Tři muži a jedna dívka na třech koních prchají před jezdcem s bílým stetsonem. Krátká potyčka, několik ran pěstí a jezdec v bílém i s dívkou odjíždějí do dáli. „Byl to Callaway a ujel támhle“ odpoví jeden z trojice partě, která dorazila za nimi. Rodina u televize ani nedýchá napětím. Jsme v počátcích televizního vysílání a sledovanost staré série westernů s neporazitelným Smokym Callawaym (Howard Keel) trhá rekordy. Majitelé práv Mike Frye (Fred MacMurray) a Deborah Patterson (Dorothy McGuire) dostanou od sponzora Toma Lorrisona (Fay Roope) báječnou nabídku, aby natočili několik pokračování. Nojo, ale po Smokym není ani vidu ani slechu a pátrání u jeho bývalého agenta nikam nevede. Pak přijde do televize dopis od Stretche Barnese (Howard Keel), který si stěžuje, že si z něj dělají ostatní legraci kvůli tomu, jak je podobný Smokymu. Když mu vysvětlí, že skutečný Smoky zemřel, podepíše smlouvu, že ho zastoupí. Rozjede se reklamní kampaň a turné po Státech. Pak se ale objeví živý Smoky, který chlastal někde v Mexiku a je z něj opilec první kategorie. Jak se problém vyřeší, zejména když se do toho ještě zaplete láska mezi aktéry? (Peabody)

r007

Hezký příběh, ve kterém nenajdete moc westernu, ale trošku romantiky a morálního poselství. Pár vtipných momentů se také najde, ale občas sklouznou do ubohých opileckých scén. Záleží na tom, jak budete naladěni, když budete film sledovat. Je to tak na 3 hvězdy, ta čtvrtá by možná byla za velmi zajímavý scénář, když uvážíme, že se vše odehrává v Holywoodu a týká se slavných herců a štábu kolem nich. ()