liquido26

Zezačátku se mi to jevilo jako trochu nudná a ničím nezajímavá love story, ale v momentě, kdy se začala roztáčet soukolí salemského honu na čarodějnice, přechází film do mnohem vážnější polohy, nabírá na obrátkách a na napětí a musím říct, že zhruba od půlky jsem se už bavil. Přestože je snímek hodně zjednodušenou a zmírněnou verzí skutečný událostí a díky době vzniku a cenzuře nemůže naplno ukázat zrůdnost tehdejší doby, fanatickou puritánskou mentalitu plnou přetvářky a debility vykresluje skvěle. Scéna s holčičkou a její panenkou u soudu je toho plným důkazem. Ke konci byl snímek i poměrně napínavý. No a jako třešnička na dortu se tady objevuje skvělá a krásná Claudette Colbert v roli Barbary. ()

Slasher

Romantické drama z nechvalně proslulého Salemu konce 17. století. Hon na čarodějnice vzniká ze stupidního dětského rozmaru a zášť se rychle rozhořívá mezi pověrčivými kolonisty. Přežije to čerstvá láska místní mladice a ukrývajícího se rebela z Virginie? ... Není to špatné, na svoji dobu určitě ne, ale bral bych větší důraz na šířící se bláznovství - tomu totiž patří až poslední třetina filmu. A samotné popravy nevidíme, sledujeme jen zmínky o nich. "There never is any reason when fear strikes." ()