Sama doma

(relácia)
Publicistický
Česko, 1998, 56 min

Účinkujú:

Veronika Boleslavová (moderátor), Stanislava Lekešová, Martina Vrbová, Jana Havrdová, Ester Janečková, Lucie Váchová, Alena Veliká, Iva Kubelková, Jolana Voldánová, Tereza Stýblová (viac)

Živě vysílaný kontaktní publicistický pořad poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program, servis, zábavu i informace - a to vše živě s možností okamžité reakce Vás diváků. Program se skládá z celé řady rubrik a doplňují jej hosté z řad lékařů, sociologů, psychologů, ale i známých a zajímavých osobností. Ženy se samozřejmě dozvědí mnohé i o nejnovějších trendech v oblasti odívání, kosmetiky, úpravy vlasů atd. Nechybí ani zajímavá soutěž. (oficiálny text distribútora)

Miany

Považuji tento pořad jako opravdu dobrý, pro ty ženy, které opravdu musí zastávat domácí práce v plném proudu. Je to svým způsobem oddych a co si budeme povídat, vedou se tam debaty, které většinou obohatí a inspirují. Určitě tento typ pořadu neberu jako odpad! neboť má nějakou myšlenku a vůbec ne tu špatnou. Holt je to jen pro určité typy. ()

Judy24

Co je na Sama doma tak špatného? Proč lidi hodnotí odpadem pořad, který je určený pro matky na mateřské, když nejsou ani vzdáleně matka na mateřské? Je pravda, že oficiální text distributora zní trochu směšně, zvlášť poslední dvě věty, ale nepřijde mi nic špatného na tom, že se matky dovídají o různých nemocech, které dětem hrozí, jak se vyrovnat s tím, že má jejich dítě lupénku, jak uvařit bezlepkové jídlo, nebo melounovou marmeládu. Zvaní odborníku mi přijde chytré a věřím, že možnost skutečně se ho zeptat už leckomu dost ulevila. ()

+sfinx+

Dotaz moderátorky: "Můžeme si k jídlu připravovat bylinky jen tak, podle toho, jak se nám líbí a jak nám voní?" Odpověď: "Určitě ne!" ...tolik k úrovni pořadu. Pokud by chtěl někdo zavítat do studia jako host, stačí se prezentovat jako silná nezávislá žena s mužským příjmením (třeba Orália Nevykouřila by se mezi ostatními hosty vyjímala). Čím blbější jste, tím spíše Vás uvítají. I Eva Fernet Holubová se nezapomněla prezentovat i se svými dementními názory, takže se skutečně nebojte, že byste neměli co říci zástupu divaček. V nouzi stačí říct, že se svým absolutně úžasným spratkem, který tak skvěle sere do plenek, blije a řve tvoříte z hajzlpapíru krásné překládané proužky v rámci trávení svého volného času, kdy zrovna nesledujete nejdůležitější pořad dne. Čest hostům - odborníkům ve svých oborech, jenže i jejich návštěvu dokážou ty frigidky ve studiu proměnit v utrpení, kdy divák sleduje, jak se pečlivě našprtaná moderátorka snaží položit inteligentní dotaz z oboru tak, že tu větu z Wikipedie, co si před minutou přečetla, promění v otázku. A pak už člověka může nasrat jen další odbornice Trigonometria Kajdžas, která všem matkám sdělí, že jejich dementním dětem nelze nic vyčíst, vše je dobré a facka, která po tisíciletí řešila s úspěchem jistou část výchovy dětí je špatná. Dobré je jedině sezení u family-koučky Vaginy Menzes. "Tý dam tadadydam ... já jsem taková kráva..!" (díky, soda) ()

morfas

Poněkud zavádějící název, protože tento zajímavý televizní magazín není určený jen ženám. Jsem rád, že tento pořad existuje, protože se zabývá tématy, o kterých z nejrůznějších důvodů nechceme mluvit před svým lékařem, ani v okruhu svých nejbližších, natož veřejně. Kromě toho je to poradna, která poskytuje cenné rady a doporučení z nejrůznějších odvětví, opřená o názory a zkušenosti odborníků v daném oboru. Navíc, každý týden je věnován nějakému hlavnímu tématu. Výpis jednotlivých dílů, naleznete na webu pořadu. Sama doma - témata týdnů ()

Chudobka

Já bych pořad tak nezatracovala. Velmi záleží nejen na výběru témat, hostů, ale také na tom, kdo moderuje. Když moderovala Stáňa Lekešová, často jsem pořad sledovala. Byla inteligentní (absolventka právnické fakulty), příjemná, vtipná. Bohužel již zemřela. Je jí velká škoda. Na posledních dílech, kde se objevila už jako těžce nemocná, nebylo znát, že ji něco tížilo. Absolutní profesionálka. ()