny text distribútora)

Prometheus

Upřímě jedna opravdu z mála srandiček u které jsem se upřímě zasmál. A to díky skvělému českému dabingu s moravsko slezkým přízvukem. Existuje i novejší dabing, ale ten už není takový jako ten původní. Co se grafického spracování týče tak to dopadlo na rozdíl od jiných podobných pokusů skvěle. Grafické zpracování je více než dostatečné a ti co zde kritizují grafickou stránku, jsou mimoni a nevědí kolik práce a času trvá takový render. A tudíž je jasné že seriál nebude tak graficky naleštěný jako film. Připomenu jen FF Esence života například. ()

tulen

Prijemny vecernicek :-) V podstatě průměrný animák zvedají celkem povedené vtípky a nápady a hlavně zdařilý český dabing (jeden z případů, kdy je určitě lepší než originál !) ()

Andy.222

Je těžké posoudit, kterého tučňáka si po shlédnutí několika (desítek?) dílů nejvíce oblíbíte. Každá má něco do sebe, agresivní Skipper bez smyslu pro humor, laskavě naivní Vojín, Kowalski který nevynalezne nic, co by nedokázalo s 50% pravděpodobností zničit svět (nebo aspoň všechno v okruhu deseti mil) či stroj na ničení s nekonečným žaludkem Ricco. Ale stejně tak jako tučňáci dostal víc prostoru na grotesky nezničitelný Mort a nově se objevil třeba Pracovník X, který dle mého názoru neměl chybu. Jinými slovy - postavy mají mnohem víc prostoru a ještě přibylo pár nových. Slabší díly tu byly, ale v kterém seriálu nejsou? ()

dogrose

Pěkně roztomile, hoši! Nejjednodušší cesta byla zabydlet zoo spoustou zvířat s problémy, kterým by tučňáci pomáhali. Naštěstí tvůrci použili tenhle osvědčený kolovrátek jen částečně a myslím velmi úspěšně (stálými obyvateli zoo jsou goriláci Bum a Bác, šimpanzi Phil a Mason, plameňák Růža, slon, nosorožec, pštros, koala, paviánice, chameleoni, paní kachna s káčaty a legendárním Vejcou...). Dali si práci i s rozkošatěním tučňáčích charakterů a zvyklostí. Miluju, když si Skipper míchá ranní kafe rybou. Když se Rico stará o svou panenku a plive nejrůznější předměty, Kowalski se zmítá nenaplněnou láskou k delfínici Doris a Vojín vyhrává svou roztomilostí vykoukanou z věčných seriálů o Lunorožcích. Tučňáci neváhají použít rozum, hrubou sílu, případně obětovat člena týmu, pakliže je zrovna po ploutvi, či cokoli jiného, jen aby se problém vyřešil. Dokonce se vyrovnávají i se sexismem, když se Skipper stane samičkou, alespoň dle Kowalskiho prognóz. Integrace postižených je přirozená (němý šimpanz Phil požívá vážnosti, neboť umí číst). Jsou to hrdinové, kterým se fandí, protože se s nimi dá ztotožnit - nejsou pojati jako supermanové, ale také se dopouštějí chyb. Ne všechny díly se mi líbí, ale celkově mne to uchvacuje. A to jsem ještě nehovořila o dětinském Jelimánovi, remcavém Mauricovi a hlupáčkovi Mortovi. A což teprve doktor delfín Hloubák a jeho přisluhovač ptakopysk, škodič papuchalk, Rudý Veveřák, přihlouplý veveřák Fred, sokolice slečna Kytka, hnusnej had Savio, máti vačice, africkej jedovatej žabáček, měsíční kočka Max, strýček Nigel, jezevčice, bobři... a samozřejmě kámoška vydra Marleen! A to jsem zdaleka nevyjmenovala všechny. Pokud se opakovaně vyskytují lidé, jejich chování je sporné (multifunkční ošetřovatelka Alice) nebo záporné (pracovník odchytové služby X, trapiči zvířat bratři Vesuvských). Celkově považuju seriál za velmi úspěšný a zábavný. A ještě o jednom fenoménu bych se chtěla zmínit: český překlad a dialogy. Nepamatuju seriál, v němž by si čeští tvůrci dali takovou práci se slovy. Je to rytmické, stylisticky čisté, názvy dílů nejsou většinou jen doslovným překladem, ale snaží se vystihnout podstatu. Naprosto skvěle použité jazykové prostředky v dialozích, včetně nejrůznějších novotvarů, přirovnání, frází. Texty občasných písní jsou taktéž fajn (Jelimánův song "Můj malý Jéjé"). V době, kdy Češi česky neumějí a svůj jazyk neznají, se to zdá až zbytečné... Ale já tomu tleskám a děkuju za to. Malý příklad za všechny: "Plavali jsme ve shodě, byl jsem z toho hin, pustilas mne ku vodě, nebyl jsem dost in." (báseň Kowalskiho pro delfínku Doris). Viděla jsem všechny díly, dokonce mnohokrát. A nejsem vůbec fandou animáčů o Madagaskaru. ()

Potjoc

SIce původní Madagaskar mě tak moc nebavil, tak tahle série se mi líbila o něco víc. Jednu dobu jsem tento seriál sledoval a bavilo mě hlavně ty části, jak se gorily chtějí pomstít, nebo jak Jelimán dělá naschvály a ve srovnání s původním Madagaskarem to není tak moc násilné a není vůbec vulgární. Teď se už na to zas tolik nedívám. ()

Jard

Nenahraditeľná zostava tučniackých "vojakov" pripravená kedykoľvek zasiahnuť, aj keď nie vždy ich misia skončí podľa očakávania. Zábavná štvorka, ktorá ma už dlhú dobu príjemne zabáva svojími kúskami a zážitkami. 85% ()

tobias15

Za poslední sérii musím dát hvězdičku dolů, a to proto, že už mi to nepřijde tak dobré jako na začátku, už to prostě není ono, a také proto, že se dělaly změny v CZ dabingu - nechápu, proč to už nedabuje Pantůček, který Maurice daboval naprosto skvěle. Proti němu Juřička je, tedy v tomto seriálu, katastrofální. ()

Onlajn

Skvělá oddechovka pro celou rodinu, hlavně pro mladší generace. Samotná film Madagaskar byl dobrý, a v tomto seriálu se blíže přiblížíme "vycvičeným" tučňákům a zjistíme, kdo je jaké povahy. Spousta akce, vtipu a dobrodružství proplétá každý díl tohoto seriálu. Rád se na seriál dívám, je to taková pěkná podívaná. ()

Manarit

Povedený seriál, ale opět trpí tím, že některé díly by si zasloužily vyloženě odpad a jiné maximum. Postavy jsou ovšem skvělé, od tučňáky po krále. Některé hlavní vedlejší postavy mi přijdou naopak spíš otravné (Marlene a Mort), ale to je o vkusu. Každopádně tři hvězdy jsou zasloužené a když máte štěstí na díl, moc se pobavíte. ()

mombasamomo

Seriál je mnohem lepší než filmy Madagaskar. Je vtipnější, akčnější a roztomilejší. Chvíli mi tedy trvalo zvyknout si na dabing Jelimánam který mi zpočátku přišel jako neskutečně trapný. Mort a Vojín vedou! ()

MoniqueM

Už ve filmech Madagaskar byla tahle tučňáčí partička to nejlepší zpestření jinak tuctových animáků, a proto jsem se na seriál vrhla s nadšením a s vervou mně vlastní sjíždím díl za dílem. V každém se najde několik dobrých gagů, některým se směju ještě teď, a dokonce už mě ani tolik nevytáčí ten samozvaný lemurů král. Navíc 10 minut na každou epizodu je naprosto ideální ve zkouškovém na pauzy mezi učením. Nemůžu jinak, než dát tomuhle elitnímu komandu elitních 5 hvězdiček! ()

Entfak1

Sám Večerníček si při pozorování tohoto alternativního večerníčku, rozbil hubu na své jednokolce. Ač jde o vcelku okoukané příběhy, tak v tomto podání dokáží stále velice dobře bavit. Občas zábavu musí zachránit Jelimán, ale co, hlavně že to funguje :) No a když dáte opičákům do výběhu roštěnku, tak to je jak pohledový návrat na střední školu :D 5 už jen pro zvednutí reputace ()

kukadlo123

Militantní ptactvo, tse! Asi tak nejak reagují na Pracovníka X-e, když pláca o tučňácich. Za to u mne je to druhej nejlepší seriál. Osobnosti sou trafené- i když Jelimána nemusím ale zase bez neho by to nebolo to pravé sardinkové. Vtípky a hlášky u mne na celkem dobré úrovni. A co musím zdůraznit- někdy není nad českej dabing. Slovenskej dabing tučftákú je o ničem. Zase čest výnimkám. Takovej seriál Na krok od neba má lepší slovenskej dabing ako českej. Ale o tom jinde. Většina kritizuje animaci. Já moc velkej rozdíl mezi Madagaskarem a tímhle nevidím. U vorvane ve vane ; ()