Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během druhé světové války se dva zpravodajští důstojníci snaží pomocí mrtvoly a falešných dokladů přelstít německé vojáky. (LUKICKK)

Recenzie (5)

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Veľmi som chcel, aby sa mi "Operation Mincemeat" páčilo. Vojnový film od schopného režiséra ako je John Madden a s celkom slušným obsadením si ma určite získa a nesklame. Že? Nuž... poviem to takto. Udalosti, ktoré tento film rozpráva sú zaujímavé. Celkový nápad tejto operácie je podľa mňa geniálny a musím povedať, že celkom obdivujem, že to vlastne nakoniec so všetkým dokopy vyšlo a história sa odohrala tak ako sa odohrala. Lebo je to rozhodne zaujímavá stratégia na oklamanie nepriateľa. Spracovanie tejto udalosti je ale iná story, a na tomto najviac film naráža na kameň. Mám pocit, že film sa viac snažil nás dostať do politického diania filmu, než že by sme mali možnosť vidieť niečo výraznejšie z celkového plánu. Trvá to 70 minút, kým sa dajú veci do pohybu. Dovtedy sledujeme všetko plánovanie, dávanie dokopy, schvaľovacie procesy, obviňovanie zo špiónstva a okrem toho jednu žiarlivú love story medzi dvoma mužmi, ktorí majú city pre jednu ženu. A nie, nerobím si srandu. A sledovať Matthewa Macfaydena ako neustále je naštvaný na Colina Firtha, pričom hlavnú úlohu v tom zohráva žiarlivosť voči vdove, ktorú hrá Kelly Macdonald je postupne celkom otravné. Okrem toho film ani nevyzerá nejako zaujímavo a ponúka viac politický pohľad na celú udalosť, než že by prinášal niečo, čo by bolo reálne zaujímavé. Neviem ale popravde ani ako ten film zafixovať. Viem len to, že sledovať ma to moc nebavilo. A to je škoda. Hodnotenie: C+ ()

M.i.k.e 

všetky recenzie užívateľa

vzhledem k tématu by bylo naivní očekávat válečnou režbu a je naprosto v pořádku, že film jde cestou špionážní konverzačky. Co je horší, že ta cesta je značně hrbolatá a většinu času bude divák jen znuděně koukat z okna a ptát se kdy už bude konečná. Všechna čest důstojníkům, kteří dali do pohybu takhle smělý plán (plus to,že jim nakonec vyšel), ovšem filmový pomník by si zasloužili záživnější...40% ()

1Vojta1 

všetky recenzie užívateľa

Jak film o tak bizarní a zároveň extrémně důležité události ve druhoválečné historii dokáže být i přes velmi pestré a zábavné obsazení tak nemasný a neslaný, to mi zůstává záhadou. A možná nakonec právě to je na Mincemeatu nejpozoruhodnější. Selhal tak při pokusu o vystoupení ze řadovosti mnohých druhoválečných filmů a člověk si ho bude akorát plést s úspěšnější Enigmou. ()

Heywood 

všetky recenzie užívateľa

Mám problém: Love story v tomto filmu mě doslova znechutila. Navíc film natahovala a byla nudná. Ani jeden z aktérů si sympatie nevysloužil. Kdyby skuteční aktéři byli takto neprofesionální, tak by to asi moc dobře nedopadlo. A ten balík lidí, co to všechno věděl...?! A ještě o tom kecají v hospodě? Pro mě to drama šlo dolů, ten špionážní příběh šel dolů a bez ohledu na to, že to v reálu vyšlo.  A ta zápletka - šéf špionů to Hitlerovi podstrčil, protože se už chystal protiněmecký vnitřní odboj? Na jaře 1943? a vrcholil o více jak rok později v červenci 1944 pod von Stauffenbergem? To by byl desetkrát prozrazený už dávno..). Tohle v tom filmu je jen fikce, kterou nic v reálu neprokazuje. A ten tupý protleskaný konec...jednou hollywood navždy hollywood - ale tohle tleskání v roce 1943? Už jen chyběl nějaký černoch a Asiat. LGBT+ nám tam samozřejmě nastrčili.. Ale Hitler je poopravoval a katolická církev a Franco si na ně dávalo také pozor... takže ve vysoké funkci? Nic není nemožné. Ale tím se řídili i tvůrci filmu. Proto dopadl slabě. 40% ()

ReactLotus 

všetky recenzie užívateľa

Vojnový film, ktorý sa vyhol násiliu a brutalite, to sa mi páči, avšak asi to v tomto prípade trochu chýba. Po prvom traileri ma táto operácia  tak zaujala, že som si o nej začal hľadať informácie. Je to proste príbeh hodný kníh a filmov (ktorých sa aj dočkal). Takže nejaké hlbšie vedomosti  som o tom mal a veľmi ma prekvapilo niekoľko detailov, ktoré boli vo filme spomenuté aj keď nemuseli byť. Je trochu škoda,  že tu neboli iné časti príbehu, aspoň čosi teda bolo. Kvôli väčšej dramatizácii filmu sa tu objaví veľmi veľa nepresností, respektíve vecí/udaostí,  ktoré sa neodohrali, avšak myslím, že to filmu len a len prospeloa spravilo ho to zaujímavejším. Tie 2 hodiny, ktoré film má sa dajú zvládnuť,  aj keď miestami je snímok pomalší a nudnejší. Všetky aspekty filmu sú dobré, ale nie je to nič veľkolepé/výraznejšie. A asi práve to filmu chýba/ubližuje  najviac a film dostáva priemerné hodnotenia. Film ma bavil, ale proste prvé, čo mi pri ňom napadlo bol Nolan a jeho Dunkirk. Neviem prečo, proste to tak je. Dunkirk je síce odlišný a v podstate tiež pomerne priemerný film, avšak Nolanov spôsob ukázať divákom viacero dejovo a časovo odlišných línii by podľa môjho názoru filmu viac prospelo a Nolan je v tomto majster. Chýbali mi tu nejaké zábery, nejaká bližšia ukážka toho, aké následky mala operácia  mincemeat, lenže nič také tu nie je. Každopádne to je aj tak pekne, reálne a zaujímavo spracovaný príbeh o mužovi, ktorý nikdy nebol... 7/10 ()

Súvisiace novinky

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

05.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde…

Reklama

Reklama