Malšínem obchází strašák kolektivizace. Do rodné vsi se z vysokoškolských studií vrací mladý Čeněk Kotál (Ivan Luťanský). Na rodném statku hospodaří jeho nesmlouvavý otec Bedřich (Ota Sklenčka) a otcova neprovdaná a zahořklá sestra Marie (Dana Medřická). Zatímco starý Kotál udržuje poměr s hospodskou Boženou (Karolina Slunéčková), mladý Čeněk se zamiluje do služky Gabriely (Eva Jakoubková). Nicméně má ze svého otce z dětství zakořeněný strach a nedokáže se jí zastat před hrubým otcem. Marie, která svého bratra nenávidí, živí spory mezi ním a jeho synem. Napětí v rodině začne ještě více narůstat poté, co někteří vesničtí sedláci zakládají družstvo.

Divadelní hra Jiřího Bednáře a Karla Štorkána byla nejdříve zpracovaná pro televizi. V Tylově divadle měla premiéru až rok po té televizní. Inscenace dala především velkou a ojedinělou příležitost hereckému výkonu Dany Medřické v roli nenávistné a chamtivé Marie. Ta jediná také následně převedla svou roli i na divadelní prkna. (Bart)

Elden75

Fantastický výkon paní Medřické. Bylo vidět, jak si roli užívala. Musel být skvělý zážitek vidět ji v této roli i na divadle. Moc se mi líbil i výkon Ivana Luťanského, který bojoval hlavně sám se sebou. Pro srovnání, tady je herecké obsazení v divadelní verzi: http://archiv.narodni-divadlo.cz/inscenace/608 . Bylo by zajímavé pro srovnání vidět v rolích otce a syna Kotálových Martina Růžka a Jiřího Štěpničku. ()

Andrmen221

Medřická byla off the limits! Až bláznivě předsvědčivý výkon. Strašně se mi líbila Eva Jakoubková, jak křehkou a nádhernou osobou byla a jakou roli stvárnila. O to víc mě zamrzel fakt, že se uchlastala, bohužel se upnula na nesprávného muže a své problémy nedokázala vyřešit nějakou přijatelnější cestou než chlast a prášky. What a waste... Každopádně tohle bylo super! ()